Ostrzegam, że siłownia są miejscem wysokiego ryzyka rozprzestrzeniania Wirusa

Koronawirus i siłownia - Gosia Klos

Ostrzegam, że siłownia są miejscem wysokiego ryzyka rozprzestrzeniania Wirusa.

Fanatycy fitness zostali wezwani do zachowania szczególnej czujności podczas ćwiczeń, ponieważ siłownie zostały określone jako miejsca „wysokiego ryzyka” rozprzestrzeniania się koronawirusa. Tylko nie w Wielkiej Brytanii. Dr Norman Swan, który jest medycznie wykwalifikowanym dziennikarzem, twierdzi, że siłownie są idealnym miejscem do rozprzestrzeniania się wirusa, ponieważ są one pełne potu i każdy dotyka wszystkiego.

Wilgotność jest złą rzeczą dla rozprzestrzeniania zarazków. Masz tych wielkich facetów pompujących, kobiet ćwiczących cardio i nigdy nie wiadomo czy ten jeden z nich może być super rozprzestrzenianiem osobnikiem. Dr Swan, który ukończył studia medyczne na University of Aberdeen w Szkocji, powiedział, że ludzie muszą upewnić się, że używają santizera podczas ćwiczeń.

Unikajcie łaźni parowych, ponieważ w pomieszczeniu nie byłoby wystarczająco gorąco, aby zabić zarazki. „Szczerze mówiąc, nie zbliżyłabym się do żadnego wilgotnego miejsca”. Ci, którzy mają objawy, w tym kaszel lub kichanie, powinni unikać chodzenia na siłownię, dopóki nie wyzdrowieją.

Jednak dr David Thomas, profesor medycyny i dyrektor Wydziału Chorób Zakaźnych w Johns Hopkins University School of Medicine, powiedział New York Times, że chodzący do kościoła są bardziej narażeni na ryzyko niż osoby na siłowni.

Jestem osobą, która kocha siłownie, ale siła wyższa i trzeba zostac w domu. Ja i moje dziewczyny ćwiczą w domu, ze sprzętem lub nie, ale ćwiczą i nie wymyślają. Ja wiem, że w dobie strachu nic się nie chce, ale wirusa czy bakterię może każdy załapać tylko jest kwestia jak ją przechoruje. Ludzie zdrowi i ćwiczący to najmniejszy procent zakażenia, ale ludzie nawet z chorą tarczycą już są narażeni na zarażenie.

Dla mnie osobiście powinno się wszystko zamknąć nawet siłownie, ale władze w Wielkiej Brytanii uważają inaczej. Tam wszystko funkcjonuje normalnie i można ze wszystkiego korzystać. Podejrzewam, że chodzi o gospodarkę i rozliczenia kwietniowe. Dbajmy o siebie i ćwiczmy, ja o tym powtarzam od 20 lat, ale teraz jest moment, że trzeba dbac o siebie ale w domu.

Kliknij tutaj po współprace i nie daj się wirusowi. Zdrowie jest tylko jedno. Pierwszy trening jest za darmo!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk