10 sposobów zapobiegania haluksów

haluksy i ćwiczenia w domu

10 sposobów zapobiegania haluksów. Po za tym, że są brzydkie, to guzy są wręcz bolesne. Częściej u kobiet niż u mężczyzn, guzy są dziedziczne, więc danie sobie przewagi może być tym, co powstrzymuje cię przed podróżowaniem tą samą ścieżką, co inni członkowie Twojej rodziny.

Śledź swoje stopy w miarę upływu czasu, a jeśli zauważysz zmianę ich kształtu, być może nadszedł czas, aby wprowadzić pewne zmiany. Oczywiście, możesz od razu zacząć stosować się do tych wskazówek, jeśli w Twojej rodzinie zadzwoni bunt.

Do przyczyn powstawania haluksów zalicza się także:

  • płaskostopie;
  • choroby reumatyczne;
  • przykurcz w obrębie ścięgna Achillesa;
  • nadmierna ruchomość pierwszej kości śródstopia;
  • patologia mięśnia piszczelowego tylnego;
  • uraz, wiotkość lub nadmierna długość palucha;
  • amputacja drugiego palca;
  • usunięcie trzeszczki przyśrodkowej,

Oto 10 wskazówek, które pomogą Ci zapobiec powstawaniu obrzęków.

1. Szyna. Jeśli guzek znajduje się na samym początku formacji, zalecam noszenie szyny palcowej w nocy podczas snu, aby pomóc wyrównać palec u nogi.
2. Orteza. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy wiedzą, że jest to genetycznie dziedziczone,  używaj wkładek ortoptycznych, aby zapewnić odpowiednie wsparcie dla stóp.
3. Rozciągnij paluch. Palce u nogi i gumka w 5-sekundowych odstępach, dziesięć razy w ciągu dnia, mogą pomóc w codziennym zdrowiu. Wzmocnią one i rozciągną ścięgna i mięśnie.
4. Pięty. Wysokie obcasy należy unikać. Nacisk pięty obciąża palce, powodując powstawanie guzków. Obcasy o wysokości 2.5 cm lub niżej powinny być noszone. Noszenie wysokich obcasów na specjalną okazję może być w porządku; po prostu miej oko na swoje stopy.
5. Waga. Zachowaj odpowiednią masę ciała. Zbyt duża waga na stopach powoduje stres i może popchnąć palce w kierunku stożka.
6. Masaż. W nocy, gdy się odprężasz, zrób sobie masowanie stóp przez zwijanie piłki golfowej pod nimi. Pomoże to rozluźnić wszelkie węzły, które mogą powodować ściskanie i ciągnięcie ścięgien.
7. Buty.  Kupuj buty, które mają dużo miejsca na palce i są wykonane z materiałów dostosowanych do stopy.
8. Fizjoterapia.  Warto rozważyć fizjoterapię, aby sprawdzić, czy można zapobiec tworzeniu się guza.
9. Piłka do tenisa ziemnego. Prostym ćwiczeniem budującym siłę w palcach u stóp są codzienny trening z piłka. Podnoś piłkę palcami po 10 x 3 serie na każdą nogę.
10. Plaża. Kto nie lubi przechadzek boso po plaży? Najlepsze ćwiczenie na świecie. Osoby ze skłonnością OSTYCH BÓLÓW powinny iść na spacer boso po plaży, ilekroć jest to możliwe, aby uzyskać masaż i budować siłę w tym samym czasie.

10 sposobów zapobiegania haluksów. Proste porady i ćwiczenia, a zarazem brak czasu na je wykonywanie. Można usunąć haluksy bez żadnych operacji, ale musisz wykryć ten stan bardzo szybko. W przypadku zdrowia stóp obowiązuje stara, dobrze znana zasada: lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeżeli prawidłowo zadbamy o zdrowie naszych stóp, prawdopodobieństwo pojawienia się haluksów z pewnością zostanie zminimalizowane.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk