Ogórek i pomidor to złe połączenie – Ważna Informacja

ogórek

Ogórek i pomidor to złe połączenie – Ważna Informacja. Bardzo dużo ludzi nie wie, że niektóre składniki zawierają właściwości, które nie są najlepsze dla twojego zdrowia, gdy są zmieszane razem. Jednym z przykładów są pomidory i ogórek. Te dwa warzywa mają różne czasy trawienia i aby uniknąć komplikacji zdrowotnych, musimy znać ich określony czas trawienia przed ich zmieszaniem.

Łączenie żywności z powolnym i szybkim czasem trawienia zwiększa ryzyko przejścia w jelitach i skutkuje fermentacją krwi w żołądku, która może zatruć całe twoje ciało. Doprowadzi to do powolnego trawienia cukrów i skrobi, a także spowoduje gazy, obrzęk i ból w okolicy brzucha.

Oprócz ogórków i pomidorów, które nie są dobrym duetem, poniżej znajduje się kilka wskazówek, które należy spożywać razem:

OWOCE PO POSIŁKACH

Owoce wymagają dużo czasu trawienia i nigdy nie powinny pozostać długo w żołądku. Spożywanie ich bezpośrednio po posiłku może spowodować „wino” w żołądku. Co ostatecznie doprowadzi do problemów trawiennych, takich jak refluks kwasu.

MAKARONY I SER

Chociaż jest to popularna kombinacja, należy jej unikać za wszelką cenę. Makarony są pakowane ze skrobią, która ma inny czas trawienia niż białko. Co prowadzi do nieuchronnej fermentacji, a także problemów trawiennych.

MIĘSO I SER

Tego pysznego omletu należy unikać, ponieważ zawiera zbyt dużo białka w jednym miejscu.

WARZYWA I SERY

Spożywanie tego duetu razem spowoduje tylko wzdęcia.

CHLEB /  POMARAŃCZOWY SOK

Zawartość kwasu zniszczy enzym odpowiedzialny za trawienie skrobi, co spowoduje problemy z trawieniem.

MELON I ARBUZ

Owoce te muszą być spożywane osobno, a nie w połączeniu z innymi owocami.

BANANY I MLEKO

Połączenie bananów i mleka znacznie spowolni trawienie. Co jest złą wieścią, jeśli jesteś kimś, kto próbuje stracić dodatkową wagę.

OWOCE I JOGURT

Tego połączenia należy również unikać za wszelką cenę. Może to tylko spowolnić trawienie i uszkodzić florę jelitową, a w niektórych przypadkach nawet zatrucie pokarmowe.

To są bardzo ważne wskazówki dla osób, które mają problemy z żołądkiem, wzdęciami i utratą wagi. Nie lekceważ ich i wprowadź je u siebie w domu.

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk