Oponka na Brzuchu – Problem Każdej Kobiety

oponka

Oponka na Brzuchu – Problem Każdej Kobiety. Zwykle, gdy mówi się o celu spalenia tłuszczu wokół brzucha, w zasadzie chodzi o dwa oddzielne rodzaje złogów tłuszczu, pierwszym jest tłuszcz trzewny znany również jako aktywny tłuszcz i tłuszcz pod skórą lub tłuszcz podskórny. To ostatnie jest tym, co można „zobaczyć”, gdy uszczypnisz ramiona, brzuch, uda lub jakąkolwiek „luźną” i „zgryźliwą” część swojego ciała. Tłuszcz trzewny jest jednak o wiele trudniejszy do zauważenia, ponieważ otacza organy w twoim odcinku, takie jak trzustka, wątroba, a także otacza jelito.

Kliknij tutaj po taki trening.

Dlaczego nie jest dobrze mieć duży trzewny procent tłuszczu?

Posiadanie dużego trzewnego tłuszczu w organizmie może spowodować poważną ingerencję w prawidłowe funkcjonowanie wątroby, a także zahamować prawidłową komunikację hormonalną pomiędzy najważniejszymi organami ciała. Może to ostatecznie spowodować oporność na insulinę, która może wytyczyć drogę do rozwoju cukrzycy, wysokiego ciśnienia krwi, zwiększenia poziomu cholesterolu i zwiększenia ryzyka rozwoju chorób serca. Duże złogi tłuszczu trzewnego były związane z różnymi typami raka, takimi jak rak jelita grubego i piersi, udar, demencja i choroba Alzheimera.

Co więcej, większy brzuch w połączeniu z podwyższonym ciśnieniem krwi, wysokim poziomem trójglicerydów we krwi, niskim poziomem dobrego cholesterolu i zwiększającym się poziomem cukru we krwi są objawami tzw. „Syndromu X”, który pojawia się, gdy zapasy tłuszczu trzewnego są wysokie. Jednak, nie wszystko stracone. Istnieje sposób na zatrzymanie depozytów tego typu tłuszczu i całkowite odwrócenie go. Zmiany w stylu życia, w tym odpowiednia dieta i zwiększona aktywność fizyczna, zwiększą wykorzystanie trzewnej tkanki tłuszczowej i zmniejszą ryzyko rozwoju chorób serca.

Jak zdiagnozować i rozwiązać problem?

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy masz zbyt dużo trzewnej tkanki tłuszczowej, jest zmierzenie twojego tułowia. A najdokładniejszym sposobem sprawdzenia, czy jesteś narażony na ryzyko, jest wykonanie TK lub skan MRI. Te procedury są bardzo drogie i nie są konieczne z medycznego punktu widzenia. Niemniej jednak, posiadanie talii mierzącej ponad 75 cm dla kobiet i 85 cm dla mężczyzn jest wyraźnym wskaźnikiem, że istnieje nadmiar tłuszczu w żołądku, mimo że możesz mieć zdrową wagę i wydaje się, że jest ogólnie w dobrym zdrowiu.

1. Należy postępować zgodnie z odpowiednio dostosowanym planem dietetycznym zgodnie z własnymi potrzebami

Dobrą strategią jest zapełnianie się świeżymi warzywami i owocami, które są pełne składników odżywczych i błonnika, co ułatwi trawienie. Musisz skonsultować się z profesjonalnym dietetykiem, który pomoże ci zaprojektować odpowiedni plan diety zgodnie z twoimi potrzebami, z głównym celem poprawy zdrowia i utraty wagi. Ogólnie przyjętą rekomendacją wśród dietetyków jest ograniczenie spożycia tłuszczu do 20-30% całkowitej dziennej dawki kalorii, ograniczenie nasycenia tłuszczów znajdujących się w oleju palmowym i przetworzonej żywności do 7% oraz całkowite uniknięcie tłuszczów trans, które są najbardziej szkodliwe.

2. Zwiększ moc treningu i intensywność

Trening z umiarkowaną intensywnością 4-5 dni w tygodniu jest jednym z najprostszych sposobów na utrzymanie zdrowego poziomu aktywności fizycznej. Powinnaś ćwiczyć co najmniej przez 40 min każdego dnia, co spalisz z nadmiarem kalorii, które zużyłaś. Stopniowa utrata masy ciała w zakresie 5-10% całkowitej masy ciała będzie również stopniowo zmniejszać depozyty tłuszczu trzewnego. Aby to zrobić, musisz wydać więcej kalorii niż zużyłaś, inaczej wiadomo, że ma ujemny bilans kaloryczny.

Dokładniej, jeśli chcesz stracić 1 kg na tydzień, musisz zmniejszyć dzienne kalorie o 500 dziennie. Jest to osiągalne dzięki ćwiczeniom. Rodzaje aktywności fizycznej, które możesz zdobyć obejmują proste chodzenie, trening obwodowy, jazdę na rowerze lub cokolwiek, co przyspieszy twoje tętno i pozwoli Ci poruszać się przez całą godzinę. Nie zaszkodzi, jeśli włączysz trening siłowy. Jedno z badań wykazało, że trening pomógł zmniejszyć całkowity tłuszcz w brzuchu, zarówno podskórny jak i trzewny.

Kliknij tutaj po taki trening.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk