ĆWICZENIA vs DIETA: CO JEST WAŻNIEJSZE PRZY UTRACIE WAGI?

ĆWICZENIA vs DIETA: CO JEST WAŻNIEJSZE PRZY UTRACIE WAGI?

Taktyki które obierają ludzie, którzy się odchudzają są jednym z najczęściej omawianych w Anglii, a to dlatego, że połowę kraju ma nadwagę lub otyłość. Każdy kto próbował schudnąć wie, że są dwa główne czynniki aby osiągnąć idealną sylwetkę: dieta i ćwiczenia.  

No tak, ale które z nich działa najlepiej? Ten artykuł pomoże odpowiedzieć na to pytane tak, abyś osiągnęła swój cel.


JAKOŚĆ PRZEBIJA ILOŚĆ

Najbardziej skutecznym sposobem, aby schudnąć to bezpieczne ucinanie kalorii w diecie i dobieranie odpowiednich produktów do swoich posiłków. Możesz spędzać na siłowni po godzinie codziennie, ale jeśli masz 1000 kalorii przy tylko jednym posiłku, to tylko tracisz czas. Ja zawsze powtarzam, że nie możesz robić sobie głodówek. W dzisiejszych czasach ludzie spożywają więcej jedzenia, nawet w tysiącach kalorii dziennie  więcej niż w latach 1950. Nie jest tylko problem z ilością kalorii, ale również duży problem jest  ich jakością. 

W ubiegłym roku amerykański urząd rolnictwa zanotował, że spożywamy 25% więcej świeżych owoców i 54% więcej świeżych warzyw, wzrosła sprzedaż żywności ekologicznej. Ale wzrost konsumpcji nie znaczy, ze te owoce i warzywa są zdrowo uprawiane. Oczywiście, jemy więcej warzyw, ale sypiemy na nie 1000 miligramów soli, chemii i zalewamy je oliwa, zanim zostaną zanurzone  foliowe opakowanie. Kiedy jemy nasze warzywa są to ziemniaki lub pomidory, które przekształcone są we frytki czy pizzę.


Jeżeli chcesz spożywać zdrowe warzywa powinnaś sięgnąć po te zielone czy pomarańczowe takie jak szpinak, marchew, słodkie ziemniaki. Ale one stanowią tylko 10 % w naszej diecie. W diecie nie chodzi tylko o przycinanie kalorii dziennego spożycia: chodzi o rodzaj żywności, którą spożywasz. Większość ludzi słysząc słowo dieta myślą, że to tylko ucinanie kalorii,  jedzenie zwykłych liści sałaty, bez żadnego smaku kurczaka grillowanego. Jestem dietetykiem i rekomenduje, aby testować swoje podniebienie i przyzwyczajać się do innych smaków i różnych przypraw.


ĆWICZENIA WYKONUJ Z GŁOWĄ

Ponad 80% ludzi chce schudnąć lub odzyskać swoje ciało z powrotem z przed dwóch lat lub ciąży. Odchudzanie z dieta to pułapka, w którą prawie każdy wpada. Początkowo możesz stracić od pięciu do dziesięciu procent masy ciała, ale potem waga wraca (efekt jojo). I tu jest problem. Zdecydowana większość ludzi, którzy doświadczyli sukcesów stracili 10 % ich masy ciała za pomocą aktywności fizycznej. Wyzwaniem jest utrzymanie jej. Praktycznie każdy może schudnąć i utrzymać utratę masy ciała ze zdrowymi konsekwencjami.

Trwałość tkwi, gdzie zaczyna się upór. Ćwiczenia tworzą codzienny rytm i zmiany w twoim codziennym życiu. Prowadzi do rutynowej czynności. Dieta poprawi wynik twoich ćwiczeń. 99 % tych, którzy byli w stanie skutecznie utrzymać wagę, A SĄ TO MOJE PODOPIECZNE, to Ci którzy codziennie ćwiczenia wykonywały  przez 1 godzinę. Nie ma cudów! Nikt za ciebie nie będzie walczył, ale na pewno będę Cie motywowała i WSPIERAŁA DO KOŃCA METAMORFOZY! 

Nasze ciało to maszyna, wiec jeśli nalejesz paliwa niskiej jakości , silnik nie zostanie uruchomiony.

Więc zrób sobie przysługę, weź parę adidasów, wykup karnet na siłownię, umów się ze mną na konsultacje i przejdź  w inne życie razem ze mną! 

Napisz:  m.klos@btinternet.com

Zadzwoń:  07825268743 

GOSIA KLOS TRENERKA ŻYWIENIOWA

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk