Niedoczynność Tarczycy – Jak schudnąć 10 kg – NOWY ARTYKUŁ

Tarczyca

Niedoczynność Tarczycy – Jak schudnąć 10 kg – NOWY ARTYKUŁ. Wyglądasz normalnie, więc dlaczego nie miałbyś czuć się normalnie? Odwiedziłeś kilku lekarzy i przeszedłeś szereg testów, ale wciąż nie masz żadnych odpowiedzi. Zwykle odpoczywasz dobrze, ale nadal czujesz się zmęczony, drażliwy i zasłonięty mgłą mózgową. Liczba kilogramów stale rośnie, ale nie wprowadziłeś żadnych drastycznych zmian w diecie ani programie ćwiczeń. Zawsze jest ci zimno, włosy są przerzedzone, a skóra sucha.

Zgłoś się do mnie po taką dietę i trening klikając tutaj!

Mogą to być objawy niedoczynności tarczycy, częstego stanu, który dotyka kobiety w tempie od 5 do 8 razy większym niż u mężczyzn. W rzeczywistości 1 na 8 osób będzie miała problemy z tarczycą w pewnym momencie swojego życia. A jednak Amerykańskie Stowarzyszenie Tarczycy stwierdziło, że lekarze nie zdiagnozowali nawet 60% osób z chorobą tarczycy.

Możesz być jednym z nich. Podczas analizy pracy krwi lekarze nie znajdują powodów do niepokoju, powołując się na poziomy mieszczące się w normalnym zakresie. Ale co jest normalne? „Normalny zakres” jest bardzo zróżnicowany. To, że tarczyca mieści się w normalnym poziomie, nie oznacza, że ​​działa ona optymalnie dla Ciebie. Najważniejszym wskaźnikiem twojego zdrowia nie jest ILE KILOGRAMÓW WAŻYSZ, ale jak się czujesz. Niedoczynność tarczycy nieleczona może prowadzić do problemów sercowo-naczyniowych i poważnych wahań masy i nastroju oraz przytłaczającego zmęczenia i depresji.

Jednak trudno jest wiedzieć, gdzie zwrócić się o pomoc, ponieważ zarówno współczesna medycyna, jak i alternatywne metody leczenia stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia. Współczesna medycyna przepisuje syntetyczne hormony tarczycy, aby zrekompensować niedobór organizmu. Ale to leczenie hamuje naturalną produkcję twojego ciała, pozostawiając cię uzależnionym od leków.

Tymczasem medycyna alternatywna zaleca bezpośrednią suplementację jodu. To leczenie częściowo usuwa pierwotną przyczynę, ale wiąże się z wieloma dodatkowymi zagrożeniami. Tarczyca jest szczególnie wrażliwa na nawet niewielkie ilości jodu. W wielu przypadkach bezpośrednia suplementacja jodu może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego. Większość suplementów jodu zapewnia znacznie więcej niż dzienna zalecana dawka jodu potrzebna do prawidłowego funkcjonowania tarczycy, co stwarza ryzyko niedoczynności tarczycy indukowanej jodem i nasilenia objawów. A czy naprawdę wiemy ile jest jodu w tej tabletce? Tak, wiem jest napisane, ale czy to prawda…

Bardzo ważnym elementem jest też zacząć się ruszać, bo jak sama doświadczyłam biorąc leki pomagają na jedno, a szkodzą na drugie. Więc nigdy ich nie biorę, a ćwiczę 40 min dziennie i to jest mój lekarz. 

Dlatego ważnym elementem jest zadbanie o wszystko w swoim życiu. Menu powinno zatem składać się z 4-5 posiłków, przy czym ostatni posiłek powinien zostać zjedzony nie później niż 3-4 godziny przed pójściem spać. Prawidłowo zbilansowany jadłospis wspomaga proces leczenia i znacząco łagodzi objawy choroby. Dieta w chorobie Hashimoto ma istotne znaczenie wspomagające i warto ją stosować w celu złagodzenia objawów choroby. Przykładem może być włączenie do diety składników modulujących odporność i łagodzących odpowiedź zapalną oraz niezbędnych makro, a zwłaszcza mikroskładników takich jak selen.

Zgłoś się do mnie po taką dietę i trening klikając tutaj!

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk