Jak pomóc Tarczycy, aby spalić tłuszcz i aktywować metabolizm

tarczyca

Jak pomóc Tarczycy, aby spalić tłuszcz i aktywować metabolizm. Dr Erika Schwartz została poproszona o poradę medyczną przez starszego mężczyznę z poważnymi problemami zdrowotnymi. Mianowicie zbadała leki i terapie, którym był poddany i zdecydowała się skonsultować z kardiologiem, czy zgodzi się całkowicie zmienić leczenie. Mianowicie, mężczyzna cierpiał z powodu nadwagi, niskiego poziomu testosteronu i miał chorą tarczycę, zaburzeń snu.

Tak jak wspominam w każdym artykule, ćwiczenia musisz wykonywać 1h 5 razy w tygodniu. Bez tego nic nie wyleczysz, a wręcz przeciwnie będziecie tyli.

KLIKNIJ TUTAJ PO TAKI PLAN!

Zabiegi, które miała na myśli, polegały na zwiększeniu poziomu hormonów tarczycy i eliminacji leków na jego cholesterol. Na początku pacjent uważał, że leczenie to doprowadziłoby do ataku serca, ale dr Schwartz wyjaśniła, że korekcja hormonów naturalnie utrzymuje niski poziom cholesterolu.

Hormony tarczycy są wynikiem działania tarczycy – gruczołu dokrewnego w postaci motyla znajdującego się w dolnej części szyi. Dwa hormony tarczycy – trójjodotyronina i tyroksyna – są również znane jako T3 i T4. T4 przekształca się w aktywny T3 w komórkach i dociera do narządów ciała poprzez krwiobieg. Jego główną funkcją jest regulacja metabolizmu i dostarczania energii, ale ma również znaczący wpływ na całe ciało, ponieważ pomaga optymalnie funkcjonować narządom.

Najczęstszym problemem związanym z tarczycą jest niedoczynność tarczycy – czyli stan niedoczynności tarczycy, czyli gruczoł nie wytwarza wystarczającej ilości hormonów, aby regulować niezbędne funkcje organizmu. Może to być wynikiem wielu wewnętrznych i zewnętrznych czynników, takich jak choroba Hashimoto, która jest stanem autoimmunologicznym, w którym tarczycy atakuje sam układ odpornościowy.

Niedoczynność tarczycy może objawiać się wieloma różnymi objawami, takimi jak suchość skóry, łamliwe paznokcie, zmęczenie, utrata włosów, przyrost masy ciała, nieregularności temperatury ciała, uczucie zimna, depresja, wahania nastroju itp.

Jednakże, ponieważ te objawy mogą również wskazywać na inne choroby lub dolegliwości, lekarze często przepisują niektóre leki, które nie są odpowiednie i nawet nie uważają nierówności tarczycy za potencjalną przyczynę. Mary Shomon, ekspertka ds. Tarczycy i autorka licznych książek na ten temat, stwierdza: „Ludzie przechodzą z wysokim poziomem cholesterolu lub depresji i otrzymują leki cholesterolowe i antydepresyjne. I nikt nie sprawdza, czy tarczycy leży u źródła problemu.

Ponadto twierdzi, że istnieje krytyczna wada konwencjonalnego testu do diagnozy niedoczynności tarczycy. Test ten, znany jako test hormonu stymulującego tarczycę lub test TSH, faktycznie mierzy poziom hormonu przysadki, TS, we krwi.

Jednak ten test nie pokazuje ilości T3 lub T4 we krwi, ponieważ hormon przysadki kieruje tarczą w celu wytworzenia i uwolnienia hormonów tarczycy.

W związku z tym jest to wada, ponieważ wielu pacjentów doświadcza wyżej wymienionych objawów, ale nadal mają prawidłowy wynik TSH, więc w konsekwencji przepisuje się je, aby przyjmowały leki, które nie leczą problemu z korzeniami, a nawet cierpią z powodu ich skutków ubocznych.

Dr Schwartz twierdzi: „Pod koniec dnia cierpimy, ponieważ leczymy poszczególne objawy, a my nie patrzymy na ciało – na osobę jako całość. [Test TSH] faktycznie wyrządza krzywdę każdemu, kto chce zająć się sobą lub kimś, kto rzeczywiście chce zaopiekować się pacjentem. „ Aby uzyskać lepsze wyniki, należy indywidualnie zbadać poziomy T3 i T4. Co więcej, niezwykle ważne jest, aby upewnić się, że T4 zmienia się w aktywną T3 i że T3 wchodzi do komórek, aby regulować funkcję narządów ciała.

„Nasz metabolizm polega w dużej mierze na zdolności naszego tarczycy do prawidłowego funkcjonowania. Jeśli nie dostaniemy wystarczającej ilości tlenu lub energii do komórek w celu trawienia, funkcjonowania trzustki, funkcji mózgu, wszystkich innych procesów produkcji hormonów i gruczołów, które je produkują, wtedy wszystko będzie zwalniać, a nie działa poprawnie „. „To jest pedał gazu, w zasadzie na wszystko”.

Czyli trening to podstawa, a dieta przy treningu konieczna. KLIKNIJ TUTAJ PO TAKI PLAN!

Oto kilka bardzo ważnych wskazówek, jak ponownie uruchomić tarczycę:

Aby ponownie uruchomić tarczycę, należy połączyć sól jodowaną i produkty bogate w selen, takie jak:

Brazylijskie orzechy
Ziarna słonecznika
Ryby (dziki łosoś, halibut, sardynki, flądra)
Skorupiaki (ostrygi, małże, krewetki, małże, przegrzebki)
Mięso (wołowina, wątroba, jagnięcina, wieprzowina)
Drób (kurczak, indyk)
Jaja (do 3 dziennie)
Grzyby (przycisk, crimini, shiitake)
Całe ziarna (kiełki pszenicy, jęczmień, brązowy ryż, owies)
Warzywa (karczochy, rukola, szparagi, awokado, kiełki fasoli, buraki, brokuły, brukselka, kapusta, kalafior, seler, szczypiorek, warzywa Collard, ogórek)
Owoce (wszystkie rodzaje jagód i cytryn)

Upewnij się, NIE WOLNO jeść tych produktów:

Nabiał (unikać mleczarstwa przez co najmniej 20 dni)
Unikaj cukru i słodzików
Unikaj wszystkich ziaren
Unikaj fasoli i roślin strączkowych
Unikaj piwa

Upewnij się też, aby unikać:

Dietę o obniżonej kaloryczności
Diety niskotłuszczowe
Diety o bardzo niskiej zawartości węglowodanów (lub przynajmniej zachowaj ostrożność przy tego typu dietach)

I na koniec musisz zacząć robić ćwiczenia o niskiej intensywności przez co najmniej 1 godzinę dziennie, takie jak:

Treningi w domu lub na siłowni
Jazda na rowerze
Pływanie

A po miesiącu zacznij wykonywać ćwiczenia o wysokiej intensywności od 1 do 3 razy w tygodniu tylko z ekspertem, takie jak:

Ćwiczenia z ciężarami.

KLIKNIJ TUTAJ PO TAKI PLAN!

Żródło tego artykułu 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk