5 prostych kroków do rozpoczęcia czystego żywienia

Naturalne jedzenie - Jak je wybrać - Porady

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać 😉 

5 prostych kroków do rozpoczęcia czystego żywienia. Uwielbiam uczyć ludzi o czystych podstawach jedzenia, ponieważ czysta dieta robi cuda, a przede wszystkim uczy was jak sie prawidłowo odżywiać.

Niektórzy ludzie stosują to od samego początku, a inni potrzebują czasu …

Gwiazdy takie jak Gwyneth Paltrow i Anne Hathaway kochają czyste jedzenie, więc jego popularność nie jest zaskakująca. Czyste jedzenie szybko staje się akceptowane w środowisku zdrowia, jako idealny styl życia dla dobrego samopoczucia i szczęścia. Jednak większość ludzi wciąż zastanawia się – co to jest i jak działa? Wibrujący stan zdrowia i młodzieńcza energia to tylko dwa z głównych efektów ubocznych. Ja mam 43 lat i stosuje czystą dietę, ale trzeba zrobić też przerwa i zjem też kawałek pizzy. Jesteśmy tylko ludzim i nie możemy zwariować.

Najpierw musisz zrozumieć, co zdrowe odżywianie nie jest … To nie jest restrykcyjny plan diety z zasadami i przepisami. Tego rodzaju diety są zwykle związane z niezadowoleniem i nieszczęściem. Liczenie kalorii i próba zmierzenia każdego ostatniego kawałka spożytego jedzenia może wywołać uczucie frustracji, wstydu lub poczucia winy. U mnie tego nie ma, dlatego dieta jest zmieniana co miesiąc, a moje podopieczne cieszą sie, że mają kontrole i ciągle jest coś zmieniane.

Jemy tak jak  jakie nasze ciało zostało zaprojektowane do jedzenia! Spożywanie bardziej zdrowej żywności o dużej zawartości składników odżywczych z naturalnych źródeł i spożywanie mniej przetworzonej i wytworzonej przez człowieka. Istoty ludzkie nie były zaprojektowane do jedzenia pakowanej żywności, a przetwarzanie głównych produktów żywnościowych usuwa ich naturalne składniki, witaminy i minerały. Dlatego ludzie tyją i chorują tarczyca, cukrzyca…i potrzebna jest im pomoc.

Dlaczego warto rozpocząć czyste jedzenie?

1.Więcej energii.

Wiele osób chce dowiedzieć się o podstawach czystego jedzenia, ponieważ czują się ospali w swoim codziennym życiu. Powinno być jasne, że jedzenie świeżego jabłka w porównaniu z jedzeniem Oreo będzie miało dwa zupełnie różne wyniki na poziomie energetycznym. Pierwsza zapewni nieprzerwaną czystą energię przez kilka godzin, a druga zapewni natychmiastowy pośpiech energii, po którym nastąpi awaria. Pomnożyć ten efekt przez całe jedzenie spożywane dzień po dniu i łatwo zrozumieć, dlaczego świat stał się tak ospały i zmęczony.

2.Stracić wagę Naturalnie

Pokarmy wypełnione substancjami odżywczymi, takimi jak błonnik, witaminy i minerały, pozostawiają uczucie pełności i zadowolenia długo po posiłku.

Jeśli chcesz naturalnie schudnąć dzięki podstawom czystego odżywiania, powinieneś sprawdzić mój program na www.mataleo.eu/dietetyka Możesz stracić do 7 kg w zaledwie 21 dni, stosując zdrową dietę i zasady ćwiczeń, które są w 100% wspierane przez naukę i moją motywację! Jest również wyposażony w kompletny przewodnik motywacyjny, który nauczy Cię, jak budować zdrowe nawyki i pozostać zmotywowanym na całe życie!

3.Buduj swoje zdrowie

Jest stare powiedzenie, że jesteś tym, co jesz, i wszystko to jest prawdą. To, co jest karmione ciałem, wpływa bezpośrednio na wygląd i działanie ciała. Po umieszczeniu w ciele naturalnych i czystych pokarmów nastąpi poprawa wyglądu skóry, cery, włosów, paznokci, oczu i talii.

4.Jakie są wady?

Warzywa są droższe niż chipsy ziemniaczane. Mocne i zdrowe ciało warte jest więcej niż worek chipsów ziemniaczanych.  Zamień dietetyczne napoje gazowane na wodę cytrynową i pozbądź się krakersów za garść naturalnych migdałów. Warzywa mogą być drogie, ale istnieją świetne rozwiązania kupując np. bezpośrednio u rolnika.

Zacznij od podstawowych przepisów i artykułów spożywczych. Najlepszym miejscem do rozpoczęcia zdrowego odżywiania jest spróbowanie prostych przepisów. Bieganie po sklepie, próbując wybrać dziwne i egzotyczne przedmioty, nie jest dobrym sposobem na rozpoczęcie świadomego jedzenia.

5.Pij czysto.

Nie tylko większość ludzi na świecie jest odwodniona, ale są również nawadniani niewłaściwymi rzeczami. Dużą częścią zrozumienia podstawowych zasad jedzenia jest wiedza, co pić, gdy niezdrowe napoje nie są opcją. Napoje słodycze i napoje dietetyczne są pełne sztucznych substancji słodzących i chemikaliów, które powodują trwałe uszkodzenie kwasów żołądkowych w organizmie wraz z niepożądanym przyrostem masy ciała w NAJCZĘŚCIEJSZYCH MIEJSCACH. Ostatnio miałam kontrolne badania żołądka gastroskopie i pani która robiła badania powiedziała, że dawno nie widziała tak zdrowego i czystego żołądka. Dodam, że mam 43 lat.

Nie martw się jednak; czyste picie może być bardzo przyjemne i szokująco aromatyczne.

Możesz pić zdrowe herbaty, takie jak ekologiczna zielona herbata, herbata rumiankowa i inne.
Możesz spróbować wód owocowych, a nawet zabrać je ze sobą w podróży!
Spróbuj orzeźwiającej wody z ogórka.
Spróbuj zdrowego smoothie z moich ulubionych przepisów, które napisałam na blogu.

To są 5 najważniejszych kroków w zrozumieniu podstaw jedzenia czystego i rozpoczęcia pracy! Jeśli chcesz naturalnie schudnąć dzięki podstawom czystego odżywiania, powinieneś sprawdzić mój program na www.mataleo.eu/dietetyka Możesz stracić do 7 kg w zaledwie 21 dni, stosując zdrową dietę i zasady ćwiczeń, które są w 100% wspierane przez naukę i moją motywację! Jest również wyposażony w kompletny przewodnik motywacyjny, który nauczy Cię, jak budować zdrowe nawyki i pozostać zmotywowanym na całe życie!

Proszę o udostępnienie artykułu – każdemu może się przydać 😉 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk