Naturalne środki łagodzące ból w kolanach i stawach

kolana bolące - trening dla ciebie

Naturalne środki łagodzące ból w kolanach i stawach. Teraz, gdy wchodzimy w sen zimowy, wielu ludzi w nie myśli o treningu czy aktywnym stylem życia. Jednakże, jeśli cierpisz na ból kolana lub stawów, musisz zacząć myśleć o sobie czy to jest lato czy zima. Dyskomfort w kolanach i stawach jest spowodowany przez wiele czynników, takich jak naturalne starzenie się lub trwałe skutki urazu lub zle wykonywany trening w domu czy na siłowni.

Jeśli cierpisz na ból kolana i stawów, wiedz, że jest dla ciebie opcja. Oto kilka naturalnych środków, które mogą pomóc złagodzić te nieznośne bóle.

1. Kurkuma

Kurkumę stosuje się skuteczne w zmniejszaniu bólu stawów. Kurkuma zawiera kurkuminoidy, które działają przeciwzapalnie, a jego naturalne właściwości przeciwutleniające pomagają złagodzić ból w podrażnionych stawach. National Center for Complementary and Integrative Health wskazuje, że kurkuminoidy mogą nawet spowolnić postęp zapalenia stawów.

2. Ocet jabłkowy

Według 10 najlepszych leków w domu, ocet jabłkowy może pomóc zmniejszyć ból i poprawić ruchomość stawów kolanowych. Ocet działa w celu zmniejszenia gromadzenia się minerałów i toksyn, które powodują sztywność stawów.

3. Kora wierzby

Kora wierzby okazała się skuteczna w łagodzeniu bólu u niektórych osób z zapaleniem stawów, zgodnie z artykułem Healthline. Wyciąg z kory wierzby zastosowano w leczeniu gorączki, zapalenia i bólu związanego z różnymi chorobami.

4. Pieprz Cayenne

Top 10 domowych środków zaradczych wskazuje, że pieprz cayenne ma kapsaicynę, która działa jako naturalny środek przeciwbólowy. Właściwości przyprawy mogą wywołać uczucie rozgrzewające, które poprawia bóle stawów.

5. Sól Epsom

Wypróbuj sól Epsom i zacznij moczenie w gorącej kąpieli, aby uspokoić ciało i zmniejszyć obrzęk. Zgodnie z Everyday Roots powinieneś powtarzać moczenie kilka razy w tygodniu, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

6. Ćwicz

Chociaż możesz czuć się zle jak ćwiczysz i jest to ostatnia rzecz, która pomoże ci przy  bólach stawów, ale pomyśl jeszcze raz. Ja zawsze wam  opisuje w artykułach, że ćwiczenia są świetnym sposobem na uniknięcie nadwagi, która może spowodować zbyt duży nacisk na stawy i wzmocnić mięśnie podtrzymujące stawy.

7. Gorąca i zimna terapia

Przechodzenie z gorących i zimnych okładów może złagodzić ból i zmniejszyć obrzęk.

8. Magnez

Magnez jest czymś, co organizm potrzebuje do promowania zdrowych kości. Ciało ludzkie rozwija się na magnezie, ale go nie tworzy. Dlatego ludzie powinni uzupełnić swoją dietę magnezem poprzez codzienną witaminę. Magnez działa rozluźniająco na mięśnie i zmniejsza ból stawów.

9. Liście mniszka lekarskiego

 Zalety liści mniszka lekarskiego to bogactwo  w witaminy A i C, pomagają w naprawie uszkodzonej tkanki, która może powodować ból i obrzęk.

10. Terapia

W leczeniu bólu kolana i stawu związanego z obrażeniami metoda terapii oznacza Odpoczynek, Lód, Kompresja, Podwyższone. Wykonanie tych czynności nie tylko pomoże w bólu związanym ze zwichnięciem, ale może również znacznie zmniejszyć obrzęk.

Skorzystaj już dziś i zacznij cieszyć się zdrowym życiem.

Na co czekasz? Skorzystaj z najlepszej oferty Metamorfozy.

 ♦Kliknij Tutaj♦  Zadbaj już teraz o swoje ciało

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk