Tylko 5 procent osób Utrzyma wagę bez efektu Jo-Jo

EFEKT JO-JO

Tylko 5 procent osób Utrzyma wagę bez efektu Jo-Jo. Centres for Disease Control and Prevention  donosi, że ponad 68 procent osób powyżej 20 roku życia jest otyłych lub z nadwagą z powodu nawrotów diety.. Gary Foster, Ph.D., dyrektor kliniczny programu Weight and Eating Disorders na University of Pennsylvania informuje, że 65 procent dietetyków powraca do swojej wagi przed dietą w ciągu trzech lat. Tylko 5 procent osób, które tracą na wadze podczas diety awaryjnej, utrzyma wagę. Obserwując wasze profile, wolicie zrobić formę tylko na parę miesięcy np. do lata i pózniej koniec. Jedziecie na wczasy, obżeracie się wszystkim co ci podadzą do stołu lub nie daj boże jest szwedzki stół…napychacie się do bólu, bo przecież możesz sobie nałożyć na talerz  ile chcesz i tak 7-14 dni.

Kliknij Tutaj po współpracę.

Są ludzie, którzy są otyli powyżej 80 kg i piszą mi, że nie maja pieniędzy na treningi on-line, ale 4 razy wyjeżdżają na urlop. Więc wolą wydać kasę na urlop niż zainwestować w swoje zdrowie, a jak coś się stanie ze zdrowiem wtedy piszecie do mnie prosząc o pomoc. Zgubić 10 kg potrzebujesz nawet 1 roku w zależności od zaawansowania choroby i oczywiście bez efektu jo-jo.

Badania wykazały, że my, jako ludzie, mamy kontrolowany psychicznie poziom tłuszczu w ciele osobistym. Jest to zasadniczo termostat w twoim ciele, który kontroluje twój komfortowy poziom tkanki tłuszczowej, ale znowu – nie jest oparty na twojej diecie, ćwiczeniach, ani też całkowicie na twojej genetyce. Nie istnieje nawet w biologii.

Brzmi szokująco, prawda?

Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, tłuszcz ciała, podobnie jak temperatura ciała, jest kontrolowany przez nastawę w systemie termostatycznym. Ludzie mają silną uwarunkowaną reakcję na niektóre pokarmy, które podnoszą ich punkt ciężkości, jak termostat, stymulując apetyt i magazynując nadmiar kalorii w postaci tłuszczu.

W środowiskach z atrakcyjnym, łatwo dostępnym, niedrogim jedzeniem wiele osób przybiera na wadze. Wydaje się, że produkowane masowo produkty żywnościowe wywołują silniejszą reakcję niż w przeszłości.

Geny odgrywają pewną rolę, ale dowody z tych badań mówią, że nie są tak osadzone w kamieniu, jak wielu ludzi myśli. Twoja genetyka nie jest tym bardzo sztywnym zbiorem zasad, do których jesteś zobowiązana na zawsze. Twoja genetyka zawiera dane dla pewnych predysponowanych warunków i odpowiedzi, ale obejmuje również procesy interakcji między twoim ciałem a mózgiem – czyli „jak myślisz o swoim obrazie siebie”.

Kliknij Tutaj po współpracę.

Widzisz, ta rzecz nazywa się leptyna.

Było to NAJCZĘŚCIEJ fałszywie określane jako „hormon otyłości” lub „hormon tłuszczowy”… to NIE jest Twój hormon otyłości. Leptyna jest twoim „hormonem sytości”, który reguluje równowagę energetyczną poprzez hamowanie głodu.

Robert H. Lustig, MD, profesor pediatrii na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco i członek Endocrine Society’s Obesity Task Force stwierdził: „Leptyna to sposób, w jaki komórki tłuszczowe mówią mózgowi, że termostat energetyczny jest ustawiony prawidłowo. Gdy poziom leptyny jest na pewnym poziomie – dla każdej osoby, prawdopodobnie jest to genetycznie ustalony – gdy poziom leptyny jest powyżej tego progu, mózg wyczuwa, że ​​masz wystarczającą energię, co oznacza, że ​​możesz spalać energię w normalny sposób oceniaj, jedz jedzenie w normalnej ilości, angażuj się w normalne tempo… ”

Teraz wyjaśnię w języku codziennym:

Kiedy ludzie odchudzają się, ich komórki zaczynają tracić tłuszcz i zmniejszają ilość wytwarzanej leptyny. Ale jeśli spadnie poniżej osobistego progu leptyny, ich mózg wyczuje głód i wysyła do mózgu sygnał, że nie mamy wystarczającej ilości energii na pokładzie kapitana, jemy więcej! Kilka rzeczy dzieje się teraz, aby zwiększyć twój głód, dopóki twoje ciało nie będzie w stanie przywrócić osobistego progu leptyny.

Nazywa się to odpornością na leptynę i jest prosta. Jeśli twoja leptyna jest wysoka, nosisz dużo tłuszczu, ale twój mózg po prostu tego nie widzi. Twój mózg jest w rzeczywistości głodzony, gdy twoje ciało jest otyłe. Otyłość to w rzeczywistości głód mózgu.

Dobrą wiadomością jest to, że można ustawić przepuszczalność tkanki tłuszczowej i zresetować czułość leptyny.

Pamiętaj, że jeśli zaczęłaś przygodę z odchudzaniem to już do końca życia musisz dbać o siebie, a nie tylko od – do i koniec. Jeśli schudniesz i waga znowu wróci to z podwójną siłą i tak cały czas.

Kliknij Tutaj po współpracę.

Zródło

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk