Plank i Przysiad – Jak poprawnie wykonać – Gosia Klos

Plank i przysiad - Jak poprawnie je wykonać

Plank i Przysiad – Jak poprawnie wykonać – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg.

Naucz się prawidłowego sposobu WYKONYWANIA  przysiadu i deski podczas ćwiczeń!

Nienawidzę używać słowa „źle”, jeśli chodzi o treningi. Moim zdaniem, jeśli próbujesz zmienić swoje życie, robisz coś nowego – a nowe nie zawsze są znajome ani łatwe. Strach jest jedną z największych przeszkód, aby w pierwszej kolejności wprowadzić kogoś na siłownię lub trening w domu, więc moment, w którym wprawiamy kogoś w lęk lub wstyd, to moment, w którym często wracają na kanapę.

Oto kilka najczęstszych błędów, które popełniasz.

1.Wystające Kolana

Przysiady i wykroki do przodu są jednymi z moich ulubionych ćwiczeń. Pracują na wiele mięśni; możesz je wykonywać bez obciążników, wolnych ciężarów lub sztang i możesz je modyfikować w nieskończonych odmianach. Ale właściwa forma nie jest instynktowna. Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że kolana nie powinny przechodzić obok stóp. Spójrzmy na przysiad jako przykład.

Twoje pośladki powinny być wysunięte do tyłu i do dołu, jakbyś siedziała na krześle, powinnaś utrzymywać ciężar na piętach. Aby upewnić się, że wracasz wystarczająco daleko z przysiadu, wypróbuj ten dwupunktowy test:

Spójrz na swoje stopy. Czy widzisz swoje palce u stóp? Jeśli kolana je blokują, jesteś za daleko. Odsuń biodra i skoncentruj się na siedzeniu – takim niewidzialnym krześle.
Kiedy już będziesz w przysiadzie, spróbuj poruszać palcami u nóg. Jeśli nie możesz tego zrobić bez utraty równowagi, pomyśl o przeniesieniu ciężaru na pięty. Przechodząc przez przysiad, utrzymuj kręgosłup w neutralnej pozycji i nie pochylaj się zbyt daleko do przodu ani do tyłu.

Przysiady jak poprawnie wykonać

U góry, gdy stoisz prosto, nie puszczaj kolan. Zamknięcie ich na miejscu może być niebezpieczne!

Plank z prostymi plecami.

Do każdej pani, którą uczę, dodaje deskę na koniec treningu. Uwielbiam takie zakończenie plankiem! Podobnie jak przysiady, możesz użyć jednej z wielu odmian dla wszystkich poziomów sprawności (spróbuj zrobić to z dwulatkiem na plecach!). Aby celować w odpowiednie mięśnie i uniknąć brutalnego urazu pleców, pamiętaj o kilku rzeczach:

Ponieważ pracujesz nad mięśniami brzucha, możesz pomyśleć, że musisz trzymać wszystko schowane i spięte. To, o czym naprawdę chcesz pomyśleć, to utrzymywanie mięśni brzucha w maksymalnym zaangażowaniu. Twój kręgosłup wydaje się raczej wypychać, niż wciągać i to uczucie, które chcesz utrzymać. Nie wstrzymuj oddechu, ale staraj się zachować ten prosty kręgosłup podczas tego ćwiczenia.

Trzymaj biodra w jednej linii z ciałem. Często widzę, jak kobitki unoszą biodra w powietrze.  Ogólnie rzecz biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw, chcesz wszystko utrzymać prosto. Niezależnie od tego, czy jesteś na rękach, czy na przedramionach, skupienie się na tej pozycji może mieć duże znaczenie.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk