Płaski Brzuch w 6 minut – Gosia Klos

Płaski Brzuch w 6 minut – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. Cokolwiek teraz nie robisz, to Nigdy się nie poddawaj! Każdy z Was, ale to każdy może mieć chwile zwątpienia lub załamania, pamiętaj o tym, że tylko systematyczność i wytrwałość w dążeniu do celu Doprowadzi Cię do sukcesu. 

Jeśli kiedykolwiek próbowałaś uzyskać płaski to wiesz, że to naprawdę jest trudne do osiągnięcia, ponieważ obszar brzucha jest najbardziej problematyczny przy utracie wagi. Wszyscy marzą o napiętych mięśniach brzucha, ale wszyscy nienawidzimy ćwiczyć ciężko na siłowni lub w domu. Nie powinnaś rozpaczać, bo to cudowna droga, aby uzyskać brzuch, którego zawsze pragniesz, w sposób szybki i łatwy.

Moim zdaniem, istnieje jedno, niezwykle wydajne ćwiczenie, które może pomóc rozwiązać te problemy, ponieważ jest jeszcze skuteczniejsze niż 1000 tradycyjnych absów. Jest on również znany jako „deska”. I wystarczy na początek tylko 6 minut dziennie wykonywać na czczo rano lub wieczorem 1 godzina przed snem. To ćwiczenie niewątpliwie sprawi, że brzuch będzie płaski, poprawi też twoją postawę ciała, a także zniweluje  ból z pleców.

Pamiętaj jednak, że musisz nauczyć się prawidłowo robić „deskę” w celu uzyskania jak najlepszych wyników. Podstawowe zasady jak prawidłowo umieścić swoje ciało:

  1. Połóż dłonie mocno na ziemi.
  2. Głównym celem tego ćwiczenia jest Twój obszar brzucha, ale poczujesz też ciśnienie w nogach. W związku z tym położyć piętę w pozycji, w której ciśnienie jest przenoszone na palce i odczuwalne napięcie mięśni ud.
  3. Aby aktywować mięśnie dolnego ciała, należy przyhamować mięśnie pośladków.
  4. Pamiętaj jednak, aby nie podnosić pośladków zbytnio do góry, ponieważ całe ciało powinno być płaskie jak deska, a nie w kształcie trójkąta.
  5. Aby ułatwić utrzymanie tej pozycji, należy oddychać głęboko i równomiernie.
  6. Ponadto wyobraź sobie, że na plecach znajduje się szklankę wody, dlatego należy zachować tak pozycję, aby nie rozlać wody.

Jak tylko uda ci się utrzymać ciało w tej prawidłowej pozycji, możesz zacząć na siłowni od tego ćwiczenia lub zrobić je na końcu treningu.
Początkowo utrzymanie  deski może być bardzo trudne, jednak z czasem wykonywanie ćwiczenia będzie coraz łatwiejsze, wtedy  możesz też wybierać inne wariacje deski, np. side plank albo deska z przyciąganiem naprzemiennie nóg do klatki piersiowej. To coś dla osób zaawansowanych.

Musisz zacząć ściskać mięśnie brzucha i pozostać w tej pozycji przez 20-60 sekund.Następnie rozluźnij ciało.

Trzeba stopniowo zwiększać czas utrzymywania deski w pozycji do minuty.
Powtarzać deskę 3 razy z rzędu, na co dzień, a za miesiąc będziesz zaskoczony efektami! Oczywiście deska jest tylko początkiem twojego wyzwania treningowego, ale znam osoby, które nie mogły utrzymać deski na początku przez 15 sekund. Teraz robią to przez 10 min po zakończonym treningu siłowym. Oczywiście dieta przy tym była by bardzo wskazana, ale na początek zacznij od małych posiłków 5 razy dziennie, a jeśli masz problemy zdrowotne typu ; niedoczynność tarczycy, to zgłoś się do mnie, a ustalę dla ciebie dietę indywidualnie. 

Jeśli dolega ci dyskopatia, bądź masz skrzywiony kręgosłup, warto skonsultować się z lekarzem. Deska wzmacnia mięśnie głębokie, jednak przy schorzeniach pleców należy kontrolować, czy skrzywienie, bądź wysuwanie się dysku, nie pogłębia się przez treningi.

Deska nie zna ograniczeń wiekowych – można więc robić plank bez względu na wiek (oczywiście w miarę własnych możliwości). Ćwiczenie wzmocni mięśnie, spowolni tempo utraty sił i podniesie ogólną sprawność fizyczną, mimo wszystko, jeśli czujesz, że ze względu na swój wiek nie powinnaś wykonywać tego ćwiczenia, skonsultuj się lekarzem.

TWÓJ TRENER GOSIA KLOS

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk