Menopauza – jak zrobić formę z burzą Hormonalną w 5 Krokach

menopauza

Menopauza – jak zrobić formę z burzą Hormonalną w 5 Krokach. Utrzymanie formy w okresie menopauzy może być wyzwaniem, ale utrzymanie formy i ujędrnienie po menopauzie to ciężka bitwa. Wraz z wiekiem kobiety metabolizm organizmu spowalnia, co oznacza, że każdego dnia potrzeba mniej kalorii, aby utrzymać zdrową masę ciała. Zwiększenie aktywności i obserwowanie, co jesz, może spowolnić lub zatrzymać przyrost masy menopauzalnej i poprawić ogólny stan zdrowia.

Ale menopauza powoduje również zmiany w tkance mięśniowej i gęstości kości, co może oznaczać, że ciało kobiety wygląda na mniej stonowane. Zwiększenie ciężaru i elastyczności treningu po menopauzie może pomóc wzmocnić kości i zwiększyć ogólny ton ciała

Krok 1

Dodaj trening siłowy do swojego treningu. Ćwiczenia z lekkimi ciężarami, urządzeniami do ćwiczeń dwa lub trzy razy w tygodniu mogą zwiększyć masę mięśniową, wzmocnić kości i zwiększyć metabolizm. Wiele moich pań jest po menopauzie i ćwiczymy razem w domy online skype dorośli powinni trenować każdą główną grupę mięśni dwa do trzech razy w tygodniu.

Krok 2

Ogranicz kalorie. Ponieważ ciało po menopauzie nie jest tak aktywne metabolicznie, ważne jest zmniejszenie spożycia kalorii i zwiększenie jakości kalorii, aby uzyskać i utrzymać stonowaną sylwetkę. NBC News Smart Fitness poinformowało, że badanie przeprowadzone przez Projekt Zdrowego Stylu Życia Kobiet wykazało, że kobiety, które pracują ćwiczą po menopauzie, są w stanie utrzymać lub schudnąć, niż kobiety, które tego nie robią. Kontrolowanie masy ciała pomaga poprawić ogólny ton ciała.

Krok 3

Zwiększ aktywność układu sercowo-naczyniowego. Aktywność sercowa zwiększa metabolizm, pomagając spalić więcej tłuszczu i kalorii oraz utrzymać ciało w dobrej formie i dobrej formie. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom zalecają dorosłym uzyskanie 150 minut aerobiku o umiarkowanej intensywności co tydzień lub 75 minut treningu z obciążeniem o intensywnej intensywności co tydzień. Zajęcia o umiarkowanej intensywności obejmują szybkie chodzenie, jazdę na rowerze lub aerobik w wodzie. Aktywność o dużej intensywności obejmuje ćwiczenie z ciężarami lub bieganie, szybką jazdę na rowerze.

Krok 4

Użyj treningu elastyczności, aby poprawić zakres ruchów i zwiększyć napięcie menopauzalne. Programy ćwiczeń, które obejmują jogę i inne rodzaje ćwiczeń rozciągających, poprawiają równowagę i zwiększają zdolność do wykonywania innych części treningu w bardziej produktywny sposób. American College of Sports Medicine zaleca dorosłym wykonywanie ćwiczeń elastycznych co najmniej dwa lub trzy dni w tygodniu.

Krok 5

Menopauza – jak zrobić formę z burzą Hormonalną w 5 Krokach. Jedz mniejsze posiłki częściej. Spożywanie mniejszych posiłków w ciągu dnia zamiast koncentrowania się na trzech dużych posiłkach pomaga utrzymać stabilny metabolizm i powstrzymać głód. Ja zawsze powtarzam i tak właśnie robię z moimi podopiecznymi – zalecam im zjedzenie sześciu małych posiłków w ciągu dnia zapewni ci stałą energię i powstrzyma cię od nadmiernego jedzenia, gdy jesteś zbyt głodna. Skoncentruj posiłki na chudych białkach, owocach i warzywach, zdrowych tłuszczach i produktach pełnoziarnistych, aby utrzymać ciało w formie po menopauzie.

Menopauza to nie wyrok, to nowe wyzwanie, które trzeba pokonać i sie tym nie przejmować. Przede wszystkim trzeba ruszyć tyłek z kanapy, bo bez tego ani rusz. Po 40 – stym rokiem życia zmienia się wszystko i trzeba ogromnej pracy aby być zdrowym, a na dodatek szczupłą kobietą. W dzisiejszych czasach czycha na nas mnóstwo pokus. Ciastkarnie, lodziarnie i wiele innych restauracji. Taka restauracja przygotowuje posiłki na najtańszym oleju,  a to co zostanie wkłada w sosy zrobione z mąki bleee.

Zostanę twoją motywacją i pokaże ci jak wykonać trening w domu. Wystarczy, że napiszesz do mnie klikając w link.

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk