NIEWIARYGODNE! PRZYSIADY NA TWOJE UDA I POŚLADKI

NIEWIARYGODNE! PRZYSIADY NA TWOJE UDA I POŚLADKI. Przysiady zostały ukoronowane jako „król wszystkich ćwiczeń” i zdecydowanie mogę stwierdzić , że ​​twoje mięśnie rosną szybciej i silniej w krótszym czasie niż inne popularne ćwiczenia i dlatego tez dodaje te ćwiczenia do treningu na nogi. W rzeczywistości sportowcy z każdego sportu i dyscypliny używają jakiejś wersji tego ćwiczenia, aby wzmocnić ich kręgosłup i poprawić ich ogólną wydajność.

Ponieważ squaty – przysiady skierowane są przede wszystkim do osób, które już troszkę ćwiczą na siłowni. Dla mnie, aby wykonać dobrze przysiad musisz mieć wzmocniony kręgosłup, aby ustabilizować tulów i każdy inny mięsień, tak aby utrzymać równowagę tułowia.  W dużej grupie mięśni, tworzą one środowisko anaboliczne, powodując wzrost ludzkiego hormonu wzrostu, co pobudza wzrost mięśni całego ciała.

Wreszcie, badania wykazały, że przysiady są niesamowite dla budowania większej siły i mobilności, a także zapobiegania urazom u osób w każdym wieku. Wykonywanie pełnych głębokich przysiadów może pomóc skorygować wiele zaburzeń równowagi i słabości w układzie mięśniowo-szkieletowym.

Istnieje wiele wersji regularnych przysiadów, które można uwzględnić w treningu, zwiększając zyski w określonej części ciała, a dziś omówimy sumo squat, który może być najlepszym ćwiczeniem dla budowania siły w pośladkach i wewnętrznych udach .

Przysiad sumo różni się od regularnego przysiadu w pozycji stóp, co naturalnie prowadzi do innego nacisku na mięśnie. Wykonując regularny przysiad, nogi są umieszczone na biodrach, a palce stóp skierowane są do przodu, podczas gdy w trakcie siedzenia sumo, nogi znajdują się w szerokim rozstawie, niż końce stóp. Choć obie wersje działają na pośladki i mięśni wewnętrznych ud.

Niezależnie od tego, którą wersję przysiadów wybierzesz, upewnij się, że wykonujesz cały ruch w powolny, kontrolowany sposób, aby uzyskać optymalne wyniki. Jeśli nigdy nie trenowałaś, żadnych przysiadów napisz do mnie, a umówimy się na konsultacje na siłowni.

Przysiad z rozstawionym nogami.

Jedynym sposobem na umieszczenie największych nakładów na właściwe mięśnie czyli, zapobieganie bólom i uszkodzeniu kolan i pleców oraz wykorzystanie wszystkich zalet tego potężnego ćwiczenia polega na opanowaniu właściwej formy i techniki.

Wykonując regularny przysiad; wstań prosto i umieść stopy lekko szerzej niż rozstaw ramion, biodra ułożone na kolanach i kolanach nad kostkami. Opuść ramiona, wyprostuj plecy i wyciągnij ramiona, aż będą równolegle do podłoża, tak aby utrzymać równowagę. Wdychaj powietrze i zginaj kolana, przynosząc biodra do tyłu tak, jakbyś siadała na krześle.

Trzymaj biodra do tyłu, aż uda będą równoległe do podłogi. Na dole siedziska kolana powinny znajdować się bezpośrednio nad palcami. Równie ważne jest, aby utrzymać plecy proste i neutralne (przytrzymując głowę skierowaną do przodu z oczami prosto naprzód), a nogi stoją mocno na ziemi przez cały czas ruchu. Wydech, zaangażuj PLECY i naciśnij przez piętę, aby wrócić do pozycji stojącej. Powtórz te ćwiczenie 4 x 12 powtórzeń.

Moja podopieczna Magda ćwiczy różne wersje przysiadów, a efekt jak sami widzicie jest rewelacyjny. Zapraszam do współpracy online Skype m.klos@mataleo.eu 

Nie czekaj na jutro, tylko działaj już dziś. 

Napisz na dole artykuły w komentarzu czy ty takie przysiady wykonujesz i  czy działa na Twoje nogi. UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ DALEJ. 

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk