CO DZIEJE SIĘ Z TWOIM CIAŁEM JEŻELI Codziennie pijesz kawę

Pij kawę codziennie - Gosia Klos

CO DZIEJE SIĘ Z TWOIM CIAŁEM JEŻELI Codziennie pijesz kawę

Filiżanka kawy to dobry sposób na utrzymanie energii i skupienie na cały dzień. Istnieje duże nieporozumienie na temat kawy. Jaki to ma wpływ na nasze zdrowie? Czy to naprawdę zdrowe?

Po ustaleniu, jaki wpływ ma to na nasze ciało, będziemy w stanie zrozumieć, dlaczego tak dużo go pijemy. Miliony ludzi wolą pić kawę ze śmietaną lub kilkoma łyżeczkami cukru, ale ważne jest, aby pamiętać, że korzyści odczujesz tylko pijąc czystą czarną kawę.

Ponadto musisz wybrać kawę organiczną, bez żadnych sztucznych dodatków smakowych.

Co stanie się z twoim ciałem, jeśli będziesz rano codziennie pić kawę?

1. Zwiększy twój metabolizm

Jest to jeden z głównych powodów, dla których ludzie regularnie piją kawę. Wszyscy byliśmy w sytuacji, gdy budzimy się rano, zupełnie nieprzygotowani na nadchodzący dzień, a następnie pijemy kawę. Po drinku czujemy się pobudzeni.

Nie jest to energia, która będzie trwać przez długi czas, ale z pewnością pomaga nam rozpocząć dzień. Według różnych badań na ten temat kawa może zwiększyć metabolizm po treningu.

Badanie opublikowane w Journal of Applied Physiology, sportowcy wytrzymałościowi, którzy po treningu wypili filiżankę kawy, mieli 66-procentowy wzrost glikogenu w mięśniach. Pomogło im to wymienić energię po treningu w bardzo krótkim czasie.

2. Kawa może poprawić zdrowie mózgu

 Cóż, niektóre badania wykazały, że picie 3 filiżanek kawy dziennie może zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby Alzheimera i otępienia nawet o 65% u mężczyzn i kobiet w średnim wieku. Inne badania wykazały, że codzienna filiżanka Joe może zmniejszyć ryzyko zachorowania na chorobę Parkinsona nawet o 32–60%.

Ponadto picie kawy może hamować pewien rodzaj nukleozydu w mózgu zwany adenozyną. Adenozyna zmniejsza odpalanie neuronów i uwalnianie korzystnych neuroprzekaźników, takich jak dopamina, serotonina i noradrenalina w mózgu. Ponieważ kofeina blokuje adenozynę, zwiększa w ten sposób „dobre samopoczucie” substancji chemicznych w mózgu.

Wreszcie, inne badania wykazały, że kawa poprawia zdolności poznawcze, nastrój, czas reakcji, pamięć i czujność.

3. To sprawia, że ​​czujesz się dobrze

Naukowcy z Harvard Public School of Health przeprowadzili badanie, które wykazało, że dorosłe kobiety i mężczyźni, którzy codziennie spożywają 2-4 filiżanki kawy z kofeiną, doświadczają o 50 procent mniej samobójstw niż uczestnicy, którzy w ogóle nie pili kawy.

Ponadto kawa zawiera różne przeciwutleniacze i składniki odżywcze, w tym mangan, potas, witaminę B1, witaminę B2, witaminę B3 i witaminę B5. W rzeczywistości komfort i składniki odżywcze, które uzyskujesz przez codzienne spożywanie kilku filiżanek kawy, mogą sprawić, że poczujesz się szczęśliwszy.

4. Zmniejsza ryzyko raka skóry

Dziennik National Cancer Institute opublikował badanie, które wykazało, że starsze osoby dorosłe, które piły 4 lub więcej filiżanek kawy dziennie, doświadczyły o 20 procent zmniejszonego prawdopodobieństwa rozwoju najbardziej śmiercionośnego rodzaju raka skóry, zwanego czerniakiem złośliwym. Eksperci uważają, że kawa pomaga zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania na raka skóry z powodu dużej ilości fitochemikaliów i przeciwutleniaczy.

5. Zmniejsza ryzyko raka wątroby

Rak wątrobowokomórkowy (HCC) jest szóstym w skali najczęściej diagnozowanych typów raka. Niektórzy eksperci uważają, że jest to 3. najczęstsza przyczyna zgonów związanych z rakiem. Tylko jedna filiżanka kawy w ciągu dnia może zmniejszyć ryzyko wystąpienia tej choroby o 20 procent, dwie filiżanki o 35 i cztery filiżanki o 50 procent. Ludzie z FDA ostrzegają jednak, że nie należy spożywać więcej niż 400 mg. kawy w ciągu jednego dnia.

6. Może zmniejszyć ryzyko cukrzycy typu 2

Według badań prowadzonych przez naukowców z Harvard School of Public Health, ludzie, którzy wypili o jedną filiżankę kawy dziennie więcej niż normalna ilość w ciągu czterech lat, mieli o 11% mniejsze ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 w porównaniu z tymi, którzy wypiłem taką samą ilość kawy jak zwykle. Co więcej, badanie wykazało, że osoby, które zmniejszyły zużycie kawy o więcej niż jedną filiżankę dziennie, zwiększyły ryzyko cukrzycy typu 2 o 17%, ale musisz połączyć wszystko z ćwiczeniami.

Kontakt do współpracy kliknij tutaj.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk