Jak zrobić zdrowszą Filiżankę Kawy – Gosia Klos

kawa i kawa

Jak zrobić zdrowszą Filiżankę Kawy – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg. Kawa jest częścią większości naszego życia. W rzeczywistości wielu z nas może nazywać to nawet chorobą kawową. Amerykanie średnio kupują 3,2 filiżanki kawy dziennie. Teraz zastanów się nad wszystkimi kremem, cukrem, smakami i bitą śmietaną, które mieszasz w swojej kawie. Po dodaniu tego ładunku dodatkowych kalorii i tłuszczu na dzień dobry już jest 700 kcal.

Przygotowałam kilka świetnych rozwiązań, które pomogą Ci zmniejszyć kalorie w Twojej kawie.

1. Mleko mało procentowe.

Kropla tutaj lub kilka łyżeczek nie może wydawać się dużo, ale tłuszcz w całym mleku mógłby być dodatkową kalorią.  ​​nawet jeśli używasz tylko 2 łyżki stołowej (30 ml) dziennie, po kilku tygodniach naprawdę dodaje się do wielu zbędnych kalorii i tłuszczu. Zamiast tego, spróbuj mleko bezzapachowe lub migdały, mleko sojowe lub ryżowe.

2. Przejdź do naturalnych słodzików.

Jeśli chcesz, aby Twoja kawa była miła i słodka, proponujemy wybrać inny naturalny słodzik, taki jak miód, agawa lub Stevia. Ostatnio wypróbowałam cukier kokosowy i naprawdę nie jest słodki, a bardziej zdrowszy i nie ma tylu kalorii.

3. Użyj kawy organicznej.

Kawa może być trochę droga, ale jeśli naprawdę chcesz wydobyć z tej niesamowitej fasolki aromat najlepiej, aby przejść na ekologiczną markę. Przejście na ekologiczne środki oznacza, że ​​nie dostaniesz fasoli, która została opryskiwana pestycydami i herbicydami. Gdzie taką dostać? Najlepiej to czytać etykiety różnych kaw i  wybrać tą najlepszą.

4. Dodać trochę przypraw.

Nie, nie mówimy o tej słynnej przyprawie z dyni. Choć można uzyskać takie ciepłe, jesienne wrażenie, dodając szczyptę cynamonu, gałki muszkatołowej lub nawet kardamonu. Dodanie niektórych słodkich, ale pikantnych elementów do kawy pomoże Ci wyrzucić te słodkie śmietanki i cukry, które po prostu dodają pustych kalorii i tłuszczów do swojej diety.

5. Praktykuj wolne od kofeiny popołudnia i wieczory.

Rzucamy się w kierunku kawy tak bardzo, ponieważ daje nam to dodatkowy wstrząs energetyczny, którego często szukamy. Ale picie kawy zbyt późno w ciągu dnia może zakłócić Twoje zwyczaje snu.  Sugeruje picie kawy w ciągu dnia, przez resztę dnia herbatę lub wodę.

Kub Dietę Gosi Klos
Kub Dietę Gosi Klos

6. Mieszaj sobie kakao.

Kakao jest wypełniona niewiarygodnymi przeciwutleniaczami, więc nie tylko dodasz kawałek niesłodzonego kakaa do dobrego smaku kawy, ale również zwiększy Twoje zdrowie.

 

Jeśli jesteś zainteresowana dietą i treningiem napisz do mnie;

m.klos@btinternet.com

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk