Nowe Badania na Utratę Tłuszczu z Brzucha – Nowy Artykuł

trzustka

Nowe Badania na Utratę Tłuszczu z Brzucha – Nowy Artykuł. Cukrzyca typu 2 jest najczęstszą postacią cukrzycy. Stan jest spowodowany, gdy trzustka nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny i organizm nie może użyć insuliny, którą wytwarza. Krew zwykle zużywa glukozę na energię; jednakże glukoza gromadzi się zamiast cukrzycy typu 2, a tłuszcz gromadzi się w trzustce.

Zgodnie z nowymi badaniami przeprowadzonymi na Uniwersytecie Newcastle w Wielkiej Brytanii, utrata mniej niż jednego grama tłuszczu trzustkowego może odwrócić cukrzycę. Nowe badanie opublikowano w czasopiśmie Diabetes Care. Główny badacz, profesor Roy Taylor, przedstawił wyniki badań na Światowej Konferencji Diabetologicznej w Vancouver w Kanadzie.

W Wielkiej Brytanii cukrzyca typu 2 dotyka 2,5 miliona osób. W Stanach Zjednoczonych jest 29,1 miliona osób chorych na cukrzycę, a 90% do 95% osób cierpiących na cukrzycę typu 2. Kolejne 86 milionów dorosłych Amerykanów cierpi na stan przedcukrzycowy, który jest prekursorem cukrzycy typu 2. Pacjenci z prediabetes mają wyższe niż normalne poziomy cukru we krwi, ale nie są wystarczająco wysokie, by nazywać je cukrzycą typu 2.

Do badania naukowcy zmierzyli wagę, odpowiedź na insulinę i poziom tłuszczu w trzustce przed i po zabiegu utraty wagi u 18 chorych na cukrzycę typu 2 i dziewięciu bez cukrzycy. Chorzy na cukrzycę typu 2 mieli przeciętną diagnozę 6,9 lat, a każdy diabetyk chorował na mniej niż 15 lat.

Naukowcy odkryli, że pacjenci z cukrzycą typu 2 mieli podwyższony poziom tłuszczu w trzustce. Wszyscy uczestnicy zostali wybrani do zabiegu odchudzania w celu leczenia otyłości. Mierzono je przed operacją i osiem tygodni później. Chorzy na cukrzycę typu 2 natychmiast po zabiegu zostali pozbawieni leków.

Obie grupy straciły około 13% początkowej masy ciała. Ważne jest, aby pamiętać, że tłuszcz w trzustce nie zmienił się u osób bez cukrzycy, ale został zredukowany do normalnego poziomu u chorych na cukrzycę typu 2. Dlatego nadmiar tłuszczu w trzustce jest unikalny dla diabetyków typu 2, ponieważ zapobiega normalnej produkcji insuliny. Gdy nadmiar tłuszczu zostanie usunięty z trzustki, wydzielanie insuliny powraca do normy i pacjenci stają się wolni od cukrzycy.

U chorych na cukrzycę typu 2 na początku badania poziom tłuszczu w trzustce spadł o 1,2% w czasie trwania badania. Specjalnie opracowany skan obrazowania metodą rezonansu magnetycznego (MRI) wykorzystano do pomiaru poziomu tłuszczu w trzustce. Przeciętna cukrzyca typu 2 ma trzustkę około 0,6 grama tłuszczu.

„Dla osób z cukrzycą typu 2 utrata masy ciała pozwala im wysysać nadmiar tłuszczu z trzustki i umożliwia powrót do normalnej funkcji” – wyjaśnia profesor Roy Taylor, dyrektor Newcastle Magnetic Resonance Centre.

„Jeśli więc zapytasz, ile wagi musisz stracić, aby cukrzyca odeszła, odpowiedzią jest jeden gram! Ale ten gram musi być tłuszczem z trzustki ”.
Z drugiej strony, pacjenci bez cukrzycy nie mieli zmian w poziomie tłuszczu w trzustce, co sugeruje, że jest to tylko problem z cukrzycą typu 2. Z indywidualnego punktu widzenia ludzie będą się różnić pod względem tego, ile tłuszczu toleruje trzustka przed rozwojem cukrzycy typu 2. Wcześniejsze badania podkreślały znaczenie tego, jak utrata masy ciała poprzez trening i dietę, może odwrócić cukrzycę typu 2. W 2011 roku po raz pierwszy odkryto, że dieta może usuwać tłuszcz z trzustki, aby umożliwić normalne wydzielanie insuliny.

Zródło Artykułu

Pracując na swój stan fizyczny i wygląd pracujesz nie w ciągu 2-4 dni, to się dzieje w ciągu kliku miesięcy lub lat. Wszystkie diety czy treningi muszą być dobrze przygotowane, ale nie myśl, że schudniesz w ciągu 2-4 dni czy 2 miesięcy bez efektu jo-jo.

Jeśli i ty chciałabyś naprawdę przejść metamorfozę mentalną i fizyczną na długie lata to napisz do mnie

KLIKNIJ TUTAJ.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk