CARDIO – trening dla pań

areoby, cardio

CARDIO – trening dla pań. Chęć zgubienia nadmiaru tkanki tłuszczowej jest główną przyczyną rozpoczynania CARDIO.

TRENING AEROBOWY charakteryzuje się tym, że jest mało intensywny i długotrwały. Przykładem treningu aerobowego jest; bieganie, jazda na rowerze, pływanie lub ćwiczenia typu aerobic. Trening mający na celu spalenie tkanki tłuszczowej, odchudzanie, powinien być więc łagodny, aby nie zabrakło nam tlenu w organizmie, który jest niezbędny do spalenia tłuszczy.  Powinniśmy ćwiczyć z jedynie lekko przyśpieszonym oddechem nie dopuszczając do zadyszki.

Dobrym praktyczny miernikiem kontroli oddechu, jest możliwość rozmawiania podczas biegu. Jeśli brakuje nam oddechu, nie mamy problem z regularną mową w trakcie biegu, jest to pierwszy objaw zbyt wysokiego tępa.

Innym sposobem jest, pomiar tętna, którego optymalna wartość powinna wynosić 130 u/min.

Powinniśmy ćwiczyć długo – spalanie tłuszczy (kwasów tłuszczowych) rozpoczyna się z reguły dopiero po 20-30 minutach od rozpoczęcia aerobów. W pierwszej fazie 20-30 min. spalamy zapasowe cukry jakie mamy w organizmie (glikogen mięśniowy). Więc aby spalić tłuszcze powinniśmy więc ćwiczyć dłużej – 40-60 min a nawet do 90 minut.

Przynajmniej 2 razy w tygodniu a najlepiej 3 razy.aeroby

Najlepszą częstotliwością treningu aerobowego jest wykonywanie go co drugi dzień.

  • Jeden dzień treningu
  • Jeden dzień regeneracji

Ciało ma wtedy czas na odpoczynek, ale pozytywny wpływ treningu nie zdąży jeszcze zniknąć gdy już rozpoczynasz następny cykl.
Minimum to 2 razy w tygodniu.

Trenując rzadziej nie będziesz w stanie podnieść znacząco swojej wydolności i co tydzień będzie prawie tak, jak by zaczynać od nowa.

Jeśli masz swoje zdanie na ten temat, lub jakieś doświadczenia związane z odchudzaniem, zrzucaniem wagi, napisz o ich poniżej.

Może masz jakieś pytania, z chęcią odpowiem, udzielę rady.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk