Fitness jak zacząć się odchudzać?

Fitness jak zacząć ćwiczyć? Nikt kto dopiero zaczyna trenować, nie jest w stanie wykonać poprawnie ćwiczeń, bo na pewno nie ma koordynacji i będzie popełniał pełno błędów przez co może zrobić sobie krzywdę. Najlepsza siłownia to nie tylko sprzęt i ładny wystrój, bo atmosfera się liczy najbardziej i dobry trener to podstawa.

Pamiętajcie, że nadmierna waga najczęściej spowodowana jest dodatnim bilansem energetycznym, tzn. spożywaniem pokarmu zawierającego większą ilość kalorii od tej, którą organizm może spożytkować energetycznie. Każdy kilogram zmagazynowanej tkanki tłuszczowej to ok. 7000 kcal, które pozwalają przetrwać 3-4 dni głodzenia (człowiek zużywa dziennie ok. 2000 kcal). Większość ludzi zaczyna tyć, gdy nie ograniczają ilości spożywanych produktów i nie wykonują ćwiczeń fizycznych, pozwalających na zużycie zjedzonych kalorii. Niektóre skutki otyłości wpływają nie tylko na jakość, ale i na długość życia. Co można zrobić, by ratować swój kręgosłup i swoje zdrowie? Najważniejsze zmień styl życia. Żadna inna terapia ci nie pomoże.

Najistotniejszy jest ruch i odpowiednia dieta. Wiele moich podopiecznych zgłaszając się do mnie nie mając pojęcia, jak zacząć ćwiczyć czy odpowiednio się odżywiać. Czasami nawet dochodzi to takich sytuacji, że gdy dojeżdżam do domu na konsultacje, moje podopieczne otwierają lodówkę i szafki, żebym powyrzuca im niezdrowe jedzenie, czyli robię take czystki w szufladach i lodówce. Również tłumacze moim nowym podopiecznym jakim produktem mogą zastąpić , dlaczego ten produkt działa tak, a nie inaczej itd. Do robimy listę zakupów, na podstawie konsultacji układam dietę i trening w domu lub na siłowni dopasowany indywidualnie pod moja podopieczną.

EWA

 

Zacznijmy od ułożenia planu działania:

  • jaki cel chcesz uzyskać?
  • ile czasu potrzebujesz na jego realizację?

I tak można powiedzieć, że moja podopieczna zaczęła przygodę z odchudzaniem.   Oczywiście jesteśmy w stałym kontakcie. W RAZIE PYTAŃ JESTEM ZAWSZE DOSTĘPNA.
Bądź aktywna. Najlepszy czas na działanie jest teraz.
Droga od myślenia do działania bywa 
bardzo długa, dlatego pierwszym krokiem po przeczytaniu artykułu będzie ustalenie przez ciebie daty rozpoczęcia realizacji planu (najlepiej dziś!) i uwaga… zakończenia! Tak, właśnie termin końcowy mobilizuje nas do odpowiedniego rozłożenia energii. Działaj!

Zadzwoń do mnie jeśli chciałabyś zacząć DZIŚ! Razem będzie o wiele łatwiej i szybciej osiągnąć Twój cel.  Nie jednej Pani pomogłam, pomogę i tobie! 

Czekam na Twój telefon 00447825268743 

https://mataleo.eu/wp-content/uploads/2013/08/1448-1.jpg

 

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk