Nie jesteś gruba! Twój żołądek jest rozdęty – jak się tego pozbyć !!

jelita grube, oczyszczanie

Nie jesteś gruba! Twój żołądek jest rozdęty – jak się tego pozbyć !! Według wielu osób wzdęcia to nadmierne przejadanie się 2 – 3 posiłkami dziennie lub podjadanie w ciągu dnia. Pamiętaj, że żołądek ma rozmiar piłki. Jest to problem, który zwykle pojawia się po ciężkim posiłku, ale są ludzie, którzy cały czas czują się wzdęci.

Tutaj kliknij po współprace.

Powody pojawienia się tego problemu są następujące:

Nie pijesz wystarczającej ilości wody – wiele problemów zdrowotnych pojawia się z powodu niewystarczającego nawodnienia organizmu. Jest to spowodowane przez kawę i alkohol, a jeśli pijesz ich dużo, będziesz musiała również spożywać 6-8 szklanek wody. Kiedy nasze ciało jest pozbawione wody, zaczyna używać płynów, które może znaleźć w naszych organach, a zatem wzdęcia mogą być spowodowane z powodu zatrzymywania płynów. Z tego powodu musisz zacząć pić dużo wody.

Zaparcia – gdy poczujesz się lepiej po opróżnieniu jelit, głównym problemem jest zaparcie, co oznacza, że ​​musisz dodać błonnik do diety, ponieważ gazy są uwięzione za kałem. Tutaj potrzebna jest dobrze dobrana dieta. Kliknij Tutaj po taką dietę. Używaj pełnoziarnistego chleba zamiast białego chleba, pij dużo koktajli i jedz więcej jagód.

Jesteś zbyt zestresowana – niektóre badania mówią, że wzdęcia mogą być spowodowane zbyt dużym stresem, ponieważ gdy system jest zestresowany, mózg zapobiega prawidłowemu funkcjonowaniu układu trawiennego. Ponadto możesz być napuchnięta przez zaparcia i mieć ból brzucha. Po złagodzeniu stresu rozwiążesz problem wzdęciami.

Jesz zbyt szybko – gdy jedzenie jest połykane, ciało zaczyna je przetwarzać wolniej i może pojawić się wzdęcie. Bardzo ważne jest również spożywanie małych ugryzień.

Węglowodany – problem z wzdęciami może pojawić się z powodu spożywania zbyt dużej ilości węglowodanów, ale możesz rozwiązać ten problem, jedząc żywność o niskiej zawartości węglowodanów. Zastąp także cukier i alkohol –  warzywami i owocami.

Wzdęcia żołądka i gaz to powszechna skarga. Jest to stan, w którym żołądek jest pełny i ciasny z powodu nagromadzenia gazu w jelicie cienkim. Czasami powoduje to, że obszar wydaje się większy niż normalnie. Wielokrotnie wzdęciom towarzyszą inne objawy, takie jak skurcze, odbijanie, ból, biegunka, duszność i ból w dole pleców.

Jakie są najczęstsze przyczyny wzdęcia?

Przejadanie się
Nietolerancja laktozy i inne nietolerancje pokarmowe
Połykanie powietrza
Zaparcie
Zespół jelita drażliwego

Nie jest trudno pozbyć się gazu i wzdęć, choć wydaje się to bardzo trudne! Możesz łatwo się go pozbyć, stosując to proste rozwiązanie.

Będziesz potrzebować…

1 szklanka wody
1 szczypta imbiru
1 szczypta kminku
1 szczypta soli morskiej
½ łyżeczki nasion kopru włoskiego

Wskazówki

Zagotuj wodę i umieść wszystkie  składniki we wrzącej wodzie. Gotować przez około 5 minut. Niech napój ostygnie. Wypij szklankę przed lub po posiłku, aby pomóc w gazach lub wzdęciach. Wypij ten napój zawsze kiedy zaistnieje problem i nie inwestuj w tabletki. One więcej szkodzą niż leczą. Zrób swoje lekarstwo.

W JAKI SPOSÓB SOBIE POMÓC?

Nasiona kopru włoskiego są bardzo skuteczne w przypadku problemów trawiennych, takich jak wzdęcia ze względu na ich wiatropędne, moczopędne, zmniejszające ból i antybakteryjne właściwości.

Kminek jest bardzo korzystna dla układu pokarmowego i poprawia jego funkcjonowanie. więc jedzenie, które spożywasz, jest właściwie trawione. Ułatwia również produkcję żółci przez wątrobę, która łagodzi wzdęcia, kwasowość, gazy brzuszne itp.

Możesz myśleć, że imbir podrażniłby żołądek, ale imbir jest w rzeczywistości kojącym ziołem. Imbir jest wiatropędny, co oznacza, że ​​zmniejsza ciśnienie wzdęcia, pomagając gazowi przejść przez układ trawienny. Zawiera gingerole, które działają jak środki przeciwbólowe i shogaole, które łagodzą i rozluźniają mięśnie jelitowe.

Tutaj kliknij po współprace.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk