Odchudzanie. Idealnie wyrzeźbione ciało

46

Odchudzanie – Idealnie wyrzeźbione ciało poprzez ćwiczenia

Dbając o piękne i mocne ciało, często zapominamy o ćwiczeniach na ramiona – zazwyczaj skupiamy się na brzuchu, udach i pośladkach. Tymczasem to ramiona trudniej zatuszować strojem. Warto więc zadbać, aby i górne partie ciała były piękne, smukłe i wyrzeźbione. Sprawdź, jak wykonywać ćwiczenia w domu.

Dobra wiadomość. Ramiona są bardzo podatne na trening – tłuszczyk nie odkłada się na nich tak łatwo jak w niższych partiach ciała. Dlatego dzięki regularnym ćwiczeniom w domu, które nie zajmą wiele czasu (wystarczy od kilku do kilkunastu minut trzy – cztery razy w tygodniu), uzupełnionym o pielęgnację kosmetykami – wygładzaniu peelingiem i nawilżaniu balsamem, z ramion można uczynić piękny i seksowny atut.

Trening modelujący ciało

Ćwiczyć możesz z hantlami lub bez. Jeśli wybierzesz ciężarki, dobierz ich wagę do swoich możliwości. Optymalne ciężarki dla pań powinny ważyć od 1,5 do 5 kilogramów. Jeśli masz lżejsze – wykonaj większą ilość powtórzeń. Ważne, żebyś czuła, że mięśnie pracują. Ćwicz co drugi dzień, a po paru tygodniach zauważysz efekty.

Ćwiczenia z hantlami. Najlepiej, jeśli wykonasz po 15 – 20 powtórzeń każdego ćwiczenia w 2 seriach.

Przed rozpoczęciem ćwiczeń koniecznie rozgrzej się i rozciągnij mięśnie. Wystarczy stanąć w rozkroku i stając na palcach unosić też ręce nad głowę, jednocześnie głęboko wdychając powietrze. Następnie rób skłony. Rozgrzej też dłonie i ręce.

A ćwiczeń z hantlami jest sporo. Najprostsze to wyprostowanie rąk przed siebie i przyciąganie dłoni do klatki piersiowej. Drugi wariant to rozłożenie zgiętych w łokciach rąk i łączenie ich przed klatką piersiową.

Można też po prostu rozłożyć ręce równolegle z ramionami i przyciągać dłonie do ramion. Hantli warto używać też do ćwiczeń na nogi – głównie do podskoków, wyskoków, a nawet do półprzysiadów. Warto wprawiać w ruch jak najwięcej mięśni. Gdy zastosujemy do tego niewielkie ciężarki, to efekt murowany.

Klatka piersiowa

Przykładowe ĆWICZENIE

Kobiece pompki. Ciężar ciała podeprzyj na dłoniach i kolanach. Dłonie ustaw na szerokości barków. Wciągnij brzuch. Następnie powoli opuszczaj tułów, uginając łokcie. Zatrzymaj się, gdy klatka piersiowa znajdzie się na kilka centymetrów nad podłogą. Prostując łokcie, wróć do pozycji wyjściowej. Zrób 2-3 serie po 20 razy.

 

Podaj mi swój email, abym mogła informować Cię o nowościach na blogu :)


Email :
Imię :

 

POLECAM TRENING NA CAŁE CIAŁO 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk