Nowe ćwiczenie na Uda – Zobacz Video

uda i brzuch ćwiczenia

Kiedy rozpoczynasz nowy schemat ćwiczeń, zawsze najlepiej jest skonsultować się z trenerem i zbudować swój plan wokół obecnego poziomu sprawności fizycznej i rozwinąć swój plan. Bycie zdrowym jest ważne, ale ważne jest także zachowanie zdrowia podczas ćwiczeń!

Najłatwiejszym sposobem osiągnięcia swojego celu jest oferowanie niestandardowych procedur treningowych, które gwarantują skuteczne rezultaty. Chociaż istnieje wiele wyjątkowych harmonogramów fitness, ty i tak potrzebujesz planu indywidualnego.

Wspólny mianownik między każdym sformułowanym treningiem leży w grupie docelowej. Większość ekspertów w dziedzinie fitness ostrzega, że ​​ich harmonogramy fitness nie są odpowiednie dla osób słabszych fizycznie niż ogół populacji. Dzieje się tak dlatego, że zawarte ćwiczenia wymagają umiarkowanej intensywności i energii, które mogą potencjalnie prowadzić do obrażeń u osób bardziej narażonych.

Tak się dzieje jak wybierasz trening czy fitness bez jakiegokolwiek doświadczenia, czyli idziesz tam, gdzie twoja koleżanka chodzi lub to widziałaś na internecie.

Osiągnięcie skutecznego treningu z ćwiczeniami o niewielkim wpływie może nie brzmieć wiarygodnie. Większość ludzi uważa, że im większa intensywność treningu, tym bardziej widoczne i szybsze są wyniki. Na szczęście dowody naukowe pokazały, że choć teoria ta zawiera pewną prawdę, nie powinna dyskredytować skuteczności treningów o niskim wpływie.

Aby pomóc Ci zorientować się w rodzajach ćwiczeń, które mieszczą się w tej kategorii, poniżej przedstawię przykład, który możesz łatwo włączyć do swojego codziennego stylu życia, aby wykonać kilka godzin w tygodniu ćwiczeń fizycznych.

1. Przysiady

Jeśli wolisz ćwiczenia statyczne, nie możesz się pomylić z przysiadami. Podobnie jak chodzenie, ćwiczenie to można łatwo włączyć do codziennego harmonogramu i nie wymaga żadnych znaczących inwestycji.

Przysiady są bardzo korzystne dla mięśni nóg, a wielu pracowników służby zdrowia zaleca je dla osób, które wracają do zdrowia po urazach.

Ponieważ skupia się tylko na masie ciała, nie powoduje niepotrzebnego stresu na stawach i mięśniach. Inną atrakcyjną zachętą do przysiadów jest to, że można je wykonać w dowolnym miejscu. Możesz nawet zacząć robić przysiady podczas oglądania najnowszego serialu lub w parku czy ogrodzie.

2. Ćwiczenie angażujące wszystkie mięśnie.

Chciałabym Ci pokazać jedno ćwiczenie, które angażuje wszystkie grupy mięśniowe i możesz wykonać w 3 seriach po 5 wypchnięć ciężaru do przodu. Połączenie z przysiadami, na pewno zobaczysz rewelacyjne efekty.

Po więcej informacji na temat współpracy kliknij tutaj.

Pomóż nam wspierać i motywować tych, których kochasz, udostępniając im ten artykuł i daj nam znać, co myślisz w komentarzach poniżej.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk