Nauka potwierdza – regularnie oczyszczanie – 7 kg

jelito grube oczyszczanie

Nauka potwierdza – regularnie oczyszczanie – 7 kg. Oczyszczanie jelita grubego ma ogromne znaczenie dla ludzkiego zdrowia, ale niektórzy ludzie nadal potrzebują więcej powodów, aby to wypróbować. Twoja okrężnica jest w rzeczywistości częścią jelita grubego. Jelito grube jest odpowiedzialne za wchłanianie wody i płynów. Okrężnica reabsorbuje je i pomaga organizmowi przetwarzać i eliminować odpady.

Po trening i dietę kliknij tutaj.

Naukowcy wyjaśniają korzyści płynące z oczyszczania jelita grubego

1. Co to jest oczyszczanie jelita grubego
Oczyszczanie jelita grubego eliminuje toksyczne osady. To starożytna praktyka, która stała się popularna w Ameryce w latach 20. XX wieku. Początkowo była to procedura medyczna, która była wykonywana przed kolonoskopią lub innymi zabiegami z udziałem odbytnicy. Personel medyczny często oferuje środki czyszczące.

Medyczne oczyszczanie jelita grubego to zabieg, w którym specjaliści używają dużej ilości wody do oczyszczenia odbytu i jelit. To jest jak lewatywa, ale używa więcej płynu (do 60 galonów). Naturalne oczyszczanie jelita grubego to inna procedura. Jest to metoda polegająca na spożywaniu płynów i żywności w celu wypłukania toksyn z okrężnicy. Poprawia trawienie, czyniąc go silniejszym i bardziej wydajnym.

2. Jak działa oczyszczanie jelita grubego?
Oczyszczanie opiera się na założeniu, że niestrawiona żywność prowadzi do nagromadzenia śluzu w okrężnicy. Toksyny gromadzą się w organizmie i ostatecznie trafiają do krwiobiegu. Oto niektóre z objawów:

Przybranie na wadze
Bół głowy
Brak energii
Wyczerpanie lub zmęczenie
Zmniejszone pozytywne myślenie
Naukowcy muszą przeprowadzić więcej badań na temat korzyści płynących z oczyszczania jelita grubego.

3. Czy to bezpieczne?
Większość obaw dotyczy bezpieczeństwa. Zwróć uwagę na źródło informacji, których używasz, ponieważ jest za dużo błędnych informacji.

Tradycyjnemu oczyszczaniu jelita grubego (nawadnianie) towarzyszy pewne ryzyko:

Odwodnienie
Nierównowaga bakterii
Perforacja jelit
Nierównowaga elektrolitów
Infekcja

Istnieją zestawy samo-nawadniające, ale zdecydowanie sugeruje stosowanie naturalnych metod. Wykorzystuje kilka prostych metod i nie ma ryzyka poradzenia sobie z komplikacjami zdrowotnymi. Jeśli masz do czynienia z określonym stanem, skonsultuj się z lekarzem.

Niektóre z efektów ubocznych, które możesz mieć, obejmują:

Zawroty głowy
Nudności
Wymioty
Odwodnienie
Skurcze
Nierównowaga minerałów
Zmęczenie

4. Jak zrobić naturalne oczyszczenie jelita grubego
Woda
To najłatwiejsza metoda. Dobre nawodnienie zapewnia duże korzyści. Wszystko, co musisz zrobić, to pić 6-8 szklanek ciepłej wody każdego dnia.

Seler, arbuz, sałata, pomidory i inne owoce pakowane w wodę poprawią efekt oczyszczania wody.

B) Koktajle / soki
Soki na czczo to popularny trend. Ale nie musisz przesadzać. Po prostu pij koktajle i soki z umiarem. Witamina C ma wielki wpływ na jelito grube. Koktajle są lepsze niż w sokach ze względu na zawartość błonnika. Nie musisz pościć, popijaj tylko soki lub koktajle.

C) Herbaty ziołowe
Herbaty ziołowe poprawiają trawienie. Zachowaj ostrożność podczas używania herbat ziołowych. Niektóre zioła mają działanie przeczyszczające i oczyszczają jelito grube. Pij codziennie herbatę ziołową. Nie zapomnij najpierw skonsultować się z lekarzem.

Korzeń prawoślazu
Psyllium
Śliski wiąz
Aloes

Następujące zioła mają fitochemikalia przeciwbakteryjne, które niszczą niebezpieczne bakterie:

czosnek
pieprz cayenne
Imbir

D) Dieta bogata w błonnik
Włókno odblokowuje jelita i dodaje masę. Błonnik wzmacnia dobre bakterie i optymalizuje funkcjonowanie jelita grubego. Jedz więcej orzechów, nasion, owoców, warzyw, zbóż i innych produktów pochodzenia roślinnego.

E) Odporna skrobia
Odporne skrobie wzmacniają dobrą mikroflorę i zapobiegają rakowi okrężnicy. Dlatego oporne skrobie są zalecane osobom, które potrzebują oczyszczenia jelita grubego.

Odporne skrobie występują w ryżu, ziarnach, ziemniakach, roślinach strączkowych i zielonych bananach. Duże ilości odpornych skrobi zwiększają poziom glukozy we krwi.

F) Woda morska
Nie jest zalecany osobom zajmującym się nadciśnieniem lub problemami z sercem. Ale na pewno jest świetny dla tych, którzy potrzebują oczyszczenia jelita grubego.

Spłuczki słone są świetne w przypadku zaparć. Dodaj dwie łyżeczki soli do ciepłej wody. Zrób to dwa razy dziennie. Będziesz musiał korzystać z łazienki po oczyszczeniu. Użyj soli himalajskiej lub morskiej.

G) Probiotyki
Probiotyki mają wielki wpływ na jelita. Dobre bakterie zmniejszają stan zapalny i regulują wypróżnianie. Sfermentowane pokarmy są bogate w probiotyki. Jedz pikle, jogurt, ocet jabłkowy i kimchi.

5. Efekty oczyszczania jelita grubego

Oto niektóre z korzyści, które Ci się spodobają:

Utrata masy ciała
Opuszczanie gazu
Zmniejszone wzdęcia
Skurcze kompensujące
Poprawiona funkcja wątroby
Silna odporność
Wysoki poziom energii
Pozytywne myślenie
Poprawiona funkcja umysłowa
Niższe ryzyko raka jelita grubego

Twoje ciało potrzebuje pomocy. Oczyszczanie jelita grubego to jeden ze sposobów, by dać mu rękę. Zoptymalizuj funkcję swojego ciała i pozbywaj się toksyn w naturalny sposób.

Po trening i dietę kliknij tutaj.

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk