Chcesz schudnąć? Unikaj tych 10 produktów

Zobacz ile makaronu możesz zjeść aby nie przytyć

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać 😉 

Chcesz schudnąć? Unikaj tych 10 produktów. Utrata masy ciała to walka, z którą mierzy się wielu z nas. Wiele osób korzysta z najnowszych trendów dietetycznych lub ćwiczeń, ale kluczem jest zrozumienie wpływu na organizm są odpowiednie produkty. Głównym czynnikiem przyczyniającym się do przybierania na wadze jest spożywanie nadmiernej ilości kalorii.  Zrozumienie dobrych i złych kalorii pomoże ludziom stracić na wadze i utrzymać ją na niskim poziomie.

W Europie otyłość osiągnęła rozmiary epidemii. W ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci częstość występowania otyłości potroiła się. Szacuje się, że jeśli nie zostaną podjęte żadne działania to w roku 2010 w Europejskim Regionie WHO około 150 milionów dorosłych (20% populacji) i 15 milionów dzieci i nastolatków (10% populacji) będzie otyłych. Obecnie, w większości krajów, 30% – 80% dorosłych ma nadwagę. Na podstawie dostępnych danych można stwierdzić, że liczba osób z nadwagą w poszczególnych krajach Regionu waha się od 28% mężczyzn w Uzbekistanie do 66% w Irlandii. Liczba stwierdzonych przypadków otyłości mieści się w przedziale pomiędzy 13% (Portugalia) a 23% (Finlandia). Problem ten w różnym stopniu dotyczy różnych państw, grup społecznych, kobiet i mężczyzn, jednak w niemalże wszystkich częściach Europy liczba osób otyłych wzrasta.

Właściwa utrata wagi sprowadza się do podejmowania zdrowych wyborów. Niektóre pokarmy mają bardzo mały cel poza smakowaniem. Oto 10 pokarmów, których powinieneś unikać, jeśli poważnie myślisz o zrzucaniu funtów.

1. Biały chleb.

Wyrzucenie z Twojej listy zakupów to biały chleb. Wielu ludzi korzysta z tostów, bułeczek lub kanapek, nie zdając sobie sprawy, że biały chleb jest zapakowany cukrem i nie oferuje żadnej wartości odżywczej. Biały chleb jest tylko pokarmem wypełniającym, który sprawia, że ​​ludzie czują się głodni przez krótki czas po spożyciu. Moja dieta sugeruje zastąpienie białego chleba chlebem pełnoziarnistym lub zdecydowaniem się na pełnoziarniste, bezglutenowy chleb lub sałatę na owijki i kanapki.

2. Żywność o niskiej zawartości tłuszczu
Niskotłuszczowa żywność w rzeczywistości nie jest zdrowszym wyborem. Produkty o niskiej zawartości tłuszczu dodają cukier, aby zrekompensować utratę smaku. Gdy organizm przetwarza cukier, jest on przechowywany w postaci tłuszczu. Ponadto ludzie mają tendencję do objadania się niskotłuszczową żywnością, ponieważ zakładają, że mogą jeść więcej „zdrowej” opcji.

3. Smażone potrawy
Smażone potrawy są zabójcze dla twojego ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu. Czasami ludzie zakładają, że sam produkt żywnościowy jest zdrowy, pozostanie on zdrowy w procesie gotowania. To po prostu nieprawda. Zamiast tracić zdrowe właściwości żywności, zdecyduj się na gotowanie lub pieczenie twoich potraw.

4. Soki
Większość soków zawiera nieprzyzwoitą ilość cukru. Zamiast kupować sok, powinnaś wycisnąć własny. Nawet wtedy, bądź świadomy naturalnych cukrów w owocach. Ogranicz mrożone owoce i wybieraj wodę z cytryną.

5. Popcorn mikrofalowy
Popcorn może być zdrową przekąską. Jednakże, zgodnie z artykułem opublikowanym na MSN, chemikalia w worku z mikrofalami mogą faktycznie powodować problemy z tarczycą. Nie wspominając już o ogromnych ilościach dodanej soli i masła. Lepszym rozwiązaniem jest robienie świeżego popcornu na kuchence i pomijanie masła.

6. Sos sałatkowy
Nic nie rujnuje zdrowych właściwości sałaty szybciej, niż sos sałatkowy. Ponieważ warzywa są niskokaloryczne i zdrowe, wielu ludzi zakłada, że ​​mogą zmniejszyć liczebność kalorii. Jednak większość sosów sałatkowych ma masę cukru i bezwartościowe kalorie. Lepszym rozwiązaniem jest zrobienie własnego sosu na bazie oleju, który nadal świetnie smakuje, ale nie zawiera tak dużo cukru.

7. Żywność bez cukru. 

Czy jest to możliwe, aby produkty kupowane w sklepie spożywczym nie miały cukru? Jest, jeśli będziecie zwracać uwagę na produkty i czytać etykiety. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby w zdrowej diecie cukier stanowił mniej niż 10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Dla dorosłej zdrowej osoby średnie zapotrzebowanie kaloryczne to 2200 kcal. Tak więc 10% z 2200 daje nam 220 kcal. Taka liczba kalorii to równowartość 12-14 łyżeczek białego cukru, bo jedna łyżeczka to ok. 20 kcal (5 gramów). Zalecenia dla dzieci dotyczące cukrów w diecie są takie same. Trzeba jednak pamiętać, że średnie dzienne zapotrzebowanie na energię u dziecka jest dużo mniejsze niż osoby dorosłej, dlatego też ilościowy udział cukru w diecie dziecka powinien być dużo mniejszy. Ja nie jestem zwolenniczką białego cukru tylko miodu.

8. Batony ze słodyczami
Batony to łatwa przekąska do robienia zakupów w podróży. Jednak te małe bryłki są wypełnione cukrem i bezsensownymi kaloriami. Nie wypełnią cię, a będziesz szukała innych produktów w ciągu kilku godzin. Zdecyduj się na zdrową alternatywę, taką jak świeże owoce lub jogurt.

9. Wysokokaloryczne napoje kawowe
Kawa sama w sobie może być korzystnym napojem, który tymczasowo zwiększa metabolizm i pomaga spalać tłuszcz. Jednak gdy zaczniesz dodawać swoje ulubione składniki, takie jak cukier czy śmietana, szybko nabijesz kalorie. Jeśli kochasz kawę i chcesz zachować ją w diecie, starając się schudnąć, trzymaj się zwykłej czarnej kawy.

10. Pizza
Kto nie lubi kawałka gorącej pizzy? EcoWatch opisuje, w jaki sposób szybkie pizze są szczególnie niezdrowe, ponieważ zawierają przetworzone mięso i wysoko rafinowaną mąkę. W jednym kawałku jest mnóstwo kalorii, ale pizza nie ma wartości odżywczej, abyś mogła kontrolować kalorie. Jeśli masz ochotę na to, zdecyduj się zrobić własną pizzę ze zdrowszymi składnikami.

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać 😉 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk