Otyłe Kobiety Narażone są na Choroby – Trening

ramiona, grube ramiona

Każda pani ma problemy z ramionami, gdyż zawsze zajmujecie się brzuchem lub pośladkami, a ramiona idą na bok. Dodaj te ćwiczenia do swojej codziennej rutyny i będziesz zaskoczona ich efektem. Bądź cierpliwa, wkrótce zauważysz wyniki.

WSPÓŁPRACA KLIKNIJ TUTAJ

Pozostanie w dobrej formie kobiet do późnego wieku, jest zasługą dobrej kondycji fizycznej, uzyskanej dzięki systematycznej aktywności fizycznej. Kobiety powinny skupić się na czynnikach, nad którymi mogą mieć kontrolę, a należą do nich właśnie ćwiczenia fizyczne. Zmniejszają one ryzyko chorób serca, cukrzycy i różnych nowot- worów, a przede wszystkim zapobiegają osteoporozie.

Po 40-tym roku życia, kobiety tracą jedną szóstą kilograma mięśni oraz spada masa wagowa kości. Kobiety w średnim wieku, u których już zaczęła się zmniejszać gęstość kości, mogą dzięki ćwiczeniom z obciążeniem, odzyskać w pewnym stopniu zarówno utracone mięśnie, jak i gęstość kości.

Tylko trening siłowy pozwoli na utrzymanie gęstości mięśni i kości. Żadne rowerki czy stepery nie pomogą! 

1.Chodzenie w opadzie. Jedno z najlepszych ćwiczeń na ramiona i wszędzie możesz je zrobić np. w ogrodzie. Spróbuj zrobić 3 serie w prawo i lewo po 4 powtórzenia.

2.Skręty w opadzie. Jak sami widzicie niedość, że ramie pracuje to i tali również. Zrób 3 serie po 12 powtórzeń na każde ramię.

3.Miesnie brzucha z ramionami na piłce bosu.  Zrób 3 serie po 12 powtórzeń.

 

Kobiety otyłe narażone są na przeciążenia stawów, wynikające z nadwagi i związane z tym bóle kręgosłupa oraz stawów kolanowych i barkowych. W przypadku kobiet, ważne są silniejsze kości miednicy, które mogą pękać z upływem lat z powodu osteoporozy. Spacery poprawiają gęstość kości kręgosłupa ale nie wpływają wystarczająco na gęstość kości bioder, dlatego zalecany jest kompleksowy program treningu siłowego. Ciężar ciała jest zazwyczaj niewystarczający dla wywołania efektu treningu siłowego.

WSPÓŁPRACA KLIKNIJ TUTAJ

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk