Dlaczego nie możesz schudnąć – Noc i Dzień

metabolizm w nocy i rano

Dlaczego nie możesz schudnąć – Noc i Dzień. Wszystkie nasze codzienne i nocne zachowania są kontrolowane przez mózg, który jest doskonałym organem. Podczas snu mózg jest organem, który zapewnia, że ​​wszystko idzie gładko. Czy miałaś takie doświadczenie, jak budzenie się  każdej nocy lub poranka o tej samej porze? Wiele osób ma takie doświadczenie, a wyjaśnienie tego zjawiska nie zostało jeszcze znalezione, więc jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, czytaj dalej.

WSPÓŁPRACA KLIKNIJ TUTAJ

Tradycyjna medycyna chińska (TCM) mówi, że istnieje ścisły związek między budzeniem się o tej samej porze każdej nocy a naszym zdrowiem. Twoje ciało może wykazywać pewne problemy z układem ciała w zależności od czasu, kiedy budzisz się w nocy. Stwierdzone przez TCM, nasze fizyczne i emocjonalne zdrowie są ściśle związane z zegarami naszego ciała.

Ciało i mózg budzą się przez brak snu.

Możesz mieć poważne problemy zdrowotne, jeśli nie śpisz wystarczająco długo. Budzenie się w nietypowe godziny w nocy nie jest jedynym problemem, twoje ciało i umysł mogą być zagrożone również zagrożeniami! Oto najważniejsze efekty uboczne, które możesz uzyskać, jeśli nie będziesz wystarczająco spać:

Brak umiejętności przetwarzania informacji
Tłuszcz i zwiększony apetyt
Podwyższone ciśnienie krwi
Zwiększony poziom kortyzolu
Zwiększony poziom insuliny i cukru we krwi
Niepełnosprawność sądowa

Co to znaczy, gdy budzisz się w określonej godzinie w nocy?

Według medycyny proces ten nazywa się „rytmami okołodobowymi”. Jednak silny dowód na to, że przebudzenie w określonym czasie wpływa na twoje zdrowie, nie został jeszcze znaleziony, ale według naukowców istnieje związek.

Oto lista powodów, które pokażą, czego potrzebuje twoje ciało, kiedy budzisz się w określonym czasie nocy:

Od 22.00 do 23.00

Metabolizm i hormony

Według TCM, mamy stres, układ hormonalny może nie działać idealnie. Jeśli więc obudzisz się od 22.00 do 23.00, powinnaś sprawdzić i upewnić się, że twój układ hormonalny oraz tarczyca działają prawidłowo. Na plus, ten okres czasu jest związany z jakością pracy twojego metabolizmu.

Od 23.00 do 1 w nocy
Woreczek żółciowy

Czy czujesz się niepewnie lub niezdecydowanie, powinnaś zwrócić uwagę na żółć i woreczek żółciowy. Bezpośrednim produktem pęcherzyka żółciowego jest żółć, ale produkcja żółci jest również związana z brakiem pęcherzyka żółciowego lub ze stabilnością emocjonalną.

Od 1 do 3 rano
Wątroba

Czujesz się rozdrażniona w sposób, którego nie potrafisz wyjaśnić? Możesz mieć problemy z wątrobą. Wątroba jest narządem, który może łatwo kontrolować frustrację i gniew, ale gdy wątroba jest pod presją, może nie działać idealnie, co może sprawić, że będziesz się denerwować bez przerwy. Kobiety są szczególnie wrażliwe, gdy są w okresie, a brak snu może powodować problemy z wątrobą i zmianę nastroju. Istnieje wiele objawów, dzięki którym można zauważyć, że występują problemy z wątrobą, niektóre z nich to: zmęczenie, okresy, bóle głowy, niedokrwistość itp.

Od 3 rano do 5 rano
Płuca

Jeśli czujesz brak oddechu, możesz mieć problemy z płucami. Jeśli płuca nie działają prawidłowo w nocy, to prawda. Płuca wypełniają ciało energią, chronią układ odpornościowy, dzięki czemu są organami zarządzającymi energią. Jeśli budzisz się o tej porze w nocy, prawdopodobnie jesteś smutny. Istnieją również inne skutki uboczne, które występują, gdy praca płuc jest zaburzona, takich jak kaszel, choroba, świszczący oddech itp.

Od 5 rano do 7 rano
Jelito grube

Jeśli spędzasz dużo czasu myśląc o wszystkim, a także analizując każdy szczegół, możesz mieć problemy z jelitem grubym. Jelito grube nie działa prawidłowo, gdy jesteś zmartwiona i zdenerwowany.

Oto kilka wskazówek, jak dobrze spać:

Dołącz rutynowe czynności do swojego życia. Rozpocznij od rana ćwiczenia, które lubisz robić i bądź aktywna, aby na pewno będziesz dobrze spać. Pij dużo wody każdego dnia i pozostań wolna od kofeiny i napojów pełnych cukru. Wypij filiżankę herbaty, nie kawy.

Jeśli te wskazówki Ci nie pomogą i nadal się budzisz, skonsultuj się z profesjonalistą, który pomoże ci poradzić z tym problemem.

WSPÓŁPRACA KLIKNIJ TUTAJ

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk