Naturalne sposoby czyszczenia wątroby w domu

wątroba, oczyszczanie

Naturalne sposoby czyszczenia wątroby w domu. Twoje ciało zawiera szeroką gamę mechanizmów filtracyjnych, zaprojektowanych do oczyszczania krwi, metabolizowania leków i usuwania odpadów z organizmu.

Zdrowie każdego człowieka zależy od tempa, jak ciało oczyszcza toksyczne chemikalia.

Wątroba jest jednym z najpotężniejszych „środków czyszczących”, które ciężko pracują nad przetwarzaniem wszystkich tłustych pokarmów, dezaktywują alkohol i rozkładają leki. Co więcej, ten duży narząd pomaga niszczyć stare krwinki czerwone i syntetyzować substancje, aby w razie potrzeby krzepnąć krew.

W przypadku przeciążenia wątroby i nadmiernego jej działania te ważne funkcje mogą ulec pogorszeniu.

Istnieje duża liczba chorób, które mogą wpływać na zdrowie wątroby. Nadużywanie alkoholu i przyjmowanie niektórych leków przez długi czas może spowodować chorobę wątroby.

Gdy wątroba nie spełnia swojej funkcji prawidłowo, mogą wystąpić nudności, skrajne zmęczenie, biegunka, zażółcenie skóry i nieznośne pragnienie drapania go

Obecnie na rynku można znaleźć wiele produktów, powszechnie uważanych za odtruwające wątrobę i utrzymujących jej zdrowie. Niektórzy specjaliści twierdzą, że od czasu do czasu czyszczenie wątroby może pomóc w usuwaniu toksycznych środków i poprawie ogólnego stanu zdrowia.

Nie ma jednak dowodów naukowych potwierdzających korzyści ze wszystkich tych produktów detoksykacyjnych. Ponadto stwierdzono, że niektóre z nich są toksyczne i powodują szkody.

Dobrą wiadomością jest to, że można zachować czystość i zdrowie wątroby, stosując te naturalne wskazówki:

# 1. Pij uważnie – upijanie się jest jedną z głównych przyczyn zaburzeń czynności wątroby. I tak jest w ciągu weekendu. Trzymacie dietę do piątku, a pózniej mi wysyłacie wiadomość czy możecie się napić wian w weekend. Naprawdę nie musisz wcale odmawiać picia alkoholu. Ale warto ograniczyć spożycie alkoholu do jednego napoju w tygodniu dla kobiet i dwóch – dla mężczyzn.

# 2. Unikaj spożywania tłuszczów trans i przetworzonej żywności – jeśli Twoja dieta jest bogata w uwodornione oleje i rafinowane cukry, twoje szanse na nadwagę są bardzo wysokie. Stwierdzono, że nadmierna masa ciała ma ścisły związek z zapaleniem o niskim stopniu złośliwości i stłuszczeniem wątroby.

# 3. Mówimy o ziołach – uznano, że niektóre naturalne składniki, takie jak ostropest plamisty i kurkuma, uspokajają proces zapalny w wątrobie i chronią tkankę wątrobową przed uszkodzeniem. Nie przeprowadzono żadnych badań w celu określenia pewnych dawek tych naturalnych suplementów i czasu trwania kursu ochronnego dla utrzymania zdrowia wątroby. Przed użyciem jakichkolwiek suplementów porozmawiaj ze swoim lekarzem.

# 4. Trzymaj się z dala od zbędnych leków – twoja wątroba odgrywa niezwykle ważną rolę w przetwarzaniu leków. Niektóre z twoich codziennych tabletek (nawet bez recepty acetaminofen i inne popularne leki) mogą powodować uszkodzenie wątroby, szczególnie jeśli są stosowane przez dłuższy okres czasu lub zmieszane z alkoholem.

# 5. Preferuj pokarmy przyjazne dla wątroby – zbilansowana dieta jest niezwykle ważna dla utrzymania zdrowego ciała. Dodanie kilku przyjaznych dla wątroby pokarmów, w tym winogron, brokułów, orzechów, oliwy z oliwek, soku z buraków i tłustych ryb, może pomóc w poprawie czynności wątroby.

# 6. Zaszczep się – jest to całkowicie możliwe, aby zapobiec niektórym rodzajom chorób wątroby (wirusowe zapalenie wątroby typu A i B), otrzymując specjalną szczepionkę. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy są w grupie wysokiego ryzyka wirusowego zapalenia wątroby (osoby aktywne seksualnie, specjaliści opieki zdrowotnej, osoby używające nielegalnych narkotyków itp.)

Do każdego oczyszczania trzeba dodać trening personalny i odpowiednie żywienie. Jeśli nie wiesz jak sobie z tym poradzić, napisz do mnie na www.mataleo.eu/kontakt

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk