Dieta i kofeina

kawa5

Rośliny od lat były w medycynie obecne. Substancje izolowane z roślin lub substancje obecne w roślinach, ale otrzymywane na drodze syntezy chemicznej, stanowią dużą część leków dostępnych na rynku.kawa5

Kofeina jest najważniejszym związkiem obecnym w kawie i to kofeina ma duże znaczenie w spomaganiu diety.  Kofeina występuje w wielu napojach, w tym kawy, herbaty, napoje energetyczne i coca coli, w różnych lekach, suplementach diety, w tym suplementach mających na celu zmniejszenie masy ciała.

Mimo,że badania na temat związku między kofeiną a utratą wagi ciała nie są ostateczne, istnieje kilka teorii na temat tego jak kofeina może wpłynąć na utratę Twojej wagi ;

  • APETYT – kofeina może zmniejszyć chęć do jedzenia
  • SPALANIE KALORII – kofeina może stymulować termo genezę,
  • ZWIĘKSZA METABOLIZM – kofeina pobudza metabolizm i pomaga spalić tłuszcz
  • DAJE CI ZASTRZYK ENERGII

Ile jest kofeiny w filiżance kawy??

Kawa zawiera znacznie więcej kofeiny niż herbata czy czekolada. Jednak różne marki kawy mają różne poziomy kofeiny, wiec trudno jest odpowiedzieć na to pytanie. Dobrze jest jednak wiedzieć, że każda filiżanka kawy zawiera 80- 120 miligramów kofeiny.

Zbyt dużo kofeiny jest szkodliwe dla zdrowia. Skutkiem nadmiaru kawy, może być; kołatanie serca, nudności, zdenerwowanie. Kofeina jak wszystko inne ma zarówno dobre i złe strony. Kluczem jest umiar. Należy również pamiętać, że kofeina przyspiesza tymczasowo Twój metabolizm, ale także zwiększa Twój apetyt. Może być bardzo pomocna w celu zwiększenia energii podczas diety i pomóc Ci stracić kilka kilogramów lub przynajmniej pomóc w rozpoczęciu zrzucania zbędnych kilogramów.

Coffee smoking on the coffee beans background

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk