Masz suche wargi – Porady dla Ciebie

usta

Masz suche wargi – Porady dla Ciebie. Od czasu do czasu wszyscy mają suche i na suche, popękane usta, szczególnie gdy w grę wchodzi zimno, wietrzna pogoda. Powód, dla którego tak się dzieje, jest tak prosty jak rozwiązanie problemu, wystarczy zmienić pewne nawyki związane ze stylem życia i wybrać produkty i środki do pielęgnacji  warg.

Istnieje kilka różnych rzeczy, które mogą powodować spierzchnięte wargi. Przez większość czasu jest to spowodowane suchością. „Głównymi przyczynami tego niewygodnego stanu są zwykle elementy zewnętrzne, takie jak wiatr i zimna pogoda.

KLIKNIJ TUTAJ

Jeśli nawet po użyciu odpowiednich produktów do pielęgnacji ust pozostaną spierzchnięte problem warg, dr Cockerell zachęca wszystkich do konsultacji z dermatologiem i odkrycia głównej przyczyny problemu.

Poniższe wskazówki pomogą w leczeniu i zapobieganiu spierzchniętym wargom:

Pozostań nawodniona. Pęknięte usta mogą się zdarzyć w wyniku braku wody w organizmie, co oznacza, że ​​powinnaś zwiększyć spożycie wody, aby pozostać nawodniona i zapobiec problemowi zanim to nastąpi. Używaj produktów do ust z filtrem przeciwsłonecznym (SPF). Będą chronić twoje usta przed uszkodzeniem przez słońce, które może prowadzić do spierzchniętych warg.

Nie lizać warg. Suche usta mogą nakłonić cię do polizania ich, aby pozbyć się uczucia suchości. Jednak ten zwyczaj może nawet pogorszyć sytuację i wkroczy w niekończące się błędne koło. Walcz z pragnieniem polizania warg i stosowania zamiast tego balsamu do ust.

Nie złuszczaj. Złuszczenie może sprawić, że suche wargi będą jeszcze bardziej nieprzyjemne, dlatego nie jest zalecane. Skóra na ustach sama się zregeneruje.

Wybór odpowiedniego spierzchniętego produktu do ust.

Najlepiej używać podstawowego balsamu do ust, wazeliny lub parafiny, które utrzymują wilgoć w twoich ustach, chronią je przed żywiołami i dają czas na wyleczenie. Jest to również główny składnik „leczniczych” produktów wargowych. Moja rekomendacja polega na częstym zakładaniu intensywnej terapii wargowej lub wazelina w sztyfcie przez cały dzień”, dodając, że powinnaś również wybrać jedną z ochroną przeciwsłoneczną. „Twoja skóra powróci do normy w pewnym okresie czasu.”

Wypróbuj poniższe porady, aby zapobiec i złagodzić sytuację

Maść antybiotykowa – Prawdopodobnie nie potrzebujesz tego, chyba że masz infekcję” – mówi Cockerell. Dodaje, że jeśli podejrzewasz, że twoje usta są zainfekowane, najlepiej skonsultuj się z lekarzem, aby znaleźć najlepszy sposób leczenia zamiast próbować samoleczenia.

Tlenek cynku – To głównie krem ​​przeciwsłoneczny. Nie potraktuje spierzchniętych warg, ale pomoże zapobiec uszkodzeniu przez słońce.

Hydrokortyzon – Ten krem ​​steroidowy może powodować problem z przerzedzaniem skóry wokół ust i rozwojem stanu przypominającego trądzik. Nie przesadzaj z hydrokortyzonem lub sterydami.

Naturalne produkty – Wszystkie te produkty, takie jak wosk pszczeli, masło Shea i olej kokosowy są zalecane do pielęgnacji ust, ale powinnaś sprawdzić w trakcie stosowania, ponieważ mogą one prowadzić do alergii i jeszcze bardziej pogorszyć suche, popękane usta.

KLIKNIJ TUTAJ

 

metamorfoza, Gosia Klos, dietetyk