NOGI Przy ŚCIANIE – Ćwiczenia Każdego Dnia

Ćwiczenie e domu przy ścianie - Gosia Klos

NOGI Przy ŚCIANIE – Ćwiczenia Każdego Dnia. Czy kiedykolwiek słyszałaś o korzyściach z opartych nóg na ścianie? Pewnie Nie! I pewnie nikt o tym Ci nie powiedział! Umieść nogi wyżej niż kręgosłup i zobacz, co dzieje się z twoim ciałem. Będziesz zaskoczona wynikami takiego ćwiczenia. Ćwiczenie to wzięte jest Indii, które jest wykonywane od wielu lat na całym świecie. Zapewnia wiele korzyści dla naszego organizmu, szczególnie dla naszego układu szkieletowo-mięśniowego.

Poniżej przedstawiam niektóre z najciekawszych faktów dotyczących ćwiczenia nogami przy ścianie.

1. Ta pozycja zapewnia relaks
Połóż się na podłodze i oprzyj  nogi na ścianie. Ta pozycja zapewni odpoczynek twojemu kręgosłupowi i nogom. Utrzymuj pozycję przez kilka minut, a zobaczysz, jak rozluźnia się całe twoje ciało. W ten sposób uspokoisz się i poprawisz nastrój. Ta pozycja może być używana do każdego rodzaju medytacji.

2. Poprawia krążenie krwi
Poprawia krążenie w górnej części ciała. Jest również stosowany w skrajnych przypadkach, gdy ktoś traci dużą ilość krwi. Jeśli zrobisz to każdego ranka, twój przepływ krwi zostanie wzmocniony, a twoje ciało zostanie pobudzone. Może również prowadzić do tak zwanego „ciężkiego dolnego ciała”, co oznacza, że dodatkowy ciężar zostanie osiągnięty w dolnej części ciała.

3. Pomoże Ci odzyskać siły i poczuć się lepiej po ciężkim treningu
Po urazie ta pozycja jest bardzo pomocna w procesie regeneracji. Zrób to ćwiczenie kilka razy dziennie. To także sprawia, że ​​czujesz się lepiej po ciężkim treningu. Możesz to zrobić również przed pójściem na siłownię, a będziesz miała więcej energii i lepiej potrenujesz.

4. Ta pozycja pomoże twoim mięśniom rozluźnić napięcie
Niektórzy eksperci twierdzą, że to stanowisko może usunąć ból w kręgosłupie. Łagodzi napięcie od ból w karku. Kiedy masz problemy z karkiem, powinieneś położyć się na podłodze z nogami na ścianie. Ta pozycja pomoże ci rozwiązać problem i rozluźnić mięśnie. W przypadku urazów szyi należy pamiętać o konsultacji z lekarzem przed wykonaniem tego ćwiczenia.

5. Wzmacnia nasze mięśnie przykręgosłupowe 
Trzymanie naszego ciała w tej pozycji stymuluje skurcze mięśni rdzenia. Dla wszystkich tych, którzy chcą wzmocnić swoje ciało, ta pozy jest jedną z najlepszych opcji. Pomoże Ci wydłużyć mięśnie ciała i poprawić ich funkcjonowanie. Robienie tego każdego wieczoru wzmocni twoje mięśnie.

Myślę, że to wystarczający powód, aby zacząć robić te jedno ćwiczenie. Nie myśl, że po kilku dniach zobaczysz wyniki. Zaleca się robić to rano po przebudzeniu i wieczorem przed pójściem spać.

Pamiętaj, że abyś mogła  wykonać jakikolwiek ruch, najpierw potrzebna jest odpowiednia stabilizacja. Dopiero na dobrze zbudowana stabilizację może być nałożony ruch. Tak więc bez stabilizacji nie będzie mobilości.

Mówiąc o kręgosłupie nie możemy pominąć tematu dźwigni dwustronnej. Ten typ dźwigni najczęściej właśnie jest reprezentowany w układach biomechanicznych odpowiedzialnych za utrzymanie postawy stojącej. Zasada dźwigni dwustronnej wykorzystywana jest do stabilizacji kręgosłupa. Tutaj w systemie tej dźwigni pracują poszczególne kręgi. W postawie stojącej ciężar tułowia, stanowiący główne obciążenie kręgów, jest równoważony napięciem mięśni prostowników grzbietu. O ile jednak ramię działania siły mięśni prostowników jest stałe i wynosi ok. 5 cm (licząc od środka krążka międzykręgowego), o tyle ramię obciążenia łączące środek krążka ze środkiem ciężkości tułowia może się zmieniać.

Rodzaje pracy mięśni

Mięśnie mogą wykonywać różne rodzaje pracy:

  • praca izometryczna , gdzie przyczepy SA ustalone (nie zbliżają się) przez cały czas trwania skurczu, a przykładem tego jest utrzymywanie wybranej pozycji przeciwko sile grawitacji.
  • praca koncentryczna w której dochodzi do zbliżania się do siebie przyczepów, a tym samym również skracania mięśni. Przykładem tego jest praca mięśni przeciwko sile grawitacji.
  • praca ekscentryczna, gdzie z kolei dochodzi do oddalania się przyczepów mięśniowych, mięśniowych jednocześnie wydłużania się mięśni. Przykładem tego jest praca mięśni polegająca na powolnym „opuszczaniu” części ciała, poruszających się zgodnie z kierunkiem działania siły grawitacji.

Twój trener https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk