DIETA dlaczego nie możesz schudnąć?

Jeśli nie możesz szybko schudnąć z brzuszka szybko , to znaczy ze twoje nawyki żywieniowe sa do poprawki. Dziś zastanowimy się nad problemem, dlaczego nie możesz szybko schudnąć.

  • Jesz zbyt dużo jedzenia MAŁO WARTOSCIOWEGO

Większość  ludzie nie wie jaka ilość białka, węglowodanów, tłuszczów  jest zawarta w danym posiłku, który kupujesz na szybko. Czasami myślisz, ze dokonujesz zdrowego  wyboru zamawiając sałatkę na lotnisku lub w ulubionej restauracji, ale może to być posiłek nawet 600 kalorii, nawet o tym nie wiedząc. Pamiętaj , ze na koniec dnia nie należy spożywać więcej kalorii w postaci węglowodanów , gdyż to co zjemy organizm nie spali, a odłoży się w postaci tkanki tłuszczowej.

  • Za mało spożywasz białka

Białko ma wiele funkcji. Przede wszystkim kobiety nie pożywają wystarczająco odpowiednią ilość białka w ciągu dnia. Białko zwiększa uczucie sytości , które może prowadzić do ogólniej zmniejszonej konsumpcji kalorii.

  • Myślisz, że jesz zdrowo

Ile razy słyszałaś, ze jedzenie owoców i orzechów  jest dobre dla Ciebie?? Tak oczywiście są fantastyczne, bo  orzechy maja Omega i mikroelementy, a owoce dużo maja witamin i są niesamowite dla zdrowia. Ale wiecie co?? W nadmiarze maja cukry i dużo kalorii. Pamiętaj, ze jeden gram tłuszczu to 9 kalorii. Możesz użyć ich jako przekąskę, ale oczywiście się nie objadać.. Owoce jedz rano.

  • Za mało trenujesz, a za dużo spędzasz czasu robiąc Cardio

Tak wiele ludzi spędza wiele godzin robiąc CARDIO, a mimo to nie widzą żadnych efektów. Nadmierna ilość CARDIO prowadzi do nad produkcji kortyzolu, co  prowadzi do odkładania tkanki tłuszczowej min. na brzuchu i licznych problemów zdrowotnych. Zacznij trening CARDIO 2 razy w tygodniu po 20min, stopniowo zwiększając czas.

  • Stres Cię zabija

Kiedy jesteś zestresowana, organizm produkuje hormon zwany kortyzol. Zwiększa on magazynowanie tkanki tłuszczowej, jeśli nie jest kontrolowana. Większość ludzi jest zestresowana przez cały dzień, co oznacza, że poziom kortyzolu jest bardzo wysoki, a to prowadzi do zwiększenia tkanki tłuszczowej, nawet jeśli Twoja dieta i treningi są idealne. Brak snu i wypoczynku również podniesie poziom kortyzolu.

  • Za mało pijesz wody

Czy wiesz, że woda pitna pomaga zwiększyć metabolizm, oczyszcza organizm z toksyn. Twój organizm potrzebuje wody do wszystkich jego funkcji i procesów metabolicznych. Dobrze nawodniony organizm będzie dobrze funkcjonować aby szybciej stracić  tkankę tłuszczową.

 

Odżywianie

 

MUSISZ PAMIETAĆ, ŻE TRENING TO TYLKO 30%  SUKCESU, RESZTA TO PRAWIDŁOWE ODŻYWIANIE.

Podaj mi swój email, abym mogła informować Cię o nowościach na blogu :)

 

 


Email :
Imię :

 

 

ZAPRASZAM NA REWELACYJYJNY TRENING

 

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk