Co można właściwie zrobić aby zapobiec udarowi – Porady

Udar

Co można właściwie zrobić aby zapobiec udarowi – Porady. Chociaż czasami może się wydawać, że nasze zdrowie nie jest w naszych rękach z powodu zaburzeń genetycznych lub pechowych okoliczności, istnieją pewne sposoby na zachowanie naszego dobrego samopoczucia. Należą do nich codzienne schematy lub niewielkie zmiany w naszych nawykach, które mogą pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie na wiele sposobów. Jeśli masz predyspozycje do udaru mózgu z powodu czynników takich jak genetyka lub wiek, są to środki, które musisz podjąć, aby zapewnić sobie długie i nieskrępowane życie. Oto kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby faktycznie zapobiec udarowi.

Niższe ciśnienie krwi
Jednym z głównych sposobów zmniejszenia ryzyka udaru jest obniżenie ciśnienia krwi. Według dr Natalii Rost, profesora neurologii w Harvard Medical School i dyrektora Acute Stroke Service w Massachusetts General Hospital, „Monitorowanie ciśnienia krwi i, jeśli jest podwyższone, leczenie, jest prawdopodobnie największą różnicą, jaką ludzie mogą zrobić dla ich zdrowia naczyniowego. ”Aby skutecznie to zrobić, zmniejsz zawartość soli w diecie, unikaj pokarmów o wysokim poziomie cholesterolu i jedz dużo owoców i warzyw.

Schudnij
Innym doskonałym sposobem na zmniejszenie ryzyka udaru niezależnie od genetyki i wieku jest zrzucenie wagi. Otyłość, a także związane z nią powikłania (w tym wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca), zwiększają ryzyko udaru. Chociaż idealny wskaźnik masy ciała (BMI) wynosi 25 lub mniej, może to nie być realistyczne. Współpracuj z lekarzem, aby stworzyć osobistą strategię odchudzania.

Ćwiczyć
Równolegle z odchudzaniem są ćwiczenia. Ćwiczenia fizyczne mają wiele zalet dla zdrowia, w tym obniżenie ciśnienia krwi. Działa również jako niezależny reduktor skoku. Ćwiczenia mogą obejmować wszystko, od codziennego spaceru po okolicy, po bardziej energiczne i intensywne ćwiczenia. Podczas ćwiczeń osiągaj poziom, na którym ciężko oddychasz, ale nadal możesz mówić.

Pij alkohol umiarem
Innym zdrowym nawykiem, który należy rozwinąć, jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko udaru, jest picie z umiarem. Według dr Rosta: „Badania pokazują, że jeśli wypijasz około jednego drinka dziennie, ryzyko może być niższe”, natomiast jeśli pijesz około dwóch szklanek dziennie, ryzyko zaczyna rosnąć.

Lecz cukrzycę
Jeśli masz już dolegliwości, takie jak wysoki poziom cukru we krwi, który zagraża udarowi, należy to uregulować. Wysokie stężenie cukru we krwi z czasem uszkadza naczynia krwionośne, zwiększając prawdopodobieństwo tworzenia się w nich skrzepów. Innym warunkiem, który należy utrzymać, jest migotanie przedsionków. Migotanie przedsionków jest formą nieregularnego bicia serca, które powoduje tworzenie się skrzepów w sercu.

W ten sposób możesz przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem, aby żyć tak długo, jak chcesz. Oprócz wdrażania ich w swoim stylu życia, możesz również dokonać inwentaryzacji objawów udaru mózgu. Kiedy pojawią się te objawy, łatwiej będzie zneutralizować niszczycielskie skutki, jakie udar może mieć na ciało.

Niektóre typowe oznaki zbliżającego się udaru obejmują:

słabość po jednej stronie ciała

drętwienie twarzy

niezwykły i silny ból głowy

utrata wzroku

drętwienie i mrowienie

niepewny spacer

Kliknij tutaj po współpracę

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk