Najprostsza forma ćwiczeń aby schudnąć – Gosia Klos

bieganie

Najprostsza forma ćwiczeń aby schudnąć – https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg.

To jaka jest najprostsza forma ćwiczeń, aby schudnąć?  Wszyscy zgodzą się ze mną, jeśli powiem, ze to chodzenie w odpowiednim tempie. Każdy ze wszystkich grup wiekowych, zarówno ze względu na płeć jak i  poziom sprawności może chodzić. To może być również najbardziej wygodnym ćwiczeniem, ponieważ nie wymaga sprzętu. Pomimo tego, że ćwiczenie jest bardzo proste, wciąż daje niesamowite korzyści dla zdrowia, a także może pomóc w utracie wagi.

Tak, tak można schudnąć, po prostu chodząc na spacery. Możesz stracić więcej niż 10 kg chodząc w odpowiednim tempie, bez konieczności wizyty w siłowni. Ten prosty, ale jak  bardzo dobra aktywność fizyczna może również kształtować swoje mięśnie i poprawić ogólny stan zdrowia.
Są dwa czynniki, które wpływają na kalorie spalone podczas chodzenia jest to tempo i masa ciała. Nawet jeśli idziesz z średnią prędkością do 3 kilometrów na godzinę, można spalić 400 kalorii. Można również dostosować prędkość na podstawie własnych preferencji. . Zobacz jak chodzenie jest po prostu niesamowite?

Można użyć krokomierz ( aplikacja na telefon ), aby pomóc śledzenie i zobaczyć ile kalorii spalasz poprzez spacery. Jednym ze sposobów, które mogą pomóc Ci w osiągnięciu planowanego wyniku jest danie sobie bodźca. Użyj krokomierz zgodnie z zaleceniami American Medical Association. Za pomocą krokomierza można kontrolować swoją wagę lepiej i wydajniej. Krokomierz oferują wiele korzystnych właściwości.  Jeden z najlepszych funkcji z krokomierz jest to, że może poinformować, ile kroków zrobiłaś w ciągu np. 15 min.

Poprzez aplikacje krokomierza, możesz  monitorować swoje postępy ćwiczeń dziennie. Podczas próby, aby osiągnąć swój cel, nawet drobne postępy można wcisnąć przekierować osiągając więcej. Niektóre bardziej wyrafinowane krokomierz zwykle oferują funkcję, która pozwoli Ci sprawdzić ile kalorii spaliłaś. Możesz zobaczyć swoje postępy poprzez spacery, widząc tę informację.

Patrząc na poniższy wzór:

2.5 km = 100 spalonych kalorii i 2000 kroków
0.5 kg = 3500 kalorii
Odchudzanie z 0.5 kg tygodniowo = 500 kalorii dziennie
Aby stracić 0.5 kg na tydzień, trzeba zrobić 10.000 kroków

Oto kilka wskazówek, które pozwalają na spacery, nawet gdy masz zajęte dni:

  • Zaparkować samochód z dala od miejsca docelowego, a następnie dotrzeć do celu pieszo.
  • Jeśli zwykle za pomocą autobusu dojeżdżasz do pracy lub szkoły, spróbuj zastąpić go do chodzenia nawet tylko połowę drogi.
  • Nie używać windy, użyj schodów.
  • Spacer ze swoimi  dzieci do szkoły.

Za każdym razem masz możliwość poruszania się pieszo, nie używaj autobus lub taksówkę, aby dostać się do miejsca docelowego.  Ile czasu dziennie chodzić/spacerować?

Po prostu chodzić od 15 do 20 minut, trzy razy w tygodniu. Gdy ciało się przyzwyczai, zwiększ czas na około 30 do 60 minut dziennie.

Powodzenia!

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk