12 zaskakujących zastosowań oleju z mięty pieprzowej

12 zaskakujących zastosowań oleju z mięty pieprzowej. Co to właściwie jest olejek z mięty pieprzowej? Otrzymywany przez destylację z parą wodną świeżych części nadziemnych kwitnącej rośliny Mentha piperita. Jest bezbarwną, jasnożółtą lub jasno-zielonawożółtą cieczą o charakterystycznym zapachu i smaku.

Możesz użyć oleju z mięty pieprzowej jako środka aromatycznego w deserach i koktajlach lub po prostu jako aromatycznego, ale czy wiesz, że ten pyszny, świeży pachnący olej z mięty pieprzowej jest prawdziwym lekarstwem na lęk, z mnóstwem zaskakujących zastosowań? Peppermint zawiera niezliczone niezbędne składniki odżywcze i minerały, w tym żelazo, potas, wapń, magnez, witaminy A i C oraz kwasy tłuszczowe omega-3.

Ma wiele korzyści płynącego z oleju z mięty pieprzowej, stosowanych miejscowo lub jako dodatku.  Mimo to, rzekomo świadczone oleje z mięty pieprzowej, dla ciała i umysłu, są prawie nieograniczone. Niektóre źródła nawet przypisują ją cechom afrodyzjakom!

Oto 15 zaskakujących zastosowań olejku z mięty pieprzowej:

1. Niestrawność i żołądek: Peppermint jest antyspasmodicą i może zmniejszyć wzdęcia, gaz i poprawić trawienie.
2. Pielęgnacja stomatologiczna: jej nowe właściwości przeciwbakteryjne sprawiają, że jest idealnym odświeżaczem oddechu, o właściwościach przeciwkorozyjnych.
3. Pielęgnacja paznokci i włosów: pobudza krążenie krwi wokół skóry głowy i skórki, zgodnie z faktami organicznymi, które pomogą zagęścić i wzmocnić włosy i paznokcie. Spróbuj tego jako lekarstwa na łupież.
4. Ból głowy: mięta pieprzowa może poprawić krążenie i rozluźnić mięśnie. Zastosuj go do swoim domu, aby zwalczać bóle głowy i migrenę.
5. Nudności: dodaje się do wody lub umieszcza za uszami, olejek z mięty pieprzowej może zapewnić natychmiastową ulgę z powodu nudności lub nudności po urodzeniu spowodowanej chemioterapią i chirurgią.
6. Problemy z oddychaniem: Wdychanie rozproszonego oleju działa jak wykrztuśne, rozluźniające zatoki i łagodzi ból gardła, ściśle płuca.
7. Ból mięśni i stawów: Stosowany miejscowo w maści lub dodany do kąpieli, olej z mięty pieprzowej może pomóc złagodzić mięśnie i złagodzić ból.
8. ADHD u dzieci; spróbuj rozetrzeć go na ubraniu dziecka w celu zwiększenia koncentracji w czasie nauki.
9. Trądzik: Właściwości przeciwbakteryjne sprawiają, że jest on skutecznym składnikiem leczenia trądziku przy stosowaniu miejscowym.
10. Zespół jelita drażliwego: Badania opublikowane przez NCBI wykazały, że jako dodatek olej mięty pieprzowej może zmniejszyć nieprzyjemne objawy nawet o 50 procent!
11. Kolka: olej z mięty pieprzowej jest równie skuteczny w leczeniu kolki, jak niektóre leki bez żadnych skutków ubocznych.
12. Profilaktyka raka: badania kliniczne wskazują, że mentol w mięty pieprzowej może hamować wzrost komórek raka prostaty.

Udostępnij dalej ten artykuł.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk