Koronawirus – Leki przeciwzapalne mogą pogorszyć Covid-19 – radzi Francja

Koronawirus i Ibuprofen - Gosia Klos

Koronawirus – Leki przeciwzapalne mogą pogorszyć Covid-19 – radzi Francja.

Francuskie władze ostrzegły, że szeroko stosowane bez recepty leki przeciwzapalne mogą pogorszyć koronawirusa.

Minister zdrowia kraju, Olivier Véran, który jest wykwalifikowanym lekarzem i neurologiem, napisał w sobotę na Twitterze: „Przyjmowanie leków przeciwzapalnych [ibuprofen, kortyzon…] może być czynnikiem nasilającym infekcję. W przypadku gorączki weź paracetamol. Jeśli już przyjmujesz leki przeciwzapalne, poproś o radę lekarza. ”

Urzędnicy służby zdrowia zwracają uwagę, że leki przeciwzapalne są mają duże ryzyko pogłębiania stanu dla osób z chorobami zakaźnymi, ponieważ mają tendencję do osłabiania odpowiedzi układu odpornościowego organizmu.

Ministerstwo zdrowia dodało, że pacjenci powinni wybierać paracetamol  – ponieważ „zmniejszy gorączkę bez przeciwdziałania zapaleniu”.

Od połowy stycznia francuscy pacjenci są zmuszeni do konsultacji z aptekami, jeśli chcą kupić popularne środki przeciwbólowe, w tym ibuprofen, paracetamol i aspirynę, aby przypomnieć im o ryzyku.

My Polacy lubimy ładować do siebie różne tabletki i ja zawsze ostrzegam, że to nie jest potrzebne, bo w razie potrzeby one nie zadziałają. Ruszaj się i dobrze sie odżywiaj, a nie będziesz mieć żadnych problemów zdrowotnych.

Na ryku polskim jest bardzo dużo leków przeciw bólowych pod różnymi nazwami. Czytaj etykiety i wybieraj to co jest stosowne. Na wirusa nie ma nic, tylko ty i twój system immunologiczny.

Kliknij tutaj po współpracę!

Żródlo

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk