OTYŁOŚĆ DOLNEJ CZĘŚCI CIAŁA

OTYŁOŚĆ DOLNEJ CZĘŚCI CIAŁA

ZOBACZ W KTÓREJ CZĘŚCI CIAŁA ZBIERA CI SIĘ NAJWIĘCEJ TŁUSZCZU, POWIEM CI JAK TO ZMIENIĆ

Otyłość, nie jest prostym, czarno-białym problemem. Istnieje wiele przyczyn leżących u podstaw otyłości, a także istnieje wiele różnych sposobów, aby ją leczyć. Niektóre metody działają na jednych, a niektórych nie. Niedawno uczeni z dziedziny żywienia, z Yorkshire w Wielkiej Brytanii, przyjrzeli się grupie 4000 dorosłych otyłych osób dzieląc ich na sześć odrębnych grup.

Młode, zdrowe kobiety, które były otyłe, ale generalnie miały mniej powikłań związanych z otyłością, takich jak cukrzyca typu 2. Ciężko pijacy mężczyźni- tak jak wyżej, ale z wyższym spożyciem alkoholu. Nieszczęśliwi w średnim wieku- głównie kobiety o złym stanie zdrowia psychicznego. Zamożnych i zdrowych osób w podeszłym wieku – generalnie pozytywne dla zdrowia, ale posiadają cechy wyższym spożyciem alkoholu i wysokie ciśnienie krwi. Fizycznie chorzy i nieszczęśliwi starsi- starsi ludzie maja więcej chorób przewlekłych, takie jak choroby zwyrodnieniowe stawów, ale zdrowi psychicznie. Najbiedniejsi w zdrowiu- ludzie, którzy mieli największa liczbę chorób przewlekłych. Te badania są ważne, ponieważ zrozumienie przyczyn otyłości może pomoc osobom zwalczania jej.

To ogromny krok w przód w leczeniu otyłości, lecz należy zrobić dalsze badania. Chociaż wyniki przedstawione powyżej nie maja związku z tym badaniem, zrozumieniem jest gdzie jeden trzyma wagę jest niezbędna do jej utraty.

POZWÓL MI PRZEDSTAWIĆ PO KOLEI :

1.OTYŁOŚĆ TUŁOWIA

Zazwyczaj oznacza to jedno, zbyt dużo jesz i za mało ćwiczysz. Spróbuj wykluczyć słodycze i wykonuj ćwiczenia przez 30 minut dziennie. Jeśli to nie pomaga należy udać się do lekarza.

2.OTYŁOŚĆ ŻOŁĄDKA

Dodatkowy problem na tym obszarze może być powodowany przez stres, niepokój i depresje. Połączenie technik relaksacyjnych może być najlepszym sposobem, aby rozwiązać ten problem . Ponownie szukaj pomocy u specjalisty jeśli to nie pomoże.

3.OTYŁOŚĆ DOLNEJ CZĘŚCI CIAŁA

Jest to powszechny problem dla większości kobiet. Ćwiczenia, które zawierają treningi na dolna cześć ciała, w połączeniu z ćwiczeniami cardio, są niezbędne do spalania tłuszczu. Obszar ten może być trudny do zrzucenia ale jeśli to nie pomaga nie wahaj się poprosić o pomoc TRENERA.

4.Insulina

Insulina odgrywa kluczową rolę w rozwoju otyłości. Jest ważnym czynnikiem aktywującym lipogenezę w komórkach tłuszczowych, ponadto hamuje lipolizę i jest zaangażowana w różnicowanie komórek tłuszczowych. Stosowanie insuliny albo leków zwiększających wrażliwość na insulinę w terapii cukrzycy prowadzi do zwiększenia masy tłuszczu, w porównaniu z innymi sposobami leczenia cukrzycy.

Otyłość charakteryzuje się podwyższonymi stężeniami insuliny na czczo i nadmierną odpowiedzią w teście doustnego obciążenia glukozą. Wykazano, że zwiększaniu się otyłości brzusznej towarzyszy stopniowy wzrost odpowiedzi ze strony glukozy i insuliny po obciążeniu glukozą. Hormony kory nadnerczy Osoby otyłe charakteryzują się prawidłowymi stężeniami krążącego kortyzolu, prawidłowym rytmem dobowym i prawidłowym wydalaniem dobowym wolnego kortyzolu. Jednak występuje u nich przyspieszona degradacja kortyzolu, która jest kompensowana przez jego zwiększoną produkcję.

Zapraszam do współpracy GOSIA KLOS 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk