Zrób te Ćwiczenia przed Spaniem – Zobaczysz co się Stanie

ćwiczenia przed snem

Zrób te Ćwiczenia przed Spaniem – Zobaczysz co się Stanie. Jeśli często walczysz z zasypianiem, nie jesteś sama: wielu ludzi rzuca się i obraca godzinami w łóżku, zanim wreszcie odpływa i odpoczywa. Gdy zdarza się to regularnie, możesz w końcu odczuwać ciągłe zmęczenie w ciągu dnia, prawdopodobnie nadużywając cukru i kawy, aby nie zasnąć, a nawet popadać w depresję i przybierać na wadze. To jest poważne!

Tutaj kliknij po współprace.

Wykonywanie następujących ćwiczeń przed snem pomoże Ci zasnąć i zrelaksować się. Wszystkie są bardzo proste, więc nawet jeśli nigdy nie wykonałaś tych ćwiczeń i nie uważasz się za „elastycznej”, będziesz w stanie opanować je bez problemu. Coraz więcej badań naukowych wykazało korzyści zdrowotne ćwiczeń rozciągających, więc dlaczego nie wykorzystać ?! Nie masz nic do stracenia…

Po raz pierwszy robisz te pozy, dobrze jest nie pozostać w nich zbyt długo. Jedna minuta to dużo. Później możesz przedłużyć pozę do pięciu minut lub nawet dłużej.

1.Balasana – pozycja dziecka:


Jeśli masz problemy z kolanem, ten prawdopodobnie nie jest dobrym pomysłem. Ale dla wszystkich innych ta postawa rozluźni twój układ nerwowy, plecy, ramiona, brzuch i umysł. Jeśli twój tylny koniec nie dosięga pięt, zrzuć koc kilka razy i wsuń go pod tyłek, aby naprawdę odpuścić. Możesz wyciągnąć ręce przed sobą lub pozwolić im się odprężyć po bokach. Ustaw alarm, aby wiedzieć, kiedy wyjść z pozy. Kiedy jesteś w pozie dziecka, oddychaj głęboko, szczególnie w plecy.

 

2.Supta Baddha Konasana – Pozycja leżącej wiązanej kąta:


Niektórzy nazywają to pozą motyla: leżąc na plecach, podpierając kolana, kładąc podeszwy stóp razem i delikatnie opadając na kolana. Większość z nas nie może leżeć płasko w tej pozie. Nasze kolana będą oddalone o co najmniej kilka cali od ziemi. Aby się zrelaksować, możesz dodac stos książek lub zwinięty koc lub poduszkę pod każdym kolanem. Pozwól, by twoje ramiona rozeszły się po twoich stronach, całkowicie zrelaksowane. Oddychaj aż do dolnego brzucha.

3.Back Roll:


Leżąc na plecach, chwyć za kolana (lub jeśli możesz sięgnąć, aż dookoła twoich goleni, jak na zdjęciu). Kołysać delikatnie z boku na bok. To świetny sposób na rozciąganie i masowanie dolnej części pleców po długim dniu. Pozwól swoim nogom i stopom całkowicie się zrelaksować. Jednocześnie pozwól, aby twoje ramiona stopiły się w kierunku ziemi – pamiętaj, aby ich nie napinać, trzymając kolana. I oczywiście oddychaj głęboko.

4.Supta Matsyendrasana – Reclining Spinal Twist:

Leżąc na plecach, podeprzyj kolana i pozwól im spaść na prawą stronę. Możesz ustabilizować nogi, trzymając lewą udę prawą ręką. Ale jednocześnie wyciągnij lewą rękę w lewo i delikatnie obróć głowę w lewo. Tutaj także chcesz, aby oba ramiona jak najdłużej odpoczywały w ziemi. I tak, oddychaj! Następnie powtórz pozę po drugiej stronie.

5.Matsyasana – Fish Pose:

Leżąc na plecach z rękami na ziemi po bokach, przesuń ręce – dłonie w dół – pod tylny koniec. Przesuwając je, zacznij wciskać całe dolne ramiona w ziemię, zginając łokcie. Efektem jest delikatne uniesienie górnej części ciała do góry i otwarcie klatki piersiowej. Możesz trzymać głowę do góry, jeśli twoje gardło i szyja są niewygodne, lub delikatnie opuść głowę do tyłu w kierunku ziemi. Weź pięć do dziesięciu głębokich oddechów, a następnie ostrożnie zdejmij ręce spod siebie. Połóż się płasko i ciesz się otwartym uczuciem w piersi.

Tutaj kliknij po współprace.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk