Naturalne sposoby na Twoje gorące błyskawice – menopauza

Menopauza

Naturalne sposoby na Twoje gorące błyskawice – menopauza. Nie ma nic podobnego do uczucia napadu uderzającego ciepła – ja to nazywam gorące błyskawice.  Możesz stać przy lodówce i nagle, całe ciało jest przezwyciężone przez duszące ciepło. Gorące błyskawice są najczęściej związane z menopauzą u kobiet, ale mogą wystąpić także u mężczyzn w powiązaniu z innymi chorobami, takimi jak zakażenia i niektóre nowotwory –  Medicine Net. Gorące błyski zwykle zaczynają się w głowie i mogą rozprzestrzeniać się aż do stóp przez kilka  minut.

Lekarze nie wiedzą, co dokładnie powoduje gorące błyskawice, poza skomplikowanymi zmianami hormonalnymi. Mogą wystąpić obok innych objawów, takich jak rumieńce i nadmierne pocenie się. Klasyczny objaw menopauzy gorąca ma około 70 procent kobiet w okresie menopauzy. Jeśli doświadczasz uderzeń gorąca, lekarz może polecić terapię hormonalną. Przed szukaniem jakichkolwiek terapii hormonalnej na Twoje rozwiązanie, wypróbuj jeden z tych domowych środków zaradczych, które dla ciebie przygotowałam. Generalnie są to rozwiązania, które usłyszałam na konsultacjach online.

Mogą ci pomóc. Spróbuj.

1. Tofu i orzechy. Białka są podstawami regulacji hormonów. Dlatego ważne jest, aby kobiety w okresie menopauzalnym upewniły się, że codziennie dostarczają wystarczającej ilości białka. Jednym z najprostszych sposobów na zwiększenie spożycia białka jest dodanie produktów spożywczych sojowych innych niż GMO, takich jak tofu i orzechy sojowe, dodając  już do zbilansowanej diety. Jeśli nie wiesz jak ułożyć dietę w okresie menopauzy napisz do mnie m.klos@btinternet.com

2. Płatki owsiane. Płatki owsiane są pełną składników odżywczych.  Na śniadanie może Ci pomóc zapobiec gorącym napadom na ciało. Oczywiście musisz spożywać regularnie płatki owsiane, a efekty też szybko zobaczysz. 

3. Awokado i łosoś. Tłuszcz jak i białko jest bardzo ważny dla równowagi hormonalnej. Żywność takie jak awokado i łosoś, które są bogate w kwasy tłuszczowe, mogą pomóc w zrównoważeniu hormonów, a tym samym zapobiec gorącym błyskiem.  Omega-3 znalezione w tych produktach również okazały się skuteczne w leczeniu uderzeń gorąca.

4. Brokuły. Zielone warzywa zawierają związek zwany sulforafanem, który pomaga wyrównać estrogen i inne hormony. Jedzenie brokułów, a zwłaszcza młodych kapusty brokułów, może pomóc zmniejszyć częstotliwość gorących uderzeń. Warzywa wodorostów i kapusty zawierają także sulforapan.

5. Truskawki i cytryny. Witamina C zawiera bioflawonoidy, które mogą zmniejszyć częstotliwość gorących napadów. Truskawki i owoce cytrusowe, a także kiwi i papryka  należą do owoców i warzyw o najwyższej zawartości witaminy C.

6. Migdały i Orzechy. Witamina E ma właściwości przeciwutleniające, które mogą ci w problemie.  Aby zapobiec gorącym błyskom, zjedz więcej potraw bogatych w witaminę E, takich jak migdały, orzechy, nasiona dyni i słonecznika.

7. Papaja. Według Global Healing Center, to pyszne, tropikalne owoce są wysokie zarówno w witaminy C, jak i E, co czyni go silnym kickerem w walce z gorącymi błyskami. Jeśli lokalny sklep spożywczy nie zawiera świeżej papai, to kup to mrożone i zmiksuj z mleczkiem sojowym i lodem.

Jeśli cierpisz na gorące błyskawice, wypróbuj te domowe środki zaradcze! Nie czekaj. Rozpocznij dziś gorącą dietę bez wymówek!

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk