Oznaki niebezpiecznego zakrzepu krwi grozi śmercją – Nowy Artykuł

Zakrzep Krwi

Oznaki niebezpiecznego zakrzepu krwi grozi śmercją – Nowy Artykuł

Oznaki niebezpiecznego zakrzepu krwi grozi śmercją – Nowy Artykuł. Każdego może spotkać zakrzep krwi, nawet o tym nie myśląc. Wiele sportowców juz na tą chorobę zmarło.Tragedia wydarzyła się w rodzinie Skolimowskich – mistrzyni olimpijska w rzucie młotem. Kamili podczas treningu polskiej kadry lekkoatletycznej w Portugalii. nagle spuchła noga. Poszła na masaż aby rozmasować nogę i moim zdaniem to spowodowało śmierć, gdyż zakrzep poszedł do góry.

Ja miałam też sytuację z zakrzepem krwi, ale po zabiegu usunięcia guza macicy 12 cm. Po 5 dniach wyjścia ze szpitala, nagle zaczęłam się dusić i nie mogłam swobodnie oddychać. Po zrobieniu 3 kroków, ból w klatce był tak ogromy, że ledwo szłam. Co mnie uratowało? Moje doświadczenie w oddychaniu zaczęłam oddychać przeponą – zachodzi przy udziale głównie dolnych partii klatki piersiowej. Takiego oddychania uczę  moje kobitki  przy swoich treningach na skype na które zapraszam. Kliknij tutaj!

Okazało się, że miałam zator płucny i żeby nie moje doświadczenie i wiedza na pewno mnie tu nie było z wami! Przez 8 miesięcy próbowałam dojść do siebie. Nawet spacer z domu do sklepu to był horror dla mnie. Oddech był ciężki i bolesny, a zator schodził bardzo powoli. Dodałam sobie trening cardio dostosowane do mnie, a po 3 miesiącach powoli ćwiczyłam w domu.

Podczas krwawienia, skrzepy krwi (lub twardnieją i wysychają) w celu uszczelnienia rany i zapobiegania nadmiernemu krwawieniu. Po zakończeniu pracy skrzep rozpada się… lub nie. Wyniki skrzepu różnią się znacznie w zależności od lokalizacji ciała, w którym się tworzy, ale w ciężkich przypadkach może prowadzić do zawału serca lub udaru mózgu. Oto znaki ostrzegawcze potencjalnie niebezpiecznego skrzepu.

Twoje kończyny
Skrzepy mogą tworzyć się w rękach i nogach i mogą powodować zakrzepicę żył głębokich (DVT), która występuje, gdy zakrzepy przemieszczają się do serca lub płuc. Skrzepy w kończynach najprawdopodobniej tworzą się po długim okresie bezruchu (tj. Po urazie).

Uważaj na:

Obrzęk
Zmiana koloru (skóra czerwona / fioletowa)
Ból
Problemy z oddychaniem
Twoje serce
Zakrzep w twoim sercu lub wokół niego może prowadzić do zawału serca.

Uważaj na:

Intensywne bóle w klatce piersiowej
Napięte oddychanie
Wyzysk
Twoje płuca
Zatorowość płucna występuje, gdy zakrzep zaczyna się w głębokiej żyle ręki lub nogi, a następnie pęka i dociera do płuc. Może to prowadzić do poważnego uszkodzenia płuc i wpływać na poziom tlenu we krwi.

Uważaj na:

Ból w klatce piersiowej
Duszność
Zawroty
Kaszel (który może obejmować krew)
Niebieskie usta lub paznokcie
Twój mózg
Może się to zdarzyć po wstrząsie mózgu lub w wyniku skrzepu powstającego w innej części ciała. Zakrzep może dostać się do krwioobiegu i ostatecznie dotrzeć do mózgu, co może spowodować udar.

Uważaj na:

Trudności z widzeniem i mówieniem
Ogólne zmęczenie / osłabienie
Napad

Lektura

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk