Ćwiczenia dla Kobiet powyżej 40 lat w przypadku poważnych schorzeń

trening dla kobiet

Ćwiczenia dla Kobiet powyżej 40 lat w przypadku poważnych schorzeń. Wszyscy jesteśmy świadomi znaczenia ćwiczeń; pozostawanie aktywnym jest niezbędne dla zdrowia w każdym wieku. Jednak wraz z wiekiem coraz ważniejsze staje się utrzymanie kondycji poprzez codzienną aktywność. Regularne ćwiczenia mogą nie tylko znacznie wydłużyć długość życia, ale mogą również znacznie zmniejszyć czynniki ryzyka i ograniczyć rozwój niektórych chorób przewlekłych – stanów, o których ludzie powinni pamiętać po ukończeniu 40 lat. Na szczęście, nawet jeśli siedzący tryb życia pewnego czasu nigdy nie jest za późno, aby zacząć ćwiczyć i czerpać korzyści z codziennej aktywności.

Oto pięć ćwiczeń, które możesz zrobić, abyś poczuła się młodsza, szczęśliwsza i zdrowsza.

Aerobik na choroby serca
Narodowa Biblioteka Medyczna Stanów Zjednoczonych podkreśla znaczenie regularnych ćwiczeń fizycznych dla osób z chorobą niedokrwienną serca lub zagrożonych nią. Cardio pompuje krew; przez dłuższy czas wykorzystuje twoje serce i płuca, poprawiając przepływ krwi i wzmacniając mięsień sercowy. Wystarczy wszelka aktywność sercowo-naczyniowa, o ile tylko przełamie pot: bieganie, taniec, pływanie, a nawet chodzenie po siłach. Wypróbuj 30 minut aktywności aerobowej co najmniej trzy do czterech razy w tygodniu.

Kliknij tutaj po taki pakiet i ćwicz ze mną w domu!

Ćwiczenia z obciążeniem w osteoporozie
Z wiekiem twoje kości stają się słabsze i stajesz się bardziej podatny na rozwój osteoporozy. Osoby z tym schorzeniem doświadczają osłabienia kości, co może prowadzić do łatwych obrażeń, jeśli nie będziesz ostrożny. Według National Osteoporosis Foundation ćwiczenia związane z obciążeniem (ćwiczenia, w których poruszasz się wbrew grawitacji, pozostając w pozycji wyprostowanej), jeden do dwóch razy w tygodniu mogą pomóc w utrzymaniu wytrzymałości kości i zapobiec osteoporozie. Niektóre ćwiczenia obciążające, które możesz wypróbować, obejmują taniec, wędrówki lub skakankę. Jeśli potrzebujesz czegoś o mniejszym uderzeniu, możesz użyć maszyny eliptycznej, maszyny do chodzenia po schodach lub nawet bieżni.

Ćwiczenia wzmacniające na zapalenie stawów
Według Mayo Clinic regularne ćwiczenia są niezbędne, jeśli masz zapalenie stawów, nawet jeśli sztywność stawów wskazywałaby inaczej. Regularna aktywność wzmacnia mięśnie wokół stawów i utrzymuje siłę kości; brak ćwiczeń osłabia te tkanki, kładąc większy nacisk na stawy i nasilając ból stawów. Ćwiczenia wzmacniające – takie jak przysiady, martwe ciągi i loki bicepsa – dwa lub trzy dni w tygodniu mogą pomóc w odbudowie mięśni i ochronie stawów, zapobiegając postępowi zapalenia stawów.

Joga na depresję i niepokój
Joga dla osób w każdym wieku jest niezwykle skutecznym środkiem zmniejszającym stres, szczególnie dla osób z tendencjami depresyjnymi. Według amerykańskiego Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej, gdy się starzejesz, bardziej narażasz się na depresję. Kiedy pojawiają się znaczące zmiany w życiu, takie jak przejście na emeryturę lub śmierć ukochanej osoby, stajesz się bardziej podatny na przytłaczające uczucie smutku i stresu. Badania wykazały, że praktyka jogi łagodzi niepokój i zwalcza depresję. Włączenie jogi do schematu treningu raz lub dwa razy w tygodniu uczyni cuda dla twojego umysłu i ciała.

Wzmocnienie kręgosłupa dla bólu dolnej części pleców
Ból dolnej części pleców zwykle uderza po raz pierwszy u osób w wieku od 30 do 40 lat i jak już się zacznie to tak do starości. Po tym wieku rośnie ryzyko przewlekłego bólu pleców. Tonizując kręgosłup, ujędrniasz mięśnie wspierające dolną część pleców, łagodząc i zapobiegając bólowi pleców. Spróbuj dodać kilka ćwiczeń wzmacniających rdzeń, takich jak brzuszki lub deski, do swojej rutyny treningowej, trzy do czterech razy w tygodniu.

Kliknij tutaj po taki pakiet i ćwicz ze mną w domu!

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk