Niedoczynność tarczycy ważna informacja

Tarczyca

 Niedoczynność tarczycy ważna informacja – nie trać kontroli – utrzymanie prawidłowej masy ciała wcale nie jest niemożliwe!
Tarczyca jest bardzo ważnym gruczołem, a wydzielane przez nią hormony ( T3, T4) – odgrywają kluczową rolę w regulacji procesów metabolicznych. Spadek wydzielania hormonów tarczycy powoduje takie objawy jak:
– spowolnienie metabolizmu
– nadmierna senność
– zmniejszenie tolerancji wysiłku
– zaburzenia koncentracji
-zmęczenie
– łatwe marznięcie
– zaparcia
– obniżony nastój, a nawet objawy depresyjne
– problemy z płodnością
– wzrost wagi ciała – spowodowany głównie – zaznaczam – nieprawidłową dietą ( sama choroba stwarza nam korzystne warunki do wzrostu wagi – ale nie definiuje powstawania nadwagi )
Bardzo często spotykaną postacią niedoczynności gruczołu tarczowego jest, czyli przewlekłe, autoimmunologiczne zapalenie tarczycy ( choroba nieuleczalna, ale można ją sobie podporządkować – To MY możemy dyktować warunki !)
JAK? Nic prostszego:-)
Dieta + Aktywność fizyczna czyli AKTYWNA DIETA
Niedoczynność tarczycy ważna informacja. Podstawowym warunkiem jaki powinna spełniać Wasza dieta to różnorodność produktów – wiem, że wiele można się naczytać na temat tego co powinno się jeść a czego nie – ja uważam, że wszystko zależy od odpowiednich proporcji i nie wykluczam z diety żadnego konkretnego produktu. Zwracam jednak uwagę na ilość poszczególnych składników, indywidualne odczucia pacjenta oraz porę ” około-lekową” – kiedy niektóre składniki jak np produkty sojowe – mogą upośledzać wchłanianie jodu.
Twoja dieta powinna zawierać:

– warzywa i owoce
– produkty mięsne ( mięso chude ) i ryby
– nabiał
– zdrowe tłuszcze
Unikaj:
– cukru i słodyczy
– soli
– ciężkich, smażonych potraw
– wysoko-przetworzonej żywności ( kostki rosołowe, jedzenie instant, gotowe jedzenie ze sklepu itp)
– bezruchu:-)
Aktywność fizyczna – Lenia spal na stosie – nie oszukuj siebie – prawda jest taka, że gdyby ludzie nie bronili się przed aktywnością fizyczna nie chorowaliby na połowę istniejących chorób!
Sport, różnorodne formy ruchu:
– poprawiają nastrój
– pozwalają na utrzymanie prawidłowej masy ciała
– zwiększają świadomość własnego ciała
– poprawiają metabolizm
– ruch umożliwia Ci „przerobienie” wszystkich negatywnych emocji i stresu.
Jeśli masz problemy z tarczycą, chcesz zmienić swoje samopoczucie, odzyskać kontrolę nad masą ciała, zapanować nad chorobą – zapraszam Cię do współpracy!

Napisz do mnie

www.mataleo.eu

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk