Oczyść jelita – 5 Sposobów na Brzuch – Sprawdź

Brzuch i 4 porady

Oczyść jelita – 5 Sposobów na Brzuch – Sprawdź

Miliony ludzi na świecie cierpią na niestrawność, problemy skórne, bóle głowy, zmęczenie i inne dolegliwości. Te problemy są często spowodowane problemami jelit. Wielu uważa, że ​​kluczem do dobrego układu odpornościowego jest układ trawienny. Jeśli nie dbasz o swoje jedzenie, ryzykujesz poważne problemy, takie jak zaparcia lub co gorsza, takie jak zapalenie okrężnicy lub zespół jelita drażliwego.

Kiedy jelito nie funkcjonuje prawidłowo, może gromadzić od 2,3 do 9 kg surowych odpadów, które mogą je zablokować na 70 godzin. Kiedy normalnie zdrowa osoba trawi pokarm w około 24 godziny. Zatruta okrężnica może powodować wiele problemów zdrowotnych. Powodem, dla którego tak wiele osób ma problemy z jelitami, jest zła dieta, która często zawiera mało błonnika i jest oparta na fast foodach i zbyt dużej ilości cukrów.

Ale teraz, dzięki temu super smoothie, możesz bez większego wysiłku rozpocząć detoksykację jelita grubego.

Potrzebujesz:

1 szklanka wody.
1 łyżka miodu ekologicznego.
1 łyżka nasion chia.
1 łyżka siemię lnianego.
1 jabłko.

Tak to przygotowujesz:

Wlej wszystkie składniki do blendera i dobrze wymieszaj, aż nasiona chia będą dobrze zmielone. Pij ten preparat raz dziennie na pusty żołądek, a wkrótce zauważysz poprawę w trawieniu. Twoje jelita szybciej się odtruwają i wydalają resztki.

Powody, dla których to działa:

Miód ma właściwości antyseptyczne, przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, dzięki czemu skutecznie zapobiega rakowi jelita grubego. Nasiona lnu są bogate w kwasy Omega 3, przeciwutleniacze i błonnik, które wspomagają pracę układu pokarmowego. Ponadto nasiona chia zawierają białka, witaminy, składniki odżywcze, kwasy Omega 3 i są bogate w błonnik. Jabłka z kolei zawierają rozpuszczalny i rozpuszczalny błonnik, który również pomaga w rozpoczęciu trawienia.

Ten koktajl jest nie tylko dobry dla zdrowia jelit, ale może również zapobiegać chorobom serca. Naprawdę mocny napój!

Zdrowa dieta i regularne ćwiczenia mogą również pomóc w utrzymaniu zdrowej okrężnicy. Jedz owoce, warzywa i całe produkty; I unikaj fast foodów, cukru i produktów z białej mąki. Jeśli unikasz również stresu, alkoholu, kofeiny i nikotyny, okrężnica na pewno Ci podziękuje!

Jeśli oprócz zdrowej diety i ćwiczeń często będziesz piła ten koktajl, wkrótce zobaczysz efekty. Twój poziom energii wyraźnie wzrośnie, a poziom cholesterolu spadnie. Kiedy spojrzysz w lustro, prawdopodobnie zauważysz również, że Twoja skóra wygląda znacznie zdrowiej.

Więc jeśli masz problemy z żołądkiem i uważasz, że Twój układ trawienny potrzebuje trochę pomocy, wypróbuj ten niesamowity koktajl . A jeśli nie masz problemów, możesz go również zażywać w celu detoksykacji organizmu. Bo nawet najzdrowsi ludzie potrzebują od czasu do czasu detoksu…

Powodzenia

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk