Nie Rób tego Ćwiczenia – Ból pleców i Nadmierną Lordozą

ból w kręgosłupie

Nie Rób tego Ćwiczenia – Ból pleców i Nadmierną Lordozą. Ogólnie rzecz biorąc, nadmierna lordoza lędźwiowa jest związana z większą przodopochylenie miednicy (przednie nachylenie miednicy). Z tego powodu lekarze zalecają różne ćwiczenia pochylenia miednicy tylnej z pozycji siedzącej, stojącej lub stojącej w przypadku pacjentów z bólem pleców (LBP) i nadmierną lordozą lędźwiową. Skuteczne i bezpieczne ćwiczenia mogą zapobiec uszkodzeniom strukturalnym i zwiększyć stabilność kręgów, zapobiegając przeciążeniu.

Zapraszam. Pomagam kobietom osiągnąć ich cele w odchudzaniu w każdej chorobie od 19 lat, jednocześnie pomagając im  w wyborze odpowiednich planów posiłków i skutecznych treningów. Kliknąć w link i działaj. 

Ćwiczenie podnoszenia nóg jest stosowane w celu wzmocnienia mięśni brzucha u osób zdrowych oraz osób z patologią kręgosłupa i bioder, a jego celem jest poprawa zdrowia i zapobieganie chorobom układu mięśniowo-szkieletowego. Odbytnica brzucha zgina tułów, gdy porusza się w górę nogi, z nogą stabilizującą tułów. Podnoszenie nóg stabilizuje miednicę i zapobiega przechylaniu się ciała do przodu z powodu ciągnięcia w dół zginaczy biodrowych.

Celem ćwiczenia stabilizacyjnego jest przywrócenie zdolności kontrolowania mięśni i ruchu. Jest kilka ćwiczeń do osiągnięcia tego celu, w tym ćwiczenia stabilności dla bólu krzyża, a także ćwiczenia wykorzystujące matę, piłkę i hantle. W tym badaniu opracowano aktywne ćwiczenie treningowe mające na celu zmniejszenie lordozy lędźwiowej i ocenę jej skuteczności u pacjenta z bólem pleców i nadmierną lordozą lędźwiową.

PRZEDMIOT I METODY

Pacjentką była 56-letnia kobieta z nadmierną lordozą lędźwiową, która przez 1 rok skarżyła się na ciągły ból (LBP) na poziomie L5. Cel i metody badań wyjaśniono pacjentowi, który przed świadomym uczestnictwem udzielił świadomej zgody zgodnie z zasadami Deklaracji Helsińskiej. Badanie wykazało, że jego miednica była pochylona do przodu, a kręgosłup lędźwiowy wykazywał nadmierną lordozę. Nie było skrócenia zginaczy biodrowych. Nie otrzymał żadnego konkretnego leczenia tego schorzenia. Kiedy cofnął się do pozycji spoczynkowej z całkowicie wyprostowanymi kolanami, doświadczył bólu i sztywności w dolnej części pleców. Wynik wizualnej skali analogowej (VAS) tego bólu pleców wynosił 8.

Egzaminator zmierzył nachylenie miednicy za pomocą miernika palpacyjnego (PALM; Performance Associates Associates, St. Paul, MN, USA). Pacjent usunął buty i wykonał pomiary w stopach, z przodu ud na stole stabilizującym. Obrót strzałkowy pacjenta mierzono za pomocą końcówek kleszczyków PALM w kontakcie z kolcami biodrowymi biodrowymi górnymi i tylnymi po tej samej stronie. W początkowej ocenie kąt nachylenia przedniej miednicy wynosił 20 ° i 23 ° po prawej i lewej stronie (normalny zakres = 11 ± 4 °).

Pacjent wykonał zmodyfikowane ćwiczenie aktywnego podnoszenia nóg podczas zginania szyi. Powiedziano jej, aby utrzymywała skurcz podczas oddychania powoli, powoli się kurczyła i nie przesuwała dolnego pnia podczas wykonywania ćwiczenia. Ćwiczenia prowadzono w pozycji leżącej, ze stawem biodrowym zgiętym pod kątem 60 °.

Pacjent podniósł obie nogi, jednocześnie wysuwając nogi całkowicie z szyją zgiętą do 60 °. Następnie trzymał pozycję przez 10 sekund przed powrotem do początkowej pozycji na wznak. Podczas zginania szyi pacjent podtrzymywał miednicę za pomocą obu rąk. Wykonał aktywne ćwiczenia treningowe zmodyfikowane przez 2 tygodnie, wykonując trzy zestawy po 30 powtórzeń dziennie.

Wniosek jest jeden, jesli masz jakiekolwiek problemy z kręgosłupem, a chcesz ćwiczyć, przedstaw całą dokumetacje sowjej choroby swojemu trenerowi jesli nie chcesz zrobić sobie krzywdy. Tak robię z moimi podopiecznymi. Zanim przejdę to ćwiczeń, muszę przeprowadzić konsultacje z pacjentem. Bez tego nie podejmuję się żadnych ćwiczeń, bo najważniejsze jest zdrowie. 

Zapraszam. Pomagam kobietom osiągnąć ich cele w odchudzaniu w każdej chorobie od 19 lat, jednocześnie pomagając im  w wyborze odpowiednich planów posiłków i skutecznych treningów. Kliknąć w link i działaj. 

Zródło.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk