4 Kojące Napoje Na Stres – Gosia Klos

juse

Napoje energetyczne stały się bardzo popularne w ostatnich latach i  stały się paliwem tak abyś mógł przeżyć swój dzień, tylko  pamiętajcie że, często pochodzą one z wielu efektów ubocznych, takich jak nerwowość, bezsenność, kołatanie serca, depresji i lęku. Teraz niektóre firmy zdecydowały się pójść w innym kierunku, produkcji produktów przeznaczonych do łagodnego działania typu herbatki ziołowe.  Napoje energetyczne jak sami wiecie często zawiera sztuczne barwniki, szkodliwe aromaty, konserwanty i inne szkodliwe składniki.

Oczywiście, nasza pierwsza reakcja to szybkie działanie i łatwe wyleczenie. Nie tędy droga moi kochani!  Więc, co jest najlepszym rozwiązaniem? Najlepiej to słuchać swojego ciała i zacząć dbać o siebie w sposób naturalny. Czyli regularne ćwiczenia fizyczne, medytacja, zacząć  jeść zdrowo i spożywać niektóre napoje, które są sprawdzone i naprawdę pomagają.

6 Kojących Napojów Na Twój Stres

Ciepłe mleko

Nie bez powodu już za małolata kazano mi  wypić szklankę ciepłego mleka, gdy nie mogłam usnąć, a mój partner pije mleko z miodem do dziś! To sprawdzone i prawdziwe porady, które mi babcia wpajała do głowy. Ciepłe napoje  uspokajają, pijąc gorącą herbatę zawartość tryptofanu mleczarskiego może być głównym powodem, że są tak skuteczne pijąc ciepłe napoje. Tryptofan dobrze znaną jest substancją w Turcji odpowiedzialnej za usypiające, to aminokwas, który jest przekształcany w neuroprzekaźnika dobrego samopoczucia zwanej serotoniną. Mając na wyższym poziomie serotoniny nie tylko przyczyniają się do poprawy Twojego nastroju, ale mogą pomóc ukoić Twój spokój.

Woda

Chociaż odwodnienie rzadko wywołuje niepokój na własną rękę, ale jeśli nie pijesz wystarczającej ilości wody to może powodować niepokój lub pogorszyć objawy lękowe. Dlaczego? Dlatego, że gdy organizm jest odwodniony, nie działa prawidłowo. Hormony nie mogą osiągnąć swoje cele z powodu słabego przepływu krwi, mięśnie zaczynają się napinać, a mózgu często zaczyna tracić koncentrację, przez co trudno jest myśleć.

Łagodne odwodnienie może zmienić Twój nastrój, poziom energii i zdolność do jasnego myślenia, według badań przeprowadzonych w 2012 roku na Uniwersytecie w Connecticut. „Nawet niewielkie odwodnienie – 1,5 litra w normalnej objętości wody w organizmie – mogą wystąpić problemy nawet  w trakcie naszych zwykłych codziennych czynności „.

Świeże Soki

Nasze ciała są zaprojektowane tak, aby mogły poradzić sobie ze stresem, ale żeby sobie z nim poradzić odpowiednio i  skutecznie trzeba podawać naszemu organizmowi odpowiednie składniki odżywcze takie jak witaminy i minerały. Świeże soki oferują łatwy sposób, aby  zrobić to skutecznie. Pijąc świeże soki z owoców bogatych w składniki odżywcze i warzyw, zamiast przetworzonych śmieci i rzeczy, takich jak alkohol czy narkotyki, pomagają organizmowi leczyć nasz stres jaki i pomóc w odchudzaniu.

Pijąc soki z owoców i warzyw dostarczasz do swojego  ciała z przeciwutleniaczami i niezbędnych składnikami odżywczymi , które mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi oraz regulują reakcję organizmu na stres. Zgodnie z University of Maryland, w jednym z badaniu, duże dawki witaminy C (3000 mg dziennie), udało się zmniejszyć reakcje fizyczne i psychiczne na stres. Ci, którzy zużywają 1000 mg dziennie lub więcej, na ogół reagują łagodnie na sytuacje stresowe niż ci, którzy tego nie robią. Jak i poziom kortyzolu są zwykle wyższe w godzinach porannych, a picie świeżego soku, który zawiera dużo witaminy C np. takich jak mango, melona i jagody po przebudzeniu może być świetnym sposobem, aby utrzymać poziom stresu i ustawić się na znacznie lepszy dzień.

Jak witamin z grupy B są również bardzo ważne dla zarządzania Twoim stresem, odgrywa ważną rolę w niepokoju i do soków warzywnych należy wrzucić z  niektórych zielonych warzyw liściastych, takich jak szpinak czy kapusta, a także marchwi .

Woda Kokosowa

Woda kokosowa stała się znana ze swojej zdolności do zwiększenia poziomu energii, ale może również przyczynić się do zmniejszenia stresu i niepokoju, jak również pomóc Ci lepiej spać, ponieważ jest doskonałym źródłem B-kompleks witamin takich jak ryboflawina, niacyna, tiamina, pirydoksyna, oraz foliany, a także potas i magnez, minerały, które pomagają mięśniom  się zrelaksować i poprawić krążenie krwi. Woda kokosowa jest również, dobra aby pomóc w równowadze elektrolitów w organizmie, pomagają nam zachować spokój. Oczywiście, również rozwiązuje się problem nawodnienia jak wspomniałam wcześniej, ponieważ odwodnienie może powodować niepokój lub powodować objawy lękowe Twojego organizmu.

DZIAŁAJ 😉

Twój Dietetyk https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk