DIETA w 8-godzinnym Planie Dziennym

Zacznij jeść - 1 h treningu w ciągu 8 godzin

DIETA w 8-godzinnym Planie Dziennym. Peter Moore i David Zinczenko napisali książkę „Dieta ośmiogodzinna – obserwuj, jak kilogramy znikają bez oglądania tego, co jesz”, a w książce tej wyjaśniają krok po kroku każdy szczegół tej „ośmiogodzinnej diety”. W tej diecie Dawida wyjaśnia, w jaki sposób można jeść, co tylko chcesz, ale nadal tracić na wadze. Dodając 1 h treningu w ciągu dnia efekty są niesamowite.

Ale ta dieta ma bardzo ważną zasadę, że musisz podążać, możesz jeść tylko w tych 8 godzin i nie możesz w ogóle jeść z tego przedziału czasowego. Ta dieta nie jest niczym nowym, było wiele diet, które zalecały tę metodę, gdzie jesz w ograniczonym przedziale czasowym, ale potem nie spożywasz niczego przez dłuższy czas.

KLIKNIJ TUTAJ PO PLAN!

Tak więc, kiedy jesteś na tej diecie, możesz jeść wszystko, co chcesz w tej 8-godzinnej przerwie, ale przez resztę dnia przez te 16 godzin nie możesz spożywać jedzenia, owoców, warzyw, po prostu niczego. Dlatego nasz organizm koncentruje się bardziej na odpoczynku, a nie koncentruje się na trawieniu jedzenia, które spożywaliśmy przez cały czas.

KIEDY SĄ „IDEALNE” 8 GODZIN NA KONSUMPCJĘ ŻYWNOŚCI?

Wiemy, że kiedy jesteśmy na tej diecie, możemy jeść tylko 8 godzin dziennie i to jest jedna ograniczona przerwa, ale kiedy jest najlepsza pora do jedzenia i kiedy ta dieta jest najbardziej skuteczna? Wiele osób, które próbowały tej diety zalecają okres od 8 do 16 lub od 10 do 18. Bez względu na to, który okres wybierzesz, ważne jest, aby jeść to, co chcesz. i dostarczaj organizmowi normalną ilość kalorii, jak zwykle.

Możesz dostosować ten przedział czasowy zgodnie z codziennym harmonogramem i na przykład ten przedział czasu może być w innym okresie każdego dnia podczas tygodnia diety. Na początku trzymaj tę dietę przez 3 dni, a wraz z upływem czasu, a organizm przyzwyczai  się do niej, możesz stopniowo zwiększać dietę do jednego tygodnia (cała 7-dniowa dieta).

JEDZI TAK, JAK LUBISZ!

Podczas gdy jesteś na tej diecie, jedzenie nie jest zabronione, ale nie pozwól, aby było to usprawiedliwieniem dla ciebie, abyś nie przesadziła. Jedyną wadą tej diety jest to, że nie można jeść słodyczy ani słodkich napojów, ponieważ kalorie w tych napojach nie są takie same (bez względu na to, czy są bezalkoholowe czy alkoholowe), ale to nie znaczy, że nigdy nie można będzie spożywać słodkich napoi w swoim życiu. Musisz tylko wiedzieć, kiedy przestać.

Ta dieta ma bardzo prostą logikę, stracisz dodatkowe kilogramy, które chcesz stracić, ale nie będziesz musiała sprawdzać, ile kalorii spożywasz.

Oto jak dokładnie działa ta dieta:

Dzięki tej diecie dajesz organizmowi zdolność trawienia pokarmu w ciągu 8 godzin, a przez resztę dnia twoje ciało skupia się na gromadzeniu i stosowaniu składników odżywczych z pożywienia, które spożyłaś, jak również eliminowaniu odpady i toksyny z twojego ciała, tak jak powinno. Mitochondria jest źródłem energii w każdej komórce ciała i jest stymulowane przez tę dietę. Dlatego maksymalizujemy produkcję energii i zmniejszamy poziomy uszkodzeń wewnątrzkomórkowych, które są głównie spowodowane złym odżywianiem. Dzięki temu zmniejszasz ryzyko cukrzycy, chorób serca, choroby Alzheimera, raka, a także spowalnia proces starzenia się.

Autorzy książki i diety twierdzą, że w tym nowoczesnym społeczeństwie, gdzie prawie każdy siedzi przed biurkiem co najmniej 8 lub 9 godzin dziennie, czy to w pracy, czy w domu, nie daje naszemu ciału potrzebnej ilości czasu na spalenie kalorii, które spożywamy. Dzięki tej diecie dajemy naszemu organizmowi 16-godzinną przerwę na spalanie wszystkich kalorii, które nam dostarczono, od ostatnich 8 godzin.

CO JEDZIE PŁYNĄC PODCZAS DIETY 8-GODZIN?

Jeden dzień diety (przykład):

Wcześnie rano: kawa, herbata lub woda.
Śniadanie (10 rano):  jajecznica, owoce, szklanka mleka, muesli, kawa / herbata.
Przekąska (kiedykolwiek chcesz): owoc (np. jabłko).
Lunch (kiedy tylko chcesz): spaghetti .
Przekąska (kiedykolwiek chcesz): owoc ( banan ).
Kolacja (6 p.m): gotowane na parze brokuły, 2 gotowane ziemniaki, maślanka, białe mięso z kurczaka.

Dzięki tej wolności każdy, kto chce stracić na wadze, będzie bardziej niż szczęśliwy, ponieważ prawie nie ma ograniczeń, a Ty możesz jeść wszystko. Ale trudności są w tych 16 godzinach. Trening 1 h to też musisz włączyć do tego planu, ale upewnij się, że nie jest to zbyt mocny i upewnij się, że twoje ciało jest już przyzwyczajone do tej diety.

Każda metoda jest dobra, bo każdy jest inny i na każdego co innego działa. Możesz spróbować przez miesiąc i zobaczyć co z tego wyjdzie. Najważniejsze jest zacząć i się nie poddawać.

Udostępnij ten artykuł rodzinie i przyjaciołom, jeśli uznasz to za interesujące i pomocne!

KLIKNIJ TUTAJ PO PLAN!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk