NUDA w odchudzaniu Tuczy – Gosia Klos

500 kcal nuda w odchudzaniu tuczy - Gosia Klos

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać 😉 

NUDA w odchudzaniu Tuczy – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. Nauczmy się, jak powstrzymać nudę, jedząc na dobre, ponieważ często jest to jeden z największych winowajców w przybieraniu na wadze i barierach dla szybkiej utraty wagi. Czy zdarza Ci się, że kiedy się nudzisz, prawie słyszysz automat w pracy lub lodówkę dzwoniąc na twoje imię? Wasz umysł wędruje po głębinach szafek kuchennych, szukając przysmaków w środku.

Wszyscy jemy, gdy jesteśmy znudzeni, czasami nie zdając sobie sprawy, że to robimy. Łatwo wpaść w hedonistyczny festyn z przekąskami, gdy nie można znaleźć nic lepszego. Najgorsze jest to, że kiedy jesteśmy znudzeni, często przekonujemy samych siebie, że jesteśmy głodni, kiedy w rzeczywistości NIE jesteśmy. Nie byłoby to najgorsze, gdybyśmy nudzili się marchewką lub jabłkiem. Jedzenie na nudę daje przyjemności w naszych mózgach, które dają natychmiastowe zadowolenie, ponieważ znudzeni lubią się wypasać na pustych kaloriach tak jak słodycze lub frytki.

Marchewki po prostu nie dają nam tego samego „rozrywkowego” czynnika, jaki  śmieciowe jedzenie. Używanie żywności z jakiegokolwiek innego powodu niż wprowadzanie substancji odżywczych do twojego organizmu, może doprowadzić do przejadania się. Może łatwo stać się złym nawykiem, takim jak palenie. Jak każdy zły nawyk, możesz podjąć świadomą decyzję, aby skierować swoje skupienie na coś, co będzie karmić twoją duszę zamiast brzucha.

Czy jesteście gotowi, aby przestać się nudzić, jedząc tylko dobre produkty?

Dlaczego się nudzimy?

„Nuda to uczucie niepokoju wynikające z konfliktu między potrzebą intensywnej aktywności umysłowej, a brakiem podżegania do niej lub niemożności podżegania”. Innymi słowy, nudzimy się, ponieważ brak nam motywacji. Rozpaczliwie potrzebujemy czegoś, ale nie mamy pojęcia, czego chcemy, więc zamykamy system. Chwytanie pączka lub szatkowanie pudełka z krakersami to co najmniej COŚ. Na poziomie fizycznym, jedzenie uwalnia endorfiny, które sprawiają, że czujemy się dobrze, i dopamina, która stymuluje zachowanie nagrody / motywacji. Tak naprawdę nie chcemy tych chipsów ziemniaczanych, chcemy tylko poczuć poczucie spełnienia i satysfakcji.

Wymień złe nawyki na Dobre. 

Czas na małą burzę mózgów. Weź kawałek papieru i wymień rzeczy, które możesz robić zamiast jeść. Pomyśl o rzeczach, które mogą być zabawne, karm swoją duszę, bądź dla siebie dobry i dopasuj się do swojej sytuacji lub nastroju. Zmiana może być świetna, jeśli pozwolisz na to!

Jeśli siedzisz przy biurku, być może możesz wziąć szybki spacer lub zrobić jogę biurową. Znalezienie czegoś do zrobienia sprawia, że twoje ręce są zajęte, tak jak dzianie, kolorowanie, układanka lub pasjans mogą również powstrzymać nudę. Lepiej jeszcze, wykorzystaj czas, który masz, aby nakarmić swoją duszę. Przeczytaj inspirującą książkę, pomaluj obraz lub napisz coś. Świetnym sposobem na wypełnienie swojego czasu zamiast jedzenia jest pisanie w dzienniczku myśli i uczuć.

Istnieje wiele popularnych blogów, gdzie ludzie zaczęli kronikować swoją podróż utraty wagi. Możesz także wykonać szybką medytację oddechową, która nie tylko będzie ci zajomować , ale także zrelaksuje.

Stwórz strefę bez żywności.

Możemy być naprawdę nawykliwi, GDZIE karmimy naszą bezdenną jamę brzucha. Może zawsze jemy przekąskę przy naszym biurku w pracy, w samochodzie lub na kanapie przed telewizorem. Tak jak niektóre czynności mogą skłonić nas do jedzenia, tak samo mogą być pewne miejsca. Twórz przestrzenie w pracy i domu, które są strefami bez żywności, i przysięgnij sobie, że nigdy nie będziesz jadła w tych miejscach. Jeśli masz zwyczaj zjedzenia obiadu lub zjedzenia obiadu przy komputerze, spróbuj jeść tylko w pokoju gościnnym lub poza biurem.

Wybierz różnorodne zajęcia, abyś była zajęta, aby twoje nowe zdrowe nawyki nie stały się monotonne.

Moją najlepszą metodą aby uniknąć nudy w diecie i treningu jest non stop motywacja, nowa dieta i trening zmieniany co miesiąc. Moje podopieczne są pod stałą kontrolą, spotykamy sie 8 razy w miesiącu na treningu, zmienimy diee, przepisy i działamy! 

Napisz do mnie i działaj

m.klos@mataleo.eu

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać 😉 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk