Płatki owsiane pomogą Ci w zgubieniu tkanki tłuszczowej

Platki owsiane
Płatki owsiane pomogą Ci w zgubieniu tkanki tłuszczowej.Nowe badanie wykazały, że ktoś próbuje rzucić kilka kilogramów musi jeść rano 20g płatków owsianych.. Większość ludzi zdaje sobie sprawę, że wysoka zawartość błonnika w owsiance jest związana z różnego rodzaju dobrami, takimi jak zdrowe serce i szczupłą sylwetka. Ale czy wiesz, że owsianka może pomóc Ci schudnąć? Badania z roku 2015 opublikowane w „Annals of Nutrition and Metabolism” dowodzą, że jedzenie płatków owsianych na śniadanie lepiej zaspokaja apetyt niż jedzenie takiej samej ilości kalorii, które są w takich plastikowych opakowaniach , jak np. płatki kukurydziane. Badania wykazały, że jest to szczególnie jest u osób z nadwagą.
Co oznacza, według NutraIngredients, jest to, że ludzie, którzy jedzą płatki owsiane śniadanie, częściej czują się syci i są mniej skłonni do jedzenia dużego lunchu. Mniejsze posiłki  oznaczają ogólny spożycie niższych kalorii. I niższe kalorie to … strata wagi! Powodem jedzenia 250 kalorii płatków owsianych na 100g jest bardziej satysfakcjonujące niż jedzenie 450 kalorii płatków śmieciowych  może być, ponieważ owsianka kompleksowo pokrywają zapotrzebowanie na składniki odżywcze organizmu. Sportowcy cenią płatki owsiane za to, że są źródłem siły, kobiety za właściwości odchudzające i odmładzające, a lekarze korzystają z ich działania leczniczego i ochronnego.

Dla osób, które włączają ćwiczenia do swojego programu utraty wagi mogą szybciej pomysleć o utracie wagi! Zgodnie z badaniami opublikowanymi w Międzynarodowym Dzienniku Medycyny Sportowej, spożywanie pokarmów o niskiej zawartości glikemii, takich jak płatki owsiane, na 2 godziny przed wykonaniem ćwiczeń daje osobie lepszą wytrzymałość. Kiedy ktoś jest w stanie ćwiczyć przez dłuższy czas, jest w stanie rzucić więcej kilogramów.
Niski indeks glikemiczny w płatkach owsianych jest również użyteczny w zmniejszaniu ryzyka cukrzycy typu 2. Dla osób, które już cierpią na cukrzycę typu 2, jedzenie płatków  owsianych może pomóc utrzymać poziom cukru we krwi. Jeśli utrata masy ciała nie jest wystarczającym powodem do spożywania mąki owsianej, rozważyć inne korzyści zdrowotne. Mąka owsiana ma dość mocne składniki odżywcze. Miedź, cynk, selen, tiamin i niacyna  chroniąc i promując zdrowie skóry,  korzyści zdrowotne dla serca i okrężnicy są niezaprzeczalne. Wiadomo, że rozpuszczalne włókno w płynie owsianym zmniejsza ryzyko chorób serca i raka jelita grubego.
Z tymi wszystkimi wieloma korzyściami dla zdrowia, dlaczego nie wymieniać zimnego płatka owsianego? Jeśli smak płatków owsianych nie jest dla Ciebie, spróbuj jednej z tych 28 odmian płatków owsianych, zgodnie z zaleceniami.
Zdaniem lekarzy i żywieniowców  produkty owsiane mog stanowi cenne uzupełnienie diety, zwłaszcza u osób z chorobami, takimi jak: nadwaga, zaburzenia czynności ci przewodu pokarmowego, obniża ona sprawność psychofizyczna, niedobory białka, miażdżycy czy nadciśnienia.

Twój Dietetyk https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk