Pierwszy trening

pierwszy trening na siłowni

Twoje pierwsze treningi
Skuteczny program treningowy dla Ciebie to taki trening, który jest dobrze zaplanowany. Czyli najważniejsze, by pasował do Twojego trybu życia, jeśli ma dać rezultaty. Treningi nie mogą być wybierane losowo ani chaotycznie. Jedyna opcja by osiągnąć rezultaty jest Twoja konsekwencja i odpowiedni dobrany plan.

Jeśli masz zamiar trenować 3 razy w tygodniu, zapisz to w swoim kalendarzu i zorganizuj swój czas tak, byś nie ryzykowała pominięcia treningu. To może być coś nowego, dlatego powinnaś zaplanować co będziesz robić przez kilka godzin przed i kilka godzin po treningu. Dobrze jest, gdy trening staje się nawykiem. Staje się wówczas stałym elementem życia i dnia codziennego, a to z kolei jest klucz do sukcesu w świecie fitnessu. Gdy poświęcisz się w pełni i uwierzysz, że to co robisz jest istotne dla twojego zdrowia i długowieczności, rezultat masz gwarantowany.

Przy planowaniu treningu należy wziąć pod uwagę dotychczasowe umiejętności i osiągnięcia tak, by stawiać sobie wyzywające cele. Możesz zastosować cele krótkoterminowe, jak np. zwiększenie obciążenia czy liczby powtórzeń/serii w danym ćwiczeniu, a takpierwsze treningiże cele długoterminowe dla bardziej intensywnego treningu, jak np. zwiększenie liczby obwodów w treningu obwodowym.

Podstawą jest stworzenie konkretnego planu. Jednym ze sposobów jest prowadzenie dziennika treningowego. Zapisywanie osiągnięć pomaga zauważać pozytywne zmiany, co bardzo poprawia motywację i skłania do przywiązywania większej wagi do ilości spożywanych kalorii w posiłkach i napojach.

Po długim, ciężkim dniu, pójście na siłownie może być ostatnią rzeczą na jaką będziesz mieć ochotę, dlatego właśnie planowanie treningów jest takie ważne. Szczególnie, jeśli twoim celem jest zmniejszenie wagi i rzeźba ciała. Dla wielu z nas, utrata wagi nie jest jedynym celem. Celem głównym bowiem jest utrzymanie jej później na stałe. Planowanie treningów i czasu przed oraz po treningu pomoże ten cel osiągnąć.

Jeśli nadal masz problem z zaplanowaniem Twojego pierwszego treningu, możesz zawsze i o każdej porze skontaktować się ze specjalistami Małgorzatą Klos i Damianem Lisińskim. Mamy wieloletnie doświadczenie w dziedzinie treningów I diety.

Zaplanuj jutrzejszy trening z NAMI już dziś, bo to jest sekret do Twojego sukcesu.

m.klos@mataleo.eu

00447825268743

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk