Pij wodę, a unikniesz wiele chorób – Gosia Klos

Organizm ludzki ma wbudowany mechanizm, który mówi nam, kiedy trzeba pić wodę – jest to uczucie pragnienia. Niestety, ale większość  z was jest odwodniona i nawet nie zdajecie sobie z tego sprawę jakie choroby mogą się pojawić z powodu odwodnienia. Jeśli jesteś wśród większości gdy podczas trwającego deficytu wody istnieje kilka innych mniej oczywistych sygnałów, które wskazują na to, że ciało Twoje jest bardzo suche.

Podaje  najczęstsze objawy chronicznego odwodnienia. Jeśli którykolwiek z nich występuje w swoim życiu z dnia na dzień, może się okazać, że organizm stara się Ciebie ostrzec, że nie pijesz wystarczająca ilości wody.

1. Chronicznego zmęczenia

Krew i inne płyny ustrojowe są złożone głównie z wody. Gdy pojawi się odwodnione, krew staje się gęstsza i serce musi zużywać więcej energii, aby utrzymać tlen i substancje odżywcze w ruchu w całym układzie krążenia. Jeśli czujesz się  codziennie zmęczona, picie większej ilości 2 – 3 L wody może być Twoim rozwiązaniem.

2. Nierównowaga Cholesterolu

Odwodnienie sygnalizuje Twoje ciało, aby zwiększyć produkcję cholesterolu w celu zagęszczenia ścian komórkowych i zachowania płynu zawartego w nich. W wyniku tego procesu poziom cholesterolu we krwi także się zwiększają i może być nie równy.

3. Wysokie lub niskie ciśnienie krwi

Spadek ogólnej objętości krwi spowodowane przez odwodnienie i może objawiać stale niskie ciśnienie krwi. W miarę upływu czasu wzrost poziomu cholesterolu we krwi może spowodować gromadzenie się krwi tętniczej, które zwiększają ciśnienie krwi do niebezpiecznego poziomu.

4. Zaburzenia pamięci i koncentracji

Osłabiony przepływ krwi spowodowany chronicznym odwodnieniem pozbawia mózg tlenu i składników odżywczych niezbędnych do wykonywania w szczytowej wydajności. W efekcie może się okazać, że twoja pamięć i koncentracja staje się poważnie upośledzona.

5. Zamroczenie, zawroty głowy lub zawroty głowy

Życie w ciągłym stanie odwodnienia może spowodować  częste zawroty głowy i zawroty głowy z powodu braku dopływu krwi i tlenu do mózgu. W ciężkich przypadkach może powodować zawroty głowy i nudności.

6. Częste bóle głowy

Zarówno brak tlenu i wzrost ciśnienia we krwi są doskonałą receptą na częste bóle głowy. Jeśli zauważysz, że wydają się być coraz częściej, spróbuj codziennie pić więcej wody , aby złagodzić obciążenie mózgu.

7. Wrzody żołądka 

Woda działa jako bufor pomiędzy kwaśnych zawartości żołądka i błony śluzowej żołądka. Będąc w stanie ciągłego odwadniania pozostawia wnętrze żołądka w znacznym stopniu chroniony i stałą ekspozycją kwasu, które może łatwo prowadzić do owrzodzenia lub częste bóle żołądka.

8. Zaparcia lub złe trawienie

W celu prawidłowego przetwarzania żywności,  jelita potrzebują  stały dopływ wody. Bez odpowiednich płynów, trawienie może spowolnić metabolizm , powodując zaparcia, gazy i wzdęcia.

9. Pragnienie na  słodkie lub słone przekąski

Twoja wątroba wymaga wody w celu rozbijania komórek tłuszczowych, którą wykorzystuje zgromadzoną energię, aby napędzać Twoje ciało i utrzymać stabilny poziom glukozy we krwi. Gdy Twój organizm jest odwodniony i wątroba nie może wykonać tę ważną funkcję, zaczniesz spożywać  niezdrową żywności, takie jak słodycze i słone potrawy, które organizm rozpoznaje jako łatwe źródło energii.

10. Skurcze mięśni i stawów

Woda jest naturalnym smarem i chłodzeniem systemu w organizmie. Bez niej mięśnie mogą się przegrzać i stawy zaczną się ścierać . Utrzymując swoje ciało w dobrym stanie  nawodnienia, pozbędziesz się tego problemu.

 11. Nieprzyjemny  zapach ciała

Woda ułatwia transport odpadów z organizmu. Kiedy jesteś stale odwodniona, Twoje  odpady toksyczne nie wydalają się na  zewnątrz. Z biegiem czasu, Twoje ciało będzie mieć nieprzyjemny zapach, a Ty nawet o tym nie bodziesz wiedziała.  (Wyobraź sobie, jak to jest pozostawiając pełną torbę odpadów kuchennych w koszu na śmieci na parę dni.) Ponadto suchej i zniszczonej skóry spowodowane odwodnieniem tworzy idealne środowisko dla bakterii powodujących nieprzyjemny zapach.

12. Swędzenie skóry suchej i spierzchnięte usta 

Ponieważ skóra jest w stałym kontakcie z otoczeniem, traci wodę szybciej niż reszta ciała. Jako takie prawdopodobnie najbardziej oczywiste znaki ostrzegawcze chronicznego odwodnienia jest  sucha skóra, spierzchnięte usta i łupież.

 Twój dietetyk i trener osobisty https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk