5 najlepszych napojów na noc pomagające w odchudzaniu

NOPOJE NA NOC, odchudzanie

5 najlepszych napojów na noc pomagające w odchudzaniu. Wszyscy wiedzą o znaczeniu pełnowartościowego i zdrowego snu dla ciała. Sen jest niezbędny do uzupełnienia energii, przywrócenia ciała, a zatem ludzie, którzy nie mają tej naturalnej potrzeby, stają w obliczu poważnych chorób, od zaburzeń nerwowych po problemy z sercem.

Mój e-mail – m.klos@mataleo.eu

Słaby sen prowadzi do nierównowagi hormonalnej, głodu, problemów z poziomem insuliny i cukru we krwi, a co za tym idzie, do zwiększenia masy ciała, mówi Brigitte Murphy, profesor Langon Medical Center na New York University. Jeśli chcesz poprawić jakość snu, powinnaś uważać na to, co pijesz przed snem.

Chociaż prawdopodobnie wiesz, że spożywanie kofeiny i cukru może pozbawić Cię snu, podczas gdy inne napoje przeciwnie mogą faktycznie pomóc w budowie mięśni, poprawie stabilności cukru we krwi i spaleniu dodatkowych kilogramów. Proponujemy Ci wypróbowanie tych 5 drinków na dobranoc, które są „koniecznością” do utraty wagi:

# 1. Mleko. Dzięki tryptofanowi i wapniu w swoim składzie szklanka ciepłego lub zimnego mleka sprawia, że sen jest silniejszy. Im więcej śpisz, tym mniej czujesz głodu, gdy się budzisz. Sen i jedzenie są głównymi źródłami regeneracji organizmu.

# 2. Sok winogronowy. Mała szklanka 100-procentowego soku winogronowego przed pójściem spać pomoże Ci dobrze spać i spalić tłuszcz. Resweratrol, przeciwutleniacz zawarty w winogronach, zamienia biały tłuszcz w brązowy tłuszcz, który jest łatwiejszy do spalenia.

# 3. Rumiankowa herbata. Kubek gorącego napoju wywołującego sen zwiększa poziom glicyny w organizmie, neuroprzekaźnik rozluźnia nerwy i działa jako łagodny środek uspokajający.

# 4. Kefir. Napój ten działa na przewód pokarmowy, zwiększając poziom zdrowych bakterii, wspomaga trawienie wysokiej jakości i pomaga skuteczniej wchłaniać witaminy i minerały

# 5. Koktajle z białkiem sojowym. Zmniejsza poziom kortyzolu, który pomaga zwalczać tłuszcz w brzuchu. Aby uzyskać lepszy efekt, dodaj grecki jogurt do koktajlu białka sojowego. Zaopatruje mięśnie w obfitą porcję kazeiny, aby poprawić regenerację po treningu.

Twoje zdrowie jest cenną rzeczą; opiekuj się swoim ciałem i umysłem, abyś mogła żyć pełnią życia – pamiętaj, że masz tylko jedno!

Podziel się tym z przyjaciółmi i rodziną i daj mi znać, co myślisz w komentarzach poniżej.

Mój e-mail – m.klos@mataleo.eu

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk